Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
sa il conduca in camera unde il astept cu sampanie si sa vaz cum mai decorez.



Precis ai vrut sa scrii "cum ma decorez"...pai cat mai sumar, nu? :))))

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

mie imi mai trebe 15 kile in minus si ma declar satisfacuta



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Buna dimineata...la prinz.
Pentru toata lumea cu probleme atopice un link mai medical dar cuprinzator si cu ceva poze: http://www.emedicine.com/derm/topic38.htm.
Ideea e ca e frecventa la copii(cam 10%)dar nu toti copii care au ceva pe fata au dermatita atopica.De multe ori e vorba de dermatita seboreica (alta mincare de peste).
Sim, este ca te-am ochit...eu stau chiar linga posta aia.sa-mi spui daca am sanse la concursul de nurori.
Sabina si eu am baiatul mai mare ca fata cu 4 ani si a vrut s-o iubeasca...in felul lui, dar nu l-am lasat. Mi-a fost teama de ce i-ar putea face.Si cred ca am avut dreptate.Am vazut niste poze , nu mai stiu , ale Tomasei parca, in care fratele mai mare tinea in brtae bebeul. Si Tudor al ei e chiar mai mic decit Cristian la meu...Mi-au placut dar eu n-as fi avut curaj.Ce-i drept Tudor parea mult mai intzelept decit Cristian al meu.Altfel...se poarta frumos cu ea.. e forte incintat sa participe la biberonat, la baie..Zice ca surioara are ochii dulci, ca el are ochii de capshuni si eu am parul de ciocolata.Aaaa..si ca surioara e facuta din cozonac.De-ale lui.

mama de Cristian(05.01.2004) si Ana-
Maria (05.09.2007)http://community.webshots.com/user/magdaz74

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxana, din proprie experienta iti spun ca la faze din astea cu cat implici mai putine persoane, cu atat iese mai bine... Nu toti stiu sa pastreze un secret si te vor trada, fie si inconstienti prin simple gesturi de complicitate (rasete prostesti, priviri iscoditoare, emotii nejustificate). Ar fi pacat sa-ti strice cineva surpriza asta atat de frumoasa si din suflet facuta...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by Sabina

mie imi mai trebe 15 kile in minus si ma declar satisfacuta



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Mie 20...:(((

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

am facut niste felicitari de Craciun, ramane de vazut pe care o duc la foto pt listare. Calendarul e in lucru...

si pentru ca avram chef, am mai facut niste pozici





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Mai Annisia uite asa mi-a venittt!!! Si tu esti un pic "vinovata" cu sinceritatea ta si vremea asta de sta sa ninga...si hormoneiii

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Da mai Rox nu era mai bine sa implici doar omul ala care-l invita la Hilton asa nu stia ce-l lovea...si in loc de omu`in cauza te prezentai tu "decorata" in usa camerei...

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Si daca tot vorbiti de brazi si de aranjat...noi suntem adeptii ornamentarii lui in seara de Ajun. Avem un adevarat ritual...

isabeluta de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)
fecioru` mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sim, si eu ma intreb ce face tanti cu balsamul, nu mai spun cat detergent consuma. Planurile tale de facultate la Viena pentru Stefan sunt legate de nevoia ta de shopping?

Crishtina, multumesc de link. Da, exact asa e localizata.

Annisia, bestiala ideea cu cortul si marea. Daca lasai si apa sa curga in baie aveai si fundalul sonor.

Sabina, si Alex il mai maltrateaza pe Andrei. Nu mai plange bebe, nu se mai sperie, dar nici fericit nu e. Asa ca...La noi in schimb se vaicareste ca Andrei nu rade la ea si rade numai la mine. Sigur nu e adevarat, rade si la ea, dar foarte putin, pentru ca il sperie. Ea ii vorbeste numai mangaindu-l pocnit pe cap si normal ca bietul nu rade. Daca il lasa in pace rade si la ea. Stai linistita, aseara zicea Alex ca nu o sa vina Mos Niculae la Andrei ca nu rade si la ea.
Apropos de chestia asta, nu stiu care din bunici, ca pe ele le suspectez, i-au introdus subtil ideea ca nu mai vrea frati. Sau ma rog...Cert e ca ea zicea mereu ca mai vrea surioara, si aseara mi-a zis foarte serioasa ca "avem un bebelus si ne ajunge, nu avem ce sa mai facem cu inca unul". Posibil sa fie ideea ei, dar nu stiu de ce am un feeling ca a avut o inspiratie.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput