PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Gata pot sa spun ca m-am linstit.Am facut astazi un 4D, am luat bebe la puricat, totul e bine,e baietel 100% si m-am intors plutind.Sau mai bine zis m-am dus balonas si m-am intors balon.Pentru ca dimineata m-a luat sotul si m-a dus la un mic dejun in restaurantul nostru preferat, am papat,am vorbit si am fost doar noi doi.Tinand cont ca ultima data am iesit anul trecut in Decembrie,a fost super bine si ne-a prins bine.Si cica e un inceput de cadouri pt ziua mea de nastere...mmm de-abia astept sa vad ce mai urmeazaSabina sa stii ca din cand in cand e bine si o iesire de-asta, si eu am stat cu inima la gura prima data dar in timp te obisnuiesti.Oricum la noi sunt rare datile.

Gina bun venit .

Katik vazut fulguletul, frumoasa rochita.

Doamna C distractie placuta si ti-am admirat si eu costumul si ochelarii in pozici

Revin ca plutesc acum

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

babee, felicitari pt baietel, asa ma paste un gand....

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

Motzata
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by Babee

Gata pot sa spun ca m-am linstit.Am facut astazi un 4D, am luat bebe la puricat, totul e bine,e baietel 100% si m-am intors plutind.Sau mai bine zis m-am dus balonas si m-am intors balon.Pentru ca dimineata m-a luat sotul si m-a dus la un mic dejun in restaurantul nostru preferat, am papat,am vorbit si am fost doar noi doi.Tinand cont ca ultima data am iesit anul trecut in Decembrie,a fost super bine si ne-a prins bine.Si cica e un inceput de cadouri pt ziua mea de nastere...mmm de-abia astept sa vad ce mai urmeazaSabina sa stii ca din cand in cand e bine si o iesire de-asta, si eu am stat cu inima la gura prima data dar in timp te obisnuiesti.Oricum la noi sunt rare datile.

Gina bun venit .

Katik vazut fulguletul, frumoasa rochita.

Doamna C distractie placuta si ti-am admirat si eu costumul si ochelarii in pozici

Revin ca plutesc acum

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca



Felicitari!!! Sa fie un bb sanatos, cuminte si mai incolo norocos. Mi se pare super frumos sa ai 2 baieti si o fetita, "combinatia" ideala.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si cu Victor Mihai

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Doniro si Anasia sanatos sa fie.Mereu mi-am dorit doi baieti, uite ca e si o fetita...orice ar fi tot copiii mei sunt si am inima plina.
Si ca sa nu fac discriminari, pun si Un ajutor de cofetar si Piersicuta zglobie

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Back.
Mi-am reparat calculatorul.
Babee sa-ti traiasca si sa fie sanatos de fapt sa fiti toti sanatosi. Am vazut ca ziceai de patinaj - poti sa imi spui pe scurt de ce nu l-ai lasa sa invete? Doar daca ai chef si timp pentru ca la noi patinajul nu va fi nicidecum o prioritate dar asa ca informatie generala.
doniro cand ai DPN? este cineva care ne va anunta si pe noi cand nasti?
Cristina_ioana pleci la ski doamna hai? Petrecere frumoasa. Ma duc sa fac lobby la socru poate se baga la un weekend cu Alexei. Eu sunt dintre alea ca dumneata inchid usa si las copilul linistit pe maini bune acasa. Apropo de suzeta, eu am avut biberon pana la sase ani. Da da ai citit bine pana in a treia zi de scoala cand am renuntat cu greu la el si dupa care nu am mai baut cinci ani strop de lapte de ciuda. Lasa copilul cu suzeta ca nu e nicio problema. Astea de acum sunt facute ortodontic si daca e sa fie dintzos este oricum.
bulinutza schiatul iti lipseste ca in rest stai bine cu toate. Zau asa il inteleg pe sot.

Miruna + Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Muuh bine ai revenit.De ce nu l-am lasat sa mearga la patinaj....pai eu am tras cam mult.Bun acum hat ani era problema cu patinele(de piele rusesti), folosite de la unul la altul , mereu umede si de aici s-a tras reumatismul.Acum n-ar mai fi aceeasi problema, dar la mine au contribuit mult cazaturile si m-am "potolit" doar cand am facut menisc si apoi apa la genunchi.E incapatanat ca mine si sunt sigura ca ar fi in stare sa stea la patinoar pana ar ingheta cu totul.
Eu am "vazut" mult mai bun inotul ca si sport de lunga durata, tenis, atletism, cart si deja stiu ca l-ar interesa doua dintre ele.Am pierdut o tura de curs acum in toamna, o sa mearga din primavara cu toata grupa de la gradi la curs organizat si apoi ne vom tine daca ii va placea in mod deosebit si va vrea sa faca mai mult.
M-am gandit la sporturile astea pentru ca mi s-au parut relativ mai "sigure" din punctul de vedere al accidentelor.Ce va fi vom vedea.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

of, bantui pe forum si prin carti ca nu stiu ce sa-i fac galustei sa manance; parca m-am saturat eu de ciorbite, supite;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)

Motzata
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by katik

vin si eu sa ma laud cu fulgul meu de nea. este putin off-topic dar este si ea o piesicutza dar cu trei ani mai mare
va multumesc pt ajutorul cu rochita
am pus la semnatura la serbare 2007 poze cu rochitza si modelul, evident
Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi


--------------------------------------------------------------------------------



fulguleata mai ce frumusica e !




emilia cu Anastasia si Alexandru Paul(16.08.2006)



poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



hai ca am scris la capitolul trecut:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by larissa_79

Fetele n-am timp deloc..sunt super prinsa cu treaba de tot felul!
Dar am o mareeee problema si am venit sa va cer ajutor ca nu stiu ce sa fac!
Tzoaca sare din patutul ei Graco in care a stat cumintica pana cum. Se catara si coboara...si ar putea sa cada. Am prins-o in ultimul moment de 2 3 ori! Ce naiba sa fac? Sa ii schimb patutul. Ea nu sta acolo decat cand doarme ...dar cum se trezeste tup vrea sa coboare si se catara. Chiar nu stiu ce sa fac, patutul mi se pare inalt si ar putea cadea rau de acolo. Mai mereu eu nu sunt in camera cand se trezeste si stau mai no si ascult pe la usa. Problema e ca a inceput sa se trezeasca si nu face nici un zgmoot...vrea sa sara si atat. Noroc ca scartie ca altfel n-as auzi!
Astept idei, pareri! Mai e cineva in situatia asta?

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Sonia!

--------------------------------------------------------------------------------



al meu face asa de vreo 2 luni si imi e ca pana la urma o comite, am mai strigat eu aici dupa ajutor da' n-am gasit rezolvare pana acum.
el doarme in patul lui la noi in camera si nu am de gand sa il invat cu noi in pat doar ca sa nu cada.
eu tin lipit patul lui de al nostru pe partea pe care dorm eu si daca o fi sa sara, aterizeaza in pat dar tot bine nu cred ca ii va fi.
La noi se rabateaza pe jumatate o latura a patului si ma gandeam sa o tin deschisa sa coboare singur de la el din pat la noi si jos dar noaptea el se rostogoleste dintr-o parte in alta a patului si daca cine stie cum aterizeaza peste noi si nu suntem atenti si pica jos.
Cum o dau nu e bine dar cred ca in pat normal nu se poate inca din cauza rostogolirilor de noapte.


emilia cu Anastasia si Alexandru Paul(16.08.2006)



poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

La multi ani Andreea& Andrei!
Genie, sa-ti traiasca sotul din dotare!

Babee: felicitari pt baietel!
Larissa&Emilia: eu zic sa va linistiti un pic...din moment ce au invatat sa sara, au si tehnica pe masura, nu se-arunca drept in cap! La mine, Vlad sarea din patut. Se ridica cu ajutorul mainilor si impingandu cu picioarele, apoi punea un picior peste patut si, tinandu-se cu manutele, se lasa usor jos...La mine, solutia salvatoare a fost ca patutul, de la Neonato, avea si usa(cu fermoar)...Asa ca, daca a vazut ca i-am deschis usa, tentatia de a sari a scazut considerabil. Ca si Katik, si eu am folosit patutul pana la 3 ani.

In dimineata asta plecam la si noi la munte. Ca de obicei, in formula completa! Asadar, pe mine ma gasiti la partia de sanius!

Va pup!



Mergi la inceput