LMA! Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (118)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by a_deju

o rugaminte, pentru linistea mea sufleteasca: ce e aia testicule retractile, ca vaz ca-s singura care n-are habar..?????? dbunny (si eventual, cum au vazut? se stia dinainte, sau au observat acum la control?) plizzz




Nu au coborat in scrot..cand era mai mititel mai coborau din cand in cand dar acum...inchipuie-ti niste outze mici mici...sau punguta goala si mica.. pediatrul il lua aseara la pipait si i le cobora..dar ele se urcau iarasi in sus. Chestia-i ca bebeii n-au nici un simptom, nici o durere, nici macar cand medicul il tot tragea de oua, Dani tacea chitic...nu spunea nimic nimic...se uita in okii pediatrului...
Consecinte: daca nu se detecteaza si opereaza pana la 5 ani pot apare riscuri de infertilitate si chiar cancer de prostata(dupa o anumita varsta)
Tratament: cred ca inainte de operatie ii vor da tratament cu hormoni, dar in majoritatea cazurilor e nevoie de operatie, care cica-i simpla si usoara...eu m-am inverzit cand am auzit cuvantul operatie. Inca nu stiu ce fel de anestezie va fii, generala, locala? revin...seful..

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

La multi ani mamicilor!!!: Fatima, Biabaus, Monique
Multi ani sa traiti, numai bine sa serviti, fericire sa gasiti!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

dbunny, daca nu ma insel si anateo avea aceeasi problema cu seba....tot operatie i-au spus..da parca mai incolo pe la 2 ani..sper ca am tinut bine minte


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?page=1&id=2753&from=search&keyword=PETRE" target="_blank">votati un super-bebelush !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by desiree

dbunny, daca nu ma insel si anateo avea aceeasi problema cu seba....tot operatie i-au spus..da parca mai incolo pe la 2 ani..sper ca am tinut bine minte




la 2 ani??? pai daca nu s-a rezolvat pana la 9 luni cica nu se mai rezolva singure... si cu cat mai repede cu atat mai bine operatia...poate stau si eu pe lista de asteptare pana la 2 ani...

Stiti care este faza? si sotul are unul urcat din cand in cand...si uite ca nu este sotul meu foarte fertil...am ramas gravi dupa ce el a facut tratament cu hormoane.. sa fie ceva ereditar ??

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

La multi ani celor trei mamici!

Ralumat, da, da, mi-ar trebui si mie sa citesc ceva despre gelozia fata de cei care stau cu copiii. Nu stiu ce m-oi face cand voi incepe serviciul. Acum ne ducem la ai mei ziua ca eu sa invat si mooor. Ma apuca gelozia si in acelasi timp si bucuria ca se inteleg atat de bine. Cateodata il las pe el la ei si ne vedem numai seara. Odata, tata ne astepta in fata blocului si Dragos cand m-a vazut a pus capul incetisor pe tata si abia dupa cateva secunde a intins mainile catre mine. Of, saracu' ce o fi in sufletelul lui...

Ai mai zis tu acum ceva vreme de Dragonul Rosu. Asa ca mi-am luat sotul si ne-am dus. Vreau sa zic ca am nimerit intr-o hala intunecata unde am gasit foarte putine lucruri pentru copii. Ce m-am ofticat! Eu tot ziceam ca tre' sa fie multe lucruri frumoase si mai ieftine doar stiu de pe forum! Deci am nimerit gresit. Am avut eu o banuiala cand am vazut o reclama la OTV si nu semana deloc cu ce vazusem noi, am crezut ca mint aia. Acum m-am lamurit, am nimerit gresit. Mai merg la primavara.

Fug la invatat. Cu cat stau mai mult acasa cu atat imi trece cheful de invatat si de muncit. In februarie, cand Dragos avea trei luni, era auditul la noi la servici. Imi ardeau talpile sa ma duc si eu sa dau o mana de ajutor. Acum... Doamne fereste. Nici in vizita nu m-as mai duce. Ce ma fac?



Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Monicabb

In februarie, cand Dragos avea trei luni, era auditul la noi la servici. Imi ardeau talpile sa ma duc si eu sa dau o mana de ajutor. Acum... Doamne fereste. Nici in vizita nu m-as mai duce.


diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda www.babycentre.co.uk/baby/safety/chokingguide/" target="_blank">Prim ajutor www.gahospita.go.ro/toxapel.html" target="_blank">Toxapel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Buna dimineataaaaaaa!!

La multi ani, mamicilor MONIQUE, FATIMA si BIABAUS !!!


Ramsan, multumesc pt. informatii. Eu m-am interesat pe la noi prin catun si cica testarea aia ar avea loc la Spitalul TBC...brrrrr. Acolo inevitabil intra in contact cu bolnavi, mi se pare periculos. Totusi cumva trebuie sa ne asiguram ca e imunizat. Dr. de familie mi-a spus sa stau linistita ca oricum la 14 ani ii testeaza, la scoala
Acs, multa sanatate bursucului Victorila! Mie imi tot spunea dr. cand nu manca David ca nu are rost sa-i facem examen coproparazitologic, pt. ca David nu sta in colectivitati, gen cresa, gradinite, papa mancarica speciala pt. bebei, si ca parazitii intestinali apar , de regula, la copiii mai maricei. Acum eu nu sunt dr, nici nu vreau sa te sperii, dar banuiesc ca daca Victoras are, poate au si fetitele, ele sunt la gradi, in colectivitate, nu??Eu le-as face si lor analizele, doar asa sa ma sigur ca totul e in regula.
Dbunny, uite, zic fetele ca e o operatie de rutina,hai, nu te ingrijora Bafta multa!!
Laura, cu sigurantza ati plecat deja la dr...mai, eu nu stiu ce sa zic....poate tii tu minte ca noi la 6 luni am ajuns in spital tocmai pt. ca vaccinul s-a suprapus peste o otita si a dat o reactie tare tare urata. Acum niste muci nu se compara cu o otita, da' io, patzita fiind, n-as risca.
Flore, multa, multa sanatate micutzei Alessia! Dr nostru tot repeta ca Ambroxolul fluidifica secretiile, si spray nazal, nu picaturi.
Marani, am vazut pozele, mama,mama, ce transformare, de la dalba mireasa la vampa sexoasa
Adinazot, Yagmur, un pt. fiecare sa va dea putere sa mai rezistati inca un pic. Pana la sarbatori nu mai e mult, si apoi urmeaza binemeritata odihna, nu??
Ruxandraaaaaaaaa, cum se simte boier Matei???V-a parasit laringita??

[b]

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare ,

LA MULTI ANI , mamicilor, sa fiti sanatoase si sa aveti parte e puiuti sanatosi si fericiti !


D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Logica e totul:
Bea Suc de portocale!
Pentru ca sucul de portocale inseamna sanatate
Sanatate inseamna Sport!
Sport inseamna viata !
Viata inseamna Bani!
Bani inseamna Femei!
Femei inseamna Sex!
Sex inseamna S.I.D.A !
S.I.D.A inseamna Moarte !
Nu mai bea SUC DE PORTOCALE ! Vrei sa mori? Mai bine bea O VISINATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

ne-am intors de la dc de fam. 10200gr, 78 lungime, 45 circumferinta capului, 48.5 circumferinta abdomenului (scriu aici ca altfel voi uita in timp)
fara rosu in gat, fara nimic la plamani, am facut vaccinul. o sunasem inainte pe pediatra ca mi-a spus ca daca nu are decat muci pot sa ii fac vaccinul. asa ca am facut. dani a inceput sa urle cand l-a controlat de rosu in gat (nu din alt motiv decat din acela ca dc de fam e o vaca) si a tinut-o un plans pana acasa. am primit 2 pic pe gura, o intepatura in picior si una in mana. acasa alt plans ca am scos batista sa scoatem mucii care curgeau pana-n barba
asta fu la "revizia" noastra.
mamicilor care implinesc azi anii! sa va dea DD multa multa sanatate, sa va puteti bucura de micile comori!


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput