Strumfi de iulie-august 2007 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

fetelor va multumesc pentru voturi...
Al meu nu sta o secunda linishtit trebuioe tot timpul sa ma joc cu el... sa stea pe burta sa se invarta sa dea din maini picioare sa suga non stop kte cva o jucarie o tzatza un dejet de la picior...etc.. si in nici un caz nu este prea atashat de jucarii ii plac la nebunie telefoanele si sticlele...dak ar putea numai cu asta s.ar juca...



de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Gabriela, suntem, zic eu, zgarcite cu pupatul pe gurita, dar banuiesc eu ca pe burtica, pe gatut fiecare mamica isi pupa puiul... sau nu?

"Exista o infinitate de moduri prin care poti dovedi ca esti prost. E greu sa le eviti pe toate."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by Amethyst

Gabriela, suntem, zic eu, zgarcite cu pupatul pe gurita, dar banuiesc eu ca pe burtica, pe gatut fiecare mamica isi pupa puiul... sau nu?

"Exista o infinitate de moduri prin care poti dovedi ca esti prost. E greu sa le eviti pe toate."



Ba daaaaaaaaaa! Si pe talpitze, si pe pliurile alea dolofane de pe picioare, si pe spatic cand sta pe burta! Cred ca incet, incet ma transform in capcaun - ma rog, capcaunita. O sa-mi mai fac un copil mai acusi ca sa-l mananc tot eu singurica! Pe asta il impart cu sotul si nu ne ajunge la amandoi!

Lia si Miruna Demetra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

quote:
Originally posted by Amethyst

Gabriela, suntem, zic eu, zgarcite cu pupatul pe gurita, dar banuiesc eu ca pe burtica, pe gatut fiecare mamica isi pupa puiul... sau nu?

"Exista o infinitate de moduri prin care poti dovedi ca esti prost. E greu sa le eviti pe toate."



Si eu! Inainte de baita o topim cu pupici (si eu si ta-su).

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=16" target="_blank">Votati frumoasele si simpaticele mamicideiulaug2007!

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Simo78

Atunci asteptati sa il schimb eu daca nu mai e nimeni pe faza. Somn usor intre timp

Simo mami de Matei Hisham
It's a cruel and random world, but the chaos is all so beautiful.



eu chiar dormeam la ora aia... si ce bine era!
a adormit adeluta pe la 11, zic hai si io un pui de somn... si s-a facut puiul gaina ca am dormit pana acu' la 2 si-un pic....



karligutza
sunt mamica Adelutei





Trimitem un gand? - o actiune demna de toata lauda!
niste copilasi pot fi mai fericiti cu ajutorul nostru! www.expres.ro/article.php?artid=332467#" target="_blank">povestea lor aici

haideti de Craciun sa daruim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Eu il pup de mama focului! Cred ca l-am albit de la atat pupat. Pe gurita am mai nimerit din greseala, cand si-a intors fata, in rest peste tot. Incep cu funtea, continui cu nasucul, cu barbita, cu obrajorii, apoi gatul. Eu sunt pupacioasa de felul meu si el e singurul care inca nu-mi poate zice " am treaba, lasa-ma in pace!" asa ca profit!

fianna Matthew Peter (01.08.2007)
A WORLD WONDER


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Dar numai eu il pup asa, restul lumii pe frunte- adica familia si piciorusele. Tata si nasii se reped la manute si vad ca nu inteleg nici o subtilitate asa ca o sa trebuiasca sa le-o tai mai dur data viitoare. I-am explicat lui tata ca isi baga mainile in gurita dar degeaba, zice ca isi face anticorpi. O sa vada el anticorpi cand i tai mustata!

fianna Matthew Peter (01.08.2007)
A WORLD WONDER


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
am votat si eu bb alex.
pitica mea da mana si in somn. parca ii e frica ca plec asa ca se agata de mana.
mie imi planga fata de foame si plange rau. ieri m-a disperat. acum primeste ceva mai multa formula ca nu se mai poate. sincer nu stiu cat mai pot alapta in aceste conditii .
si are o zi buna si 2-3 rele. plange fara motiv si tare.
si e si ea un bb pupacit rau. cred ca alex o pupaceste mai mult decat mine. si mai e si tati si bona ...


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

karli sa-ti fie de bine somnicul. Eu tare ma mai chinui la pranz cu amandoi. Asta mi-e cel mai greu, sa-l adorm pe Stefan in timp ce Vitor face vocalize, striga sau plange. Noroc ca am baiat cuminte - de cel mare vorbesc acum - si intelegator si imi spune sa merg la Victor, ca el la pranz doarme singur. Sa stau numai sa termin povestea. Si uite asa, unul tipa intr-o camera, altul vrea poveste in cealalata...sa tot chefuiesti!!!


quote:
dar banuiesc eu ca pe burtica, pe gatut fiecare mamica isi pupa puiul... sau nu?


Eu il pup pe gat, ca asa resusesc sa-l fac sa rada. (Si mai rade cand ii cant eu cantece de leagan. Cred ca mi s-a ramolit vocea. Adica...si ea.) Sotul, cum spuneam, il pupa de numa'! Peste tot. Adica nu chiar peste tot. Desi, cred ca si acolo....

Oana

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=16" target="_blank">Frumoase, haioase, burticoase (mamicideiulaug2007) Merita votul, nu?

(scuzati, sigur iar am inversat niste litere cand am tehnoredactat)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

steluta nu are rost sa postezi multe mesaje scurte. puncte nu primest numai in functie de nr. de postari. toate postarile scurte, puse una dupa alta primesc celasi punctaj ca si o postare mai lunga. ce importanta au stelutele? important e sa te simti bine, sa afli ce e mai bine pt bb, etc.
aylin am admirat si eu broscuta. dulce tare si chiar pare cel mai cuminte bb. si e frumoasa rochita.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput