LMA! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

FATIMA

MONICA
BIABAUS
De ce am lipsit: Alessia are muci fff grosi, nu reusesc deloc sa/i scot...am pus si ser incalzit, dar sunt asa de grosi ca nu face fata nici batista...trage ce trage si apoi ii trag cu mana, asa se intind ( scuzati explicatia amanuntita )...asa ca azi mergem la orl pentru ca asa mi se intampla si mie in perioadele in care apare rinita alergica ( mai ales toamna)...Abia mananca saracuta, pentru ca nu poate respira pe nas, si se ineaca...
MIHAITA
LUCIARO foarte pretioase informatii, mai ales ca sunt in curs de intarcat...
ACS multa sanatate..
Ce mai stiti de ASIZA? Am citit putin in capitolul trecut, dar nu am aflat nimic...in schimb am citit vestile cu privire la Sonia, si ma bucur tare mult...va pup

Flore Alessia Liane (16-12-2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

SALUTARI MAMICI!
nu stie nimeni sa imi spuna ce se intampla daca fac vaccinul de la stat cand e dani racit (mucos, fara febra)??? pls, ca in 1/2h tre' sa plec la dc de fam
va pup

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

ALEXANDRA,ce ma bucur ca ai pus poze cu voi,sunt superbe,Marc e atat de scump si seamana asa mult cu tine.Frumoasa familie!
FATIMA
BIABAUS
M-MONIQUE
SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia


"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

FLORE,multa sanatate Alessiei,sa scapati de muci!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia


"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Laura13

SALUTARI MAMICI!
nu stie nimeni sa imi spuna ce se intampla daca fac vaccinul de la stat cand e dani racit (mucos, fara febra)??? pls, ca in 1/2h tre' sa plec la dc de fam
va pup

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006


e posibil sa faca o forma usoara a bolii impotriva careia e vaccinat. din cate stiu eu..nu bag mana in foc...

diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

LA MULTI ANI!FATIMA
LA MULTI ANI!MONICA
LA MULTI ANI!BIABAUS


Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by Laura13

SALUTARI MAMICI!
nu stie nimeni sa imi spuna ce se intampla daca fac vaccinul de la stat cand e dani racit (mucos, fara febra)??? pls, ca in 1/2h tre' sa plec la dc de fam
va pup

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006




nu cred ca m-am incadrat in timp, dar io.. atenta si perseverenta.. :)) deci: nu cred ca se intampla nimic. pentru ca, si anume, medicul nu ar trebui sa ii faca vaccinul. in mod normal, ar trebui sa-ti recomande sa mai astepti una doua saptamani, ca nu-i bai.. spor la vizita de revizie tehnica (licenta dbunny, ca mi-a placut ) si va asteptam cu vesti!!

Deea, mami de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

LA MULTI ANI fatima, monique si biabaus!!! sa ne traiti mamicilor!! sanatate, bucurii si..bomboane la copii !!

Deea, mami de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

o rugaminte, pentru linistea mea sufleteasca: ce e aia testicule retractile, ca vaz ca-s singura care n-are habar..?????? dbunny (si eventual, cum au vazut? se stia dinainte, sau au observat acum la control?) plizzz

Deea, mami de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Am vazut poze foarte frumoase cu fulguleti si mai frumosi: David, Lizi, Mark.

DeeA, si Victor face la fel: la dezbracat (si nu numai) alearga prin pat si se arunca de da cu capul exact in tablie. Si noaptea, in somn, face la fel. Si are domne' o viteza cand alearga de-a buselea, ca nu reusesc niciodata sa-l prind la timp. Dar, daca-mi aduc aminte, si Ioana facea la fel, adica dadea cu capul in tablia de la pat. Si mai face si acum la fel. Am observat ca le place copiilor sa doarma cu capul infipt in tablia asta de care povestesc. Oricat ii trag eu catre mijlocul patului, ei tot acolo ajung (e valabil si pentru Victor si pentru fete). Dar au capul tare :), ca nu se plang deloc.

Dbunny, sa treceti usor peste operatie! Nu este o interventie grea si Dani n-o sa-si aduca aminte de ea. Mai greu este pentru parinti, dar o sa treceti cu bine peste tot!

Multumesc Dianocica! Asa sper si eu, macar fetele sa scape de medicamente.
Relativ la intrebarile tale: pana acum nu i-am dat decat morcov crud si nu stiu daca i-a placut prea mult. Dar era tare si scarpina gingiile :). Jocuri in picioare nu prea, caci nu sta in picioare. Adica se ridica singur tinandu-se de scaune, canapea, carucior, frigider..., dar de jucat, in patru labe, ca-i mai sigur.

Laura, daca Dani n-are nimic altceva decat muci, poate face vaccinul fara niciun pericol. Oricum, trebuie sa-l consulte doctorita mai intai. Asa am facut si noi cu Victor si, intr-adevar, a facut febra ca reactie la vaccin, dar oricum ar fi facut (la toate vaccinurile de pana acum ne-am confruntat cu ceva temperatura dupa, ceea ce la fete nu s-a intamplat).

A_deju, din cate stiu eu, testicule retractile se refera la faptul ca testiculele urca si coboara in / din abdomen. Si, pe langa faptul ca nu stau acolo unde ar trebui, cum temperatura e mai mare in locul unde urca, nu le face bine deloc (o consecinta = impotenta). Multi baietei se confrunta la inceputul vietii cu retractia testiculelor, dar, in timp, se corecteaza. Daca nu, rezulta operatia. Ma corecteaza fetele daca n-am dreptate.


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput