LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (119)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

sunt oficial batuta in cap: stiti povestea cu alocatia, am zis ca am fost prea chiauna si ca nu am luat nr de intrare, si ma gandeam cum sa fac, sa aflu care mai e situatia cu alocatia alexandrei. ei bine, am mai citit pe net si am numarul de intrare! e pe verso-ul certif de nastere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

La multi ani cu intarziere David!

La multi ani Oana!

La multi ani Tudor!

Asiza, bine ati revenit acasa. Multa sanatate. E un frumos Denisucu'.

Impozitul pe chirie il platesti la chiria incasata. Valoarea chirie o inmultesti cu 75% si ce-ti da inmultesti cu 16%. Nu stiu exact cum se plateste si cand. Iti mai zic maine daca nu-ti mai spune nimeni.

Noapte buna

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:


OANA
TUDOR
OCTAVIAN

Danita-frumoasa povestea voastra ,sa fiti sanatosi

Asiza -bine ati venit si sanatate in continuare Denis e bestial (are o poza in care seamana foarte bine cu d de dianocica)
YAGMUR -felicitari

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by chris80

sunt oficial batuta in cap: stiti povestea cu alocatia, am zis ca am fost prea chiauna si ca nu am luat nr de intrare, si ma gandeam cum sa fac, sa aflu care mai e situatia cu alocatia alexandrei. ei bine, am mai citit pe net si am numarul de intrare! e pe verso-ul certif de nastere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri





n-aveam nici cea mai vaga idee de chestia asta.
deci nue sti batuta-n cap

poti recupera alocatia pana la urma?



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dianarus nu am primit feedback asa ca repet: vaccinul ala de care povesteam e act HIB. stiu ca ai citit pe diagonala o perioada si ma gandesc ca poate l-ai sarit

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by Laura13

dianarus nu am primit feedback asa ca repet: vaccinul ala de care povesteam e act HIB. stiu ca ai citit pe diagonala o perioada si ma gandesc ca poate l-ai sarit

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006




mi-am notat, multumesc.
dr a zis ca nu face mai multe vaccinuri deodata. acum 2 zile i-am facut anti-gripal lui ianis. pt el vroiam si act hib dar poate facem asta peste a luna.
desi daca ma gandesc ca julia de ktrinel a facut 4 deodata...

la bebei le faceti anti-gripal? ca n-am intrebat pe dr.
oricum stiu ca marc nu face vaccinuri cat e pe antibiotice pt infectia urinara...



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia


EDIT: revin, pt ce anume e act hib? sunt obosita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Tudor
Oana
Octavian
LA MULTI ANIIIIIIIIIIIII!!!

Multa sanatate,bucurii si multe impliniri!


Asiza,
bine ati revenit,va imbratisam cu drag
Erika,
ce face Ingrid?



Fiti mai buni de Craciun
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius/www.crisa.ro/" target="_blank">Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

dragelor ,
multumim pentru urari ! de acum am copil mare si nu un bebelus :)

raportam : petrecere in familie cu bunicii , rasfatzila rau rau rau !! darrrrrrrrrr am ceva sa va marturisesc : i-am cumparat cadou o iconita de ag cu maica Domnului cu pruncul . de dimineata am desfacut-o si i-am aratat-o si incercam sa ii explik ce este acolo . copilul s-a uitat lung .... s-a repezit .... si a mangaiat pe maica Domnului apoi s-a uitat la mine si a zis MAMA ... mai e nevoie de alta explikatie ?? am ramas muta ....si cred ca a fost prima lectie care mi-a dat-o copilul meu !

va doresc o noapte frumoasa si inca o data multumim ca ne-ati fost alaturi .
D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Salutare!
N-am avut net cateva zile si tare nasol a fost!
Urez si eu: La multi, multi ani sarbatoritilor pe care i-am ratat!
Monique
Fatima
Biabaus


David de Ralumat
Octavian de P_onu
Tudor de Danita
Oana de Dia


Admirat poze cu dulceata de motan si cu cretulinul Mihaita la superpetrecerea de ziua lui!

Flore, sanatate multa Alessiei! Foarte fain filmuletul! Alessia ca Alessia, dar tati se distreaza de minune!
Acs, imi pare rau ca Victor va trebui sa ia din nou medicamente!
Sbogdana, felicitari si pentru a doua maseluta!
Saryta, felicitari Antoniei pentru noile cuvinte! Multa sanatate tie!
Danita, Alexiei o sa-i cumpar jucarii de ziua ei, dar nasilor nu le iau nimic. Trebuie sa vina ei cu cadou pentru pitica, nu? Le-am cumparat cadou la botezul Alexiei, e suficient. Acum n-o sa facem schimb de cadouri.
Laura, felicitari pentru steluta! dulce pentru Dani. Sper ca pana acum i-a trecut durerea de la piciorus. Ooo, doamna de la NASA! Felicitari si bafta la interviuri! Eu ii dau Alexiei cascaval Dalia, Rucar si Hochland, nu stiu ce grasime are. La pranz ii dau ciorbita, piure de cartofi sau de alte legume in diverse combinatii (dovlecel, morcov, brocolli, spanac, conopida), tocanita, pilaf de orez, paste sau mazare cu carne/ficat/ou. Seara, adica pe la ora 17.30, mananca iaurt cu biscuiti sau cu banana sau orez cu lapte (am incercat sa-i dau si mamaliguta, dar n-a fost prea incantata).
Monica, Desiree, Dianocica pentru informatiile si link-urile foarte utile!
Yagmur pentru o mamica extraordinara! Sper sa se termine repede ancheta, procesul si toate nebuniile, sa fiti linistiti! Dar dobitoaca aia de la Autoritatea Tutelara ce treaba avea cat stai tu cu Luca? Am vazut pozele si m-am topit de tot! Cat a crescut flacaul, mai frate, si cat e de scump! Va asteptam cu drag la capitala!
Ruxandra sunteti mortali cu dna Nina, lacusta! Sa va traiasca! Ati facut o fapta buna.
Monica, intr-adevar, jos palaria in fata unor astfel de oameni! Sincer, eu n-as putea sa adopt un copil care stiu ca e bolnav si va muri. Nu as suporta gandul, n-as putea trece prin asa ceva!
Madaluta, ce dobitoc de doctor! Calmeaza-te! Da-l in ma-sa cu teoriile lui!
Danita Am citit pe nerasuflate povestea nasterii lui Tudor si la sfarsit m-am pus pe bocit!
Asiza, ma bucur mult ca sunteti acasa! Mi-au dat lacrimile cand am vazut manuta aia micuta cu branula, dar el tot vesel si razaret, manca-i-as gurita lui! Sa dea DD sa treaca si otita repede si sa iasa analizele ok, sa nu mai fie nevoie vreodata sa treceti prin asa ceva! Felicitari lui Denis pentru ca merge singurel! Pupam dulce, dulce ochisorii albastri de baiat frumos si curajos! Un buchet mare de pentru mamicuta minunata!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dianarus am intrebat eu pediatra de vaccin antigripal pt dani....a zis no way. cat despre acthib mi-a spus ca tb facut pana la 18 luni. pt dani. nu stiu cum e cu bb mai mari
dandusa cum adica pupici pe burtici? oi avea eu sunci....dar chiar asa? sau te crezi la odisee? stai, stai....ca mai e un pic pana ajunge claudiu

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput