PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Babee de acord cu tine la sporturile enumerate doar ca eu pun ski-ul pe primul loc. Cum spuneam patinajul nu va fi o prioritate dar multumesc oricum de informatii.
Sabina uff am citit atent prin ce ai trecut cu Alex. Bine ca sunteti mai bine, sanatate multa ii doresc.
emilia si voua la fel.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor sf ANDREI!
Martta multumim mult de urari, dar ce matinala ai fost azi! Distractie placuta la munte si vreme frumoasa!
Babee, de acord cu tine in privinta sporturilor enumerate. Si eu vreau sa o dau pe toni la inot si tenis, cam de pe la 3-4 ani. Mi se par sporturi ok pentru un copil.
La ski nu ma pot pronunta pentru ca eu nu mai urcat niciodata pe skiuri desi gasesc extrem de frumos sportul in sine, dar usor periculos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

andreelor si andreilor!!!!
emilia, sar'na!!!!cum sunteti?
babee, multumesc! vazut cofetarul si piersicutza zglobie!!!!o minune de copilutzi!!!
martta, spor la treaba acolo pe pirtie!!!
sabina, pina la urma rochita am cumparat-o de la un magazin de mirese si nici nu a fost scumpa 50ron.
ne-a mai ramas de fabricat o coronitza din beteala ceva si gata costumatia.deocamdata ne luptam cu ea sa n-o imbrace in fiecare zi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Babee, ti-am admirat copiii, sunt superbi!
Muuh, eu sper sa nu fiu in halul ala de terminata incat sa nu va dau vestea cea mare :). Sotul nu le are cu forumurile, deci raman doar eu, dar indraznesc sa promit ca imi fac timp 2 min cand ajung cu bb acasa sa va anunt. Esti draguta ca te gandesti la asta.
Vorbeati voi de sporturi... Eu am un maaare regret in viata asta si anume ca nu am facut dans sportiv. Nu sunt genul care sa impuna propriile dorinte copiilor, Doamne fereste, dar cu siguranta o sa o dau pe Daria la dans si daca ii va placea bine, daca nu, asta e, isi alege ea altceva; dar mi se pare pt o fetita un sport superb si sanatos.
Inchei, ca Daria insista sa se vada in filmulete (m-a disperat cu ele...).
Va pupacim!

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si cu Victor Mihai

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Pentru Miruna si al ei calc reparat
Iubita mea, multumesc pentru suport, chiar incepusem sa ma simt vinovata ca plec si las copilu' glumesc, evident. Pai daca iti iese treaba cu socrul, let me know ca oricand vine vorba despre schi sunt coruptibila
Anasia, sa stii ca duamna Babee imprastie asa niste subliminale, ca si mie imi face pofta cand imi pove de 4D si alte d-astea
Babee iubito, ma bucur mult de perioada minunata pe care o traversezi si ca stii sa te bucuri de viata ta, de micile kestii care o indulcesc. Da' cu cine lasi gasca atunci cand iesiti numa' in 2?
Emilia, cum ai scris tu cuminte la capitolul celalalt sa stii ca si eu mai raman agatata de cate un capitol si tarziu imi dau seama ca voi sunteti pe alte coclauri
Kati si Genie, pupici la gagici

Io m-am trezit vrednica, am pregatit toate alea la copchil, curatat casa cat de cat sa o las in ordine si astept sa vina buni sa ne putem tira la munte.

Ioana, pe un'e esti, fata? Citesti The One cumva? A zis stilistu' sa iti alegi tu locu'unde iti da autografu'


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Andreea, la multi ani iubito tie in mod special si pupici si LMA tuturor Andreelor si Andreilor de prin livada!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:


LA MULTI ANI, ANDREEA, ANDREI!

legat de sport, imi place f mult gimnastica, ambele, baletul clasic,mi-as fi dorit sa pot face... dar cred ca este prea mult chin pt un copil, dar un dans, cum spunea doniro chiar mi-ar placea;


anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

Motzata
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Anasia, ai mai gasit pe colo-colo ceva intere de gatit?
Io ii fac acu' ciorbitza de perisoare ca ii place ff mult, sa aiba si maine....si cred ca si o fasole verde cu pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

cristina ioana, ii fac dovlecel umplut, dar desertul de seara, nu stiu; ieri mi-a mancat f bine papanasi fierti cu iaurt de fructe;
Dovlecei umpluti cu carne (de la 1 an )
masa de pranz, felul al doilea
Ingrediente pentru 4 portii
4 dovlecei; 250 g carne de vita sau de pasare; 3 lingurita de orez; un ou; sare, dup#259; gust; legatura de marar; legatura de patrunjel; 2 linguri de ulei; ceapa de marime medie; lingura de bulion.
Se curata dovleceii de coaja, se spala, se taie în jumatate si se scobesc, inlaturandu-li-se semintele. Se spala bine carnea, se trece prin masina de tocat sau prin robot. Se bate oul, orezul se spala in doua ape si se amesteca cu carnea. Se adauga la acestea o parte din verdeata tocata marunt si se amesteca totul pana se obtine o pasta omogena. Intre timp se incinge bine cuptorul.
Se umplu dovleceii cu compozitia astfel obtinuta si se asaza intr-o tava cu peretii înalti. Se face un sos dintr-o lingura de bulion, ceapa taiata solzisori si o ceasca de apa. Se toarna sosul peste dovlecei si se adauga cele doua linguri de ulei #351;i restul de verdeata tocata. Se introduce tava în cuptor si se lasa timp de doua ore, la foc încet.
Din cand în cand, se mai poate adauga cate o cescuta de apa, în caz ca sosul scade foarte mult.
eu le-am facut cu carnita fiarta deja, ca sa nu stau atat de mult;



anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

Motzata
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Uite aici sunt cristiniko! L-am culcat pe Vla azi zis Andrei.
Ei draga sa imi fie rusine, dar nu am luat revista. De fiecare data cand ies afara cu Vla zic sa o iau, mergem in parc, asta transpira in dementa si fuga acasa...deci inca nu am procurat-o. Oricum o iau in weekend ca il duc la mama pe Vla. Am zis ca ne odihnim si noi in doi. Distractie placuta la munte.
Larisa noi am avut pat dintr-ala si tot asa incerca sa se arunce de pe la un an. Noi am gasit o solutie. i-am luat pat de o persoana de la Ikea si l-am lipit de patul nostru. Nopatea nu pleaca ca-s eu pe acolo, chiar imi iau lovituri de la el si ziua doarme prin patul lui si al nostru.
Andreeuto nu te cert ca e zua ta, dar te-am sunat sa te felicit verbal si tu nu ai raspuns. Sper ca sunteti bine si...petrecere frumoasa!
La Multi Ani tuturor Andreelor si Andreilor!


Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput