*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (172)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Nu pot sa nu va povestesc: aseara am fost la un centru de joaca, impreuna si cu Stefanel al Taniei (si, of course, cu prietenuta lui Cristi cu care ne mai jucam, nascuta la cateva ore dupa el ).

Nu va puteti imagina: e argint viu Stefan!!! Se catara pe topogan, din varf spune spre mami: "Ai gija sa nu cazi" si plonjeaza. Danseaza absolut fantastic, cu figuri, topaieli la greu...
Au incercat si ceilalti pui sa-l imite, dar nu i-au tinut bateriile chiar atat . Si vorbeste in fraze, repeta tot...

A fost tare fain. Acasa mi-a facut puiul o faza pe care n-am mai vazut-o niciodata: s-a trantit pe covor si se legana: "nani-nani" El care la 22.30 tzopaie tot patul si nu-l prind sa-l pun la culcare! Super inventie centrele astea de joaca .

Am si o gramada de poze si filmulete, dar si o tona de lene sa le urc pe vreun site...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

maria,

Acum ca am stabilit ora interviului ma gandesc ca asa frumos s-au potrivit toate: am gasit anuntul dintr-un ochi, ma tenteaza ceea ce fac si se lipeste f bine pe CV-ul meu, sediul e aproape de mine (ajung si pe jos intr-o plimbare mai lunguta - sunt 2-3 statii de tramvai), m-au si contactat imediat.... ma paleste frica sa nu fac o alegere proasta.

Multinationala e departe, obiectul muncii e asa si asa, si m-au contactat la 3 luni de la depunerea CV-ului... dar e multinationala, asta e firma mica.

Pe de alta parte intr-o firma mica daca colectivul e fain te poti simti f bine si lucrurile sunt mai flexibile, mai putina birocratie...
Sa vedem ce-o fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

quote:
Originally posted by maria_alexia
Se catara pe topogan, din varf spune spre mami: "Ai gija sa nu cazi" si plonjeaza.






mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Da mai Anda,in scoli nu ne-au intoxicat astia cu "conditia de geniu"?Cu viata mizera a geniilor?Sa zici mersi ca ai scapat.

Am si io vo 2 poze de sezon,cu T constientizind ca zapada-i rece,alba,pufoasa.Da de scap de tona de lene si alaturi de Maria le urc pe vreun site.

Am vazut simbata cred pe B1 o super-mega-extra pediatra de la capitala care zicea ca regula de aur in educatia copiilor esca ca INTOTDEAUNA sa inlocuim cuvintul NU cu DACA.In loc de "nu arunca jucaria pe jos" - "daca arunci jucaria pe jos se va strica si..."

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Anda cand spuneam de desenat la asta ma gandeam la mazgaleli, ce naiba ai vrea sa deseneze, pasarea maiastra?! Dar e o foroma de comunicare. Dimitrie de exemplu trage nishte mazgaleli si imi spune ca a desenat "tatou" si eu spun "bravo mami". Iar ideea cu geniile care vorbesc clar de mici nu o cred, nu cred ca are vreo legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

quote:
Originally posted by leea_cv


Am vazut simbata cred pe B1 o super-mega-extra pediatra de la capitala care zicea ca regula de aur in educatia copiilor esca ca INTOTDEAUNA sa inlocuim cuvintul NU cu DACA.In loc de "nu arunca jucaria pe jos" - "daca arunci jucaria pe jos se va strica si..."

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire#8230;in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...



Absolut corect ii oferi alternative nu ii impui. Il faci sa gandeasca, sa aleaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

quote:
Originally posted by leea_cv
Am vazut simbata cred pe B1 o super-mega-extra pediatra de la capitala care zicea ca regula de aur in educatia copiilor esca ca INTOTDEAUNA sa inlocuim cuvintul NU cu DACA.In loc de "nu arunca jucaria pe jos" - "daca arunci jucaria pe jos se va strica si..."


Hehe, si n-am incercat?? Imi zice senin si plin de entuziasm: "tica !!" (=strica) si-o tranteste si mai tare de pamant .
Cum spuneam, al meu inca nu prea pricepe relatia cauza-efect. Sau ii place asa de mult sa strice, verse, sparga, rupa incat nu se poate abtine. Oricum, e fericit la maxim cand ii reuseste una dintre astea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu cand vad tendinte de distrugere zic: ai grija de cutare! Uneori functioneaza.

Ma gandesc ca la ei tendinta de distrugere apare ca manifestare a cuceririi lumii, a puterii asupra obiectelor. Vezi castelele de nisip, e placere maxima sa le distruga tot ei dupa ce au muncit sa le faca.

Asa mi-a zis si mie pediatra, fara NU, sa-i spun in schimb ce altceva sa faca, o afirmatie. E mai usor sa urmezi indemnul de a face ceva decat cel de a nu face. Si daca nu fac aia, ce fac altceva? Asa ii oferi tu alternativa...

Toate astea merg daca iti faci un reflex, o obisnuinta. Si te mai iei si dupa copilul propriu - unicat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Si...ok le strica si nu mai are cu ce se juca. Al meu le arunca pe geam si acolo raman, nu ma duc jos dupa ele, si nu le mai are. Acum mai arunca pe geam dar numai ce nu prea foloseste, adica nu ce e important pentru el. Deci a cam bagat baitul la cap ca e nasol... si nu joaca fusteleaua cu mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, ma bucur mult pentru tine. Ai vazut ca au avut efect pumnii stransi??? Hai ca mai bag o tura ca sa iei interviul, desi nu am niciun dubiu ca asa va fi!
A...si sa nu crezi ca am uitat: cu proxima ocazie cand ne vom vedea, iti aduc cartea acea de psihologie infantila.

Maria- noah, ca deja m-am ambitionat. ia sa facem noi o vizita "de lucru" la Sibiu. Concurs de habaucenie. Protagonistii principali, Sarah si Che. Vezi...si te mai plangi d epiticul tau ca e habauc!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput