LMA! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Monique
Fatima
Biabaus


si cu scuzele de rigoare ca ieri n-am urat

cretulinului Mihaita
si un pupic pentru mami Lavinia .




Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina (20.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

neata! a doua noapte in care s-a trezit doar o data daca n-as fi frecat frigiderul pana la 2 as fi fost fresh... in alta ordine de idei,
la multi ani

Fatima sa ai parte numai de bucurii, cat mai aproape de eva (si felicitari inca o data pt alaptatul indelungat)

M Monique o viata plina alaturi de zmeu (si spor la slabit )

Biabaus multa sanatate si curaj, si sa ne tii la curent daca matei va avea un fratior sau o surioara


diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

FATIMA, MONICA SI BIABAUS...

sa va bucurati din plin de copilasii vostri!


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?page=1&id=2753&from=search&keyword=PETRE" target="_blank">votati un super-bebelush !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

am citit ca intr-adevar, mierea se poate da dupa un an ( sau in jurul varstei de un an) si oricum daca serveste la indulcit eu cred ca fiarta foarte-foarte bine in apa pentru ceai (5-10 minute)...ar fi ok!


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?page=1&id=2753&from=search&keyword=PETRE" target="_blank">votati un super-bebelush !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Gabriela Bianca de iasmi!
Sa cresti mare printesa, sa fii sanatoasa si fericita! Parintii sa se bucure de tine!

Fatima, Biabaus si Monique!

Petreceri frumoase!


Eu sunt cam necajita. M-a sunat doctorita aseara, sa-mi spuna ca n-are Victor alergie, dar are giardia :(. Trebuie sa le fac si fetelor coproparazitologicul. Sper sa nu fie si la ele. Le-am mai facut analiza asta in septembrie, cand au inceput gradinita si nu aveau nimic. Of! Imi pare rau de mititel ca o sa inceapa iar cu medicamentel, tocmai cand rasuflasem usurata ca am scapat de boli si de vaccin.




Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

acs tare rau imi pare..:(((( lasa ca el e baietel puternic si trece repede peste...poate scapa macar fetele...le tin pumnii

am vazut si eu pozele de ieri, fulguleti care de care mai aratosi...alexandra puteam sa jur ca etsi vopsita, dar cand l-am vazut pe mark langa tine...cam greu sa nimeresti fix culoarea lui...

azi e o zi super, cred ca iesim de pe acum. asa un soare in bucuresti....de mult n-am mai vazut la ora asta...[omulet reindragostit de primavara]

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Fatima si Biabaus.

multumesc pt. urari.
azi dimineata sotul deja era pregatit sa-mi cante "azi e ziua ta..." dar cand a vazut ce soare e afara, a renuntat.
si cum de sambata tot intr-un chef o duc, azi dau si aici de baut:


Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

luciaro nu ma supar. mie oricum mi-a scazut lactatia, in mod natural. am sa intreb de medic homeopat.
acs imi pare rau ca iar are probleme Victorila.


Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

fetelor, cautati in magazine si cumparati miere pasteurizata, ca exista si scapati de grija botulinicei, cu care nu-i de joaca

acs, imi pare rau ca e bolnav victorila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

FATIMA,
MONICA,
BIABAUS

Mergi la inceput