LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Multumim pentru primire! Sunteti niste dragute!

Madaluta, salonul era relativ ok...se dadea cu mopul de 3 ori pe zi, se dezinfecta chiuveta si vanita, se ducea gunoiul de cateva ori dar nu se matura si era cam mult praf...Totusi, nu stiu daca v-ati dat seama din poze, dar era ffff ingust, iar noi eram acolo 3 mamici cu 3 copilasi...greu...Denis a zambit mereu, la toata lumea, chiuia de rasuna toata sectia de Terapie...cand am venit acasa a plans chiar si nu s-a acomodat decat dupa cateva ore bune ...Acolo plangea doar cand i se schimba branulica, dar era chestie de vreo cateva secunde doar pana i-o montau, apoi radea din nou la asistente ...
Madaluta, am vazut pozele de la Viena...fff frumoase! Cum te-ai descurcat pana la urma cu drumul de la hotel la aeroport la intoarcere, ca stiu ca-ti faceai probleme?
Eri_ka, esti o draguta cu semnificatia numelor...chiar eram si eu interesata ce scrie la Oana, avand in vedere ca acelasi prenume il am si eu...din pacate (sau poate din fericire caci urasc matematica), nu s-a potrivit absolut nimic...Pupici

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

quote:
Originally posted by asiza
Eri_ka, esti o draguta cu semnificatia numelor...chiar eram si eu interesata ce scrie la Oana, avand in vedere ca acelasi prenume il am si eu...din pacate (sau poate din fericire caci urasc matematica), nu s-a potrivit absolut nimic...Pupici

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




Imi pare rau! Am tot cercetat si n-am gasit nimic. Poate ca nu trebuia sa te cheme asa, poate n-a fost prima optiune acest nume.
Din cate imi dau eu seama esti o persoana f curajoasa si cu picioarele pe pamant, hotarata, stapana pe situatie, minunata. Eu nu cred ca as fi putut sa trec prin ce-ai trecut tu acum cu Denis,fara ajutor . Dar mai stii ? Sa speram ca nu va mai fi cazul nici la tine, nici la mine , nici la nimeni.Sanatate multa!

SONIA
www.protv.ro/petitie.php" target="_blank">Salvati animalele!
Jocuri & activitati
Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. Burton Hills

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by eri_ka

quote:
Originally posted by asiza
Eri_ka, esti o draguta cu semnificatia numelor...chiar eram si eu interesata ce scrie la Oana, avand in vedere ca acelasi prenume il am si eu...din pacate (sau poate din fericire caci urasc matematica), nu s-a potrivit absolut nimic...Pupici

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




Imi pare rau! Am tot cercetat si n-am gasit nimic. Poate ca nu trebuia sa te cheme asa, poate n-a fost prima optiune acest nume.
Din cate imi dau eu seama esti o persoana f curajoasa si cu picioarele pe pamant, hotarata, stapana pe situatie, minunata. Eu nu cred ca as fi putut sa trec prin ce-ai trecut tu acum cu Denis,fara ajutor . Dar mai stii ? Sa speram ca nu va mai fi cazul nici la tine, nici la mine , nici la nimeni.Sanatate multa!

SONIA
www.protv.ro/petitie.php" target="_blank">Salvati animalele!
Jocuri & activitati
Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. Burton Hills



Sar'mana! ...M-ai facut sa rosesc ...Te tzuc

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna seara!

LMA Sarbatoritilor de azi care fac un anisor!

quote:

sunca nu i-am dat lui Victor inca, dar va veni si vremea ei. Cascaval ii dau de obicei de la Delaco, caci mi se pare mai putin sarat (e
innebunit dupa cascaval si branza Almette). Victor mananca la pranz 2 feluri: supa (cu legume, cu/fara carne)) la biberon si felul 2: piure de carne cu legume, perisoare cu piure / orez cu legume, dovlecei umpluti, paste cu branza / carne, ficat, musaca, tocanita, gratar de pui cu garnitura, peste si cam atat imi amintesc. Seara iaurt cu biscuiti / mamaliguta cu branza / paste cu branza / orez cu lapte / diverse budinci / chec sau din mancarea de la pranz. Oul il mananca de regula la masa de dimineata. Daca-mi mai aduc aminte, mai scriu. Aaaa, si bineinteles ca nu mananca intotdeauna ce-i dau, iar unele mancaruri nu prea-i plac (spre exemplu mamaliguta), iar pe altele le adora :).



Acs- am vazut minunile tale si-s chiar minuni, sa-ti traiasca! Ce familie frumoasa aveti! Iar mezinul e total, atatea mananca deja! Atatea chestii ce trebuie mestecate....Nu-mi vine sa cred, dar arata deja ca un copilas de 2 anisori, e zdravenut bine de tot. E mancacios din fire?

o seara buna tuturor (inc-o data:))!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
asiza bine ati venit acasa! din toata inima! multa sanatate in continuare, dar ma bucur ca ce a fost mai rau a trecut. dulce ca te-ai tinut bine si ai fost puternica! bravo!
multumesc mult fetelor pt rasp cu papa.....am mai salvat retete, mi-ati mai dat ideei....minunate ca de obicei
dianocica unde ai disparut?
donia , multumim ca iti mai faci un pic de timp printre musafiri si pt noi
OANA
TUDOR
SA CRESTETI MARI, SANATOSI, FRUMOSI, DESTEPTI, NOROCOSI SI FERICITI!
Dia, Danita felicitari pt primul an din viata puiutilor, la mai multi si mai fericiti (se poate?)
fug la jr-ul meu, care e rupt de somn.....ca de'..... a descoperit mersul

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Off-topic complet : Stiti careva cat e impozitul pe chirie?

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

quote:
Originally posted by asiza

Off-topic complet : Stiti careva cat e impozitul pe chirie?

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




codul fiscal spune 16%. uite aici:http://www.dsclex.ro/coduri/cod_fiscal_1.htm

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by m_monique

quote:
Originally posted by asiza

Off-topic complet : Stiti careva cat e impozitul pe chirie?

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




codul fiscal spune 16%. uite aici:http://www.dsclex.ro/coduri/cod_fiscal_1.htm

Andrei (16.12.2006)




Monique, multumesc mult. Mersi si de link, dar chiar n-am timp sa citesc codul fiscal si sa caut acul in carul cu fan, asa ca am recurs la cunostintele voastre ca e mai "rapide" ...Am inteles ca se aplica si ceva cote forfetare si e mai mic??? 16% pe ce? Pe luna? (scuze, is cam pe dinafara). Pupici

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
Madaluta, am vazut pozele de la Viena...fff frumoase! Cum te-ai descurcat pana la urma cu drumul de la hotel la aeroport la intoarcere, ca stiu ca-ti faceai probleme?


asiza: draga de tine..ti-ai mai amintit de temerile mele dupa toate prin cate ai trecut tu..., ...
M-am descurcat f bine pentru k in ultima seara ne-am cazat la un hotel la 5 km de aeroport pe unde trecea trenul de noapte si sotul meu a reusit sa-si ia liber si sa ramana si duminica noaptea alaturi de mine...Asa k s-a rezolvat problema cu brio...

Madalina 16+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Darius la 11 luni
VIENA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dbunny - zi.mi te rog cum iau lenguado, eu nu mananc peste deloc doar merluza din an in paste, unde gasesc lenguado ce anume din el cer
si daca e mai bun ca merluza, merci
acum fac legume cu semola, ca peste n.am fost in stare sa iau, am pus legumele la fiert si la 10 minujte am adaugat semola sa vad ce iese


ivan si dayanara

Mergi la inceput