LMA!! -Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:





Oana si Tudor !!!



sa cresteti mari si sanatosi! felicitari dragelor dia si danita pt cea mai importanta realizare a voastra!!!





din urma:

flore, am ras in perna ca dormea marc langa mine... sotul tau era f.funny 'dansand' cu alessia
tot asa cu mucishorii?

dbunny, marc a papat deja omleta cu paine, nu mult, doar cersea din farfuria mea, i-am dat sa guste, nu i-a aparut nimic nou, dar el avea oricum bubitze pe burtica (se pare ca e totusi DA). omleta o fac cu lapte si fara ulei (la teflon), ca sa pape si ianis...

laura, nu i-am dat sunca. nici cascaval. paine cu almette da, insa nu e incantat. seara: pilaf de orez cu carne de pui, mamaliga cu branza si iaurt, sufle de conopida cu ou (intreg), omleta cu paine, budinca de orez cu mar copt si vanilie, iaurt cu fructe si biscuiti... cam astea imi vin in minte... de regula am cate 2-3 feluri pregatite la fiecare masa, e si ianis la masa si ciugulesc din mai multe, amandoi.

danita, lacrimi de bucurie... ce frumos ai spus povestea... sa-ti traiasca fericit si ocrotit de rele, sa va bucurati impreuna pana la adanci batraneti!

desiree, in loc de marul ras cu biscuite recomand calduros mar copt bucatele si biscuite bucatele pe farfurioara (mar copt nu foarte, cat sa nu se imprastie, moale cat sa-l poti face cubulete), banana la fel, coapta sau cruda. cerealele mai pot astepta. daca vrei fainoase un pic de paine bucatele, cu mana, fac fata... asa am trait cam 1 saptamana, plus cubulete de morcov si cartof fiert. ori el cu mana ori de la mine din furculita. NU lingurita, obligatoriu furculita. dup-aia a acceptat iar piureuri combinate, dar nu blenduite tare si nu cantitati normale. acum molfaie si paste fainoase intregi in forma de scoici (nu spaghete), amestecate cu branza calcica, molfaie carnea taiata cu cutitul, neblenduita, la fel galustele de gris goale, fara supa, bucati, nu zdrobite... repet, cantitatile sunt infime, masa are loc pe covor in sufragerie... dar pt noi e super bine si asa, deocamdata (cat e cu e.coli nici nu pretind mai mult). succes!

yagmur, bine ca a trecut ancheta, si bravo pt marirea de salar, chiar o meritai!!! am savurat pozele... ce mare a crescut luca de cand nu l-am vazut ... aia e tanti olimpia?

asiza, welcome back! doamne-ajuta sa nu mai faceti vizite de-astea la spital, bine ca sunteti in sfarsit acasa. va pup tare! e bestial denis cu branulica lui pe mana cum radea, parea asa fara griji... stiu ca pt tine a fost cosmar, dar nu mai privi in urma, s-a terminat si nu veti mai ajunge pe acolo. o vreme va fi mai sensibil, e totusi in convalescenta, e un pic slabit... asa ca, fara contact cu copii, oameni, shopping, frig, vant, bai prelungite, etc. sa-si revina un pic si apoi...
super ca a inceput sa mearga nesustinut! vezi, a facut progrese tocmai la spital!

tuturor!!!




Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

dianarus..ce idei bune mi-ai dat! multumesc

lavinia, e incercata treaba cu a doua lingurita..intoarce strategic capul si se chinuie sa o vare pe a lui in piure apoi sa isi toarne continutul pe barbie..incercam acum numai cu bucatele mai apoi reintroducem clasica lingurita ( sau furculita)

asiza, bine ati revenit..urata treaba cu amigdalita combinata cu otita...


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?page=1&id=2753&from=search&keyword=PETRE" target="_blank">votati un super-bebelush !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

asiza, ce imi place poza asta!!!


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?page=1&id=2753&from=search&keyword=PETRE" target="_blank">votati un super-bebelush !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

asiza ce frumos si grasunel e baiatul :) ma bucur ca e bine acum, dar cand il vad cu aia la manuta tot imi vine sa plang, sunt asa mici...

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Capitala: avand in vedere ca lucrez pentru capitalisti imi pot lua concediu doar intre 24 dec -7 ian (tineti cont ca colegii mei vor munci toata perioada in afara de 25, 26, 1 si 2 - intradevar cu salariu de baza si bonus 150%). Deci sosim pe 23 si plecam pe 5 seara.
Luchitza va pupa si va multumeste ca v-ati uitat la poze (pupic special Antoniei).
Dianarus, da... dansa e tanti Olimpia
Pupici

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

asiza bine ati venit acasa!
yagmur va asteptam la bucuresti. poate de data asta reusim sa ne intalnim.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

La multi ani Oana!
La multi ani Octavian!
La multi ani Tudor!


Oana tinde spre functii de conducere, insa prenumele ii limiteaza orizonturile si versatilitatea, atragand-o catre activitati tehnice. E sistematica si practica in tot ce intreprinde, se simte implinita cand indeplineste o sarcina cu constiinciozitate si perseverenta. Grijulie cu bunurile proprii, isi pastreaza toate lucrurile intr-o stare excelenta si isi planifica cu mare grija cheltuielile. Ii merge mintea la matematica si are multa rabdare in activitatile migaloase, precum contabilitatea.

Octavian Provine dintr-o expresie latina insemnand "al optulea". La romani, cel de-al optulea copil al unei familii primea supranumele Octavus, iar Octavia reprezenta, totodata, si numele unei nobile ginte romane. Numele incepe sa devina frecvent abia dupa Renastere, el nefiind puternic reprezentat de onomastica uzuala crestina. Carateristica principala a persoanei botezata cu acest nume este imaginatia. Aceasta functioneaza atat in interesul, cat si in dezavantajul sau, in functie de context. Daca lucreaza intr-un domeniu in care creativitatea este necesara, va face fata cu succes; in viata personala poate avea insa tendinta de imagina posibile variante ale unei situatii cu o intensitate atat de mare, incat risca sa confunde realitatea cu ipotezele pe care le construieste in minte.

TUDOR Provenind de la grecescul Theodoros, numele este compus din cuvintele grecesti theos – zeu – si doron – dar. In Grecia antica, purtatorii acestui nume erau considerati daruri ale zeilor. Caracterul pe care acest prenume il determina posesorului sau este complex, cu o mare capacitate de intelegere pentru semeni. Una dintre calitatile acestei persoane se refera la abilitatea de a intelege ce gandesc ceilalti si motivatia actiunilor lor. Faptul ca isi foloseste imaginatia, logica si intuitia pentru a se pune in pielea altora il poate ajuta sa isi castige renumele de persoana inteleapta. In viata de zi cu zi, acest barbat se poate dovedi, daca nu un sef bun, cel putin un coleg excelent, caci stie sa imbine umorul cu solidaritatea, pentru a genera eficienta la nivelul intregului colectiv in care isi desfasoara activitatea. Talentele sale acopera o larga paleta, mergand de la indemanare pentru chestiunile tehnice si electronice, pana la cunostinte din muzica si literatura.


SONIA
www.protv.ro/petitie.php" target="_blank">Salvati animalele!
Jocuri & activitati
Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. Burton Hills

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

La multi ani Oana!
La multi ani Octavian!
La multi ani Tudor!

asiza bine ati revenit si sanatate maxima. Am vazut pozele si mi- s-a rupt sufletul la cele cu cateter si cu intepaturi..
Totusi n-am putut sa nu remarc aspctul ingrijit al salonului( sau doar mi s-a parut?)....

Madalina 16+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Darius la 11 luni
VIENA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Asiza, bine ati revenit acasa! Sa scape cat mai repede Denis de otita!

Danita, foarte frumoasa povestea puiutului tau!

Laura, sunca nu i-am dat lui Victor inca, dar va veni si vremea ei. Cascaval ii dau de obicei de la Delaco, caci mi se pare mai putin sarat (e innebunit dupa cascaval si branza Almette). Victor mananca la pranz 2 feluri: supa (cu legume, cu/fara carne)) la biberon si felul 2: piure de carne cu legume, perisoare cu piure / orez cu legume, dovlecei umpluti, paste cu branza / carne, ficat, musaca, tocanita, gratar de pui cu garnitura, peste si cam atat imi amintesc. Seara iaurt cu biscuiti / mamaliguta cu branza / paste cu branza / orez cu lapte / diverse budinci / chec sau din mancarea de la pranz. Oul il mananca de regula la masa de dimineata. Daca-mi mai aduc aminte, mai scriu. Aaaa, si bineinteles ca nu mananca intotdeauna ce-i dau, iar unele mancaruri nu prea-i plac (spre exemplu mamaliguta), iar pe altele le adora :).




Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Buna seara tuturor!

Desi am tot promis, nu apuc deloc sa intru pe forum.
Telegrafic: ieri David a fost in super dispozitie. A petrect cu bunica, tati, spre seara au venit finii....mami a intrat pe usa fix la ora lui! La 20.10 il strangeam in brate si-l pupam de zor, iar el se ferea, ca eram inghetata de afara....au venit finii (cat iubesc eu vizitele neanuntate), eu eram rupta de oboseala (plecata de la 6 la Alexandria, unde am avut o zi full), copilul marait ca nu dormise deloc dupa-amiaza...cam asa s-a desfasurat ziua noastra de nastere.

Incerc sa mai citesc ceva din urma, sa vad ce ati mai facut.
Pupici

Mergi la inceput