*** LA REDOUTE *** (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

ok. mai incerc mai tarziu. Am incercat de cateva ori sa ma loghez si patesc la fel. Multumesc pentru raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

Buna dimineata

ma simt cu musca pe caciula, pentru ca am intrebat care sunt taxele (despre care NU scrie pe prima pagina, si mi se pare normal sa intreb) si ce e cu codurile astea despre care initial nu am inteles mare lucru, dar despre care discuta toata lumea. Multumesc celor care mi-au raspuns si m-au lamurit.

Am citit de vreo doua sau trei ori prima pagina, aviz veteranelor, si nu mi s-au parut foarte clare toate explicatiile. Poate ca nu ar fi rau sa editati informatiile de acolo, ca mai sunt si fete mai grele de cap (ca mine) care nu pricep.

O zi buna si cumparaturi placute!

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gab___ spune:

multumesc pt raspunsuri si scuze de deranjul creat!!! sper sa nu va mai enervez pe viitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mi-a venit coletul ! Sunt super-multumita de toate cele luate!

Ia sa punem si niste link-uri:
- www.laredoute.fr/vente-robe-okaou.aspx?productid=324124239&documentid=201207&categoryid=22910743&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> rochita velur - super frumoasa (cam lunguta, da' merge)
- www.laredoute.fr/vente-default.aspx?categoryid=22911139&productid=324124288&documentid=344707" target="_blank"> bluzita - foarte frumoasa si bine lucrata
- www.laredoute.fr/vente-lot-de-2-leggings-enfant-a-l-heure-anglaise.aspx?productid=324122156&documentid=201207&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> colanti pt. Daria - super (sa vedem daca ii vin ca imi par micuti, am luat 86)
-www.laredoute.fr/vente-echarpe-la-redoute-creation.aspx?productid=324124970&documentid=201207&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> esarfa bumbac - draguta
- www.laredoute.fr/vente-2-sous-pulls-longs-enfant-prix-mini.aspx?productid=324120992&documentid=201207&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> maletute-rochite (mov si mov cu dungi) - frumoase iar
- www.laredoute.fr/vente-default.aspx?categoryid=27367922&productid=324121008&documentid=201207" target="_blank"> colanti ptr. rochitele de mai sus - frumosi
- www.laredoute.fr/vente-calecon-la-redoute-creation.aspx?productid=324124969&documentid=201207&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> colanti roze si maon glace - frumosi
- www.laredoute.fr/vente-jupe-la-redoute-creation.aspx?productid=324124973&documentid=201207&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> fustita ptr la primavara - vara - roze , foarte frumusica
- www.laredoute.fr/vente-jupe-enfant-okaou.aspx?productid=324120777&documentid=201207&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> fustitza velur fambrosine tare frumusica !
- www.laredoute.fr/vente-jean-transformable-fille-okaou.aspx?productid=324120793&documentid=201207&categoryid=22916642&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> jeans transformable - suuuper, imi plac mult de tot
-www.laredoute.fr/vente-chaussures-fille-okaou.aspx?productid=324125208&documentid=201207&categoryid=26194707&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> pantofiori lila - foarte moi si frumusei (nu i-am probat pe Daria, insa sper sa-i vina)
-www.laredoute.fr/vente-3-t-shirts-col-roule-bebe.aspx?productid=101020026&documentid=346107&categoryid=23112671&single=&hasnext=1&hasprev=0&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> maletute (insa sunt la baza gatului ) pe bej, oranj, maro
- www.laredoute.fr/vente-pantalon-okaou.aspx?productid=324112910&documentid=482607&categoryid=23112671&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> pantalon - suuper (iar am luat 86 si sper sa-i vina la primavara, pen'ca par cam micuti);

Pentru mine:

- www.laredoute.fr/vente-2-t-shirts-femme-col-rond.aspx?productid=324087978&documentid=201207&categoryid=22904420&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> lot de 2 tricouri cu maneca scurta
- vestita fusta cu 3 volane - OK mi se pare scurta rau, eu ma asteptam sa fie mai lunga; (nu o mai gasesc, dar stiti voi)

-www.laredoute.fr/vente-la-veste-courte-soft-grey.aspx?productid=324105218&documentid=346107&categoryid=23110494&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> sacou pe negreu - foarte dragutz, imi place (multumesc Corap )
-www.laredoute.fr/vente-pyjama-tipster-under.aspx?productid=324123090&documentid=201207&categoryid=22939156&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> pijama - tare draguta, imi place mult (am luat marimea 38-40 sper sa-mi vina)

Pentru sot:
- www.laredoute.fr/vente-chemise-a-carreaux-tisse-teint.aspx?productid=324034338&documentid=201207&categoryid=22898624&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16" target="_blank"> camasa pe bej - e OK, nu stiu cum vine pe el, dar e draguta
-www.laredoute.fr/vente-default.aspx?categoryid=22905236&productid=324037128&documentid=201207" target="_blank"> lot 2 veste grena si marine - foarte finute si bine lucrate

Cam atat .... am obosit!






Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Neata ! am primit si io coletul de pe 20, vroiam sa va spun ca am avut cadou faimoasa parura swarovski si eate un set de argint dragut cu pietricele mici din loc in loc, compus din cercei mai lungi,atarnati, lantisor si bratara

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Vlada......pozeee, vrem pozeee!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by camelia_daniela

Mi-a venit coletul ! Sunt super-multumita de toate cele luate!


Pentru sot:
www.laredoute.fr/vente-default.aspx?categoryid=22905236&productid=324037128&documentid=201207" target="_blank"> lot 2 veste grena si marine - foarte finute si bine lucrate


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit




Cami, te rog mult imi spui ce masura ai lkuat vestele, pentru sotul tau? si daca poti, pentru ce inaltime si greutate le-ai luat?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Jasmine, si eu consider ca ai avut dreptate. Unele intrebari sunt pertinente, altele...insa...

De taxe nu scrie pe prima pagina, insa daca simulai o comanda sa vezi cum functioneaza treaba, iti apareau toate taxele pe care le ai de platit la valoarea cosului. Sau exista pe site rubrica speciala care iti explica cum functioneaza treaba. Cate dintre voi au avut curiozitatea sa se informeze direct de pe site? Tarile in care se livreaza sunt trecute la pagina unde vezi produul in cos. Iarasi, nu ati verificat asta... Ce sa mai zic...

Codurile nu sunt valabile pentru ORICE produs din cos, asa ca nimeni nu e medium sa stie ce are fiecare in intentie de a cumpara. Sunt coduri valabile pentru produse cu pret intreg, altele merg pe "colectii", unele dau cadou sau reduc FDP. Fiecare cauta ce i se potriveste si ce doreste.

In ghidul incepatorului redutist sunt trecute lucruri care nu apar altundeva si pe care noi le-am descoperit in timp si eu consider ca sunt de un real folos, alte chestiuni de bun-simt, logice si care se pot vedea si pe site nu le-a trecut nimeni acolo.



Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Jasmine, nu era un speech moralizator, ci doar o remarca. Daca tot ti s-a parut un speech, hai sa nu-ti raman datoare .

Nu ti-am cerut explicatii si, cu atat mai mult, nu ti-am cerut pentru mine astfel de explicatii legate de timpul tau. Era o intrebare retorica. Dar, oricum, daca tot spuneai ca nu ai timp sa raspunzi la astfel de intrebari, vad ca ti-ai gasit timp sa faci morala pentru o simpla intrebare. Nu am nicio calitate in plus fata de aceea de redutista si utilizatoare a acestui forum si a acestui subiect. Si nu m-am abtinut pentru ca, acum cateva saptamani, am pus aceeasi intrebare ca si Ligeea si mi s-a raspuns frumos (nu mai stiu cine, probabil Gabitaco sau Monica). Deci puteam foarte bine sa fiu eu in locul ei si sa mi se dea cu tifla. Poate ca si ea, ca si mine atunci, a cautat pe achetergagnant, sau ma-reduc, sau forumtek si nu a gasit cine stie ce. Sa fim sinceri, nici acolo nu sunt date mura-n gura, ci amestecat, perso cu non-perso, valabile cu expirate, etc. Si, da, am incercat la coduri de mi s-au impaienjenit ochii si apoi m-am gandit sa arunc si aici o intrebare, poate o binevoi cineva sa ma ajute.

Mie nu mi s-a parut ca Ligeea a pus o intrebare imperativa, ci una la obiect. Cum ar trebui sa sune o astfel de intrebare? "Preamarite redutiste, am rugamintea sa binevoiti sa va rupeti din timpul pretios si sa-mi raspundeti si mie la o intrebare legata de coduri. Va rog, va implor, cad in genunchi, care coduri mai sunt valabile? Apreciez condescendenta cu care ma tratati si va raman profund indatorata pentru raspuns. Va multumesc anticipat." Sa fim serioase!! Nu vezi ca au inceput fetele sa-si ceara scuze pentru intrebari? Ati innebunit, fetelor? Dati navala, ca pentru asta e subiectul, nu numai sa aratam ce am mai achizitionat. Cu scuzele de rigoare pentru cine a facut acel ghid de pe prima pagina (mada, daca esti tu, scuze, stii ca nu sunt combativa...cand nu trebuie), dar nu e suficient. Fiecare dintre noi a pus la un moment dat o intrebare in completare.

Si daca tu spui ca la acele intrebari s-a raspuns de n ori, de ce nu te iei si de fetele care pun linkuri care au mai fost puse?! Si asta e o intrebare retorica, ca sa stii ca nu astept raspuns. Si, pentru orice neclaritate, NU ma deranjeaza intrebarile si nici linkurile repetate.

Si ca sa inchei speechul , nici eu nu vreau sa intru in polemici cu tine sau cu nimeni altcineva. Asa ca nu o sa mai postez nimic legat de aceasta "neintelegere". Peace.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

Imi cer scuze din nou ca am deranjat atat de tare cu intrebarile mele, aveti dreptate, mai bine aflu pe pielea mea ce si cum.

Imi este clar ca nu sunt bine primita aici, am senzatia ca am nimerit intr-un circuit inchis demult , caci altfel nu ar fi aparut asa raspunsuri acide.

O zi buna tuturor.

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput