*** LA REDOUTE *** (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Jas,din ce am observat eu,codurile sunt valabile mai mult de 3 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by Jasmine

quote:
Originally posted by ella_74

Clau,

sabine mi-a spus ca LR se autosesizeaza cand un card e folosit pe mai mult de un cont fiindca e suspiciune de frauda la card plecand de la premisa ca mai multe persoane au folosit acelasi card.




pai mai demult regula era ca n-ai voie sa platesti cu un card decat pe maxim 2 conturi.Acum vad ca au schimbat placa?

Claudia,din ce am mai citit eu pe forumul frantuzesc,deduc (,) ca in cazul tau se face acel "control manual" al comenzii,adica la conturile pe care le considera ei cu ceva probleme comenzile date nu sunt procesate automat ci trec pe la un operator de al lor,sa verifice ce ai comandat,ce cod ai folosit,daca aveai dreptul sa folosesti codul respectiv...chestii de genul asta.Nu inseamna ca e contul blocat,ci ca mai dureaza pana iti accepta comanda.Cel putin asa cred eu.Patisera chestia asta mai multe tipe de pe forumul frantuzesc si toate avusesera inainte ceva "discutii" cu LR.



Da, cardul folosit pe mai multe conturi trebuie sa fie problema...pentru ca adresele si numele sunt total diferite.

M-am cam saturat!



Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Eu am doua conturi pe acelasi nume si aceeasi adresa si am platit pe ambele cu acelasi card. Pana acum nu mi-au inchis niciunul. Doar mi-au golit cosul pe care m-am chinuit sa-l umplu ieri.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

graviduta,

incearca sa dai o comanda pe primul cont, sabine mi-a spus ca-l blocheaza pe cel mai vechi.

, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salut!

am vazut ca vorbeasti ca sosesc coletele mai greu..la mine nu s-a intamplat inca asta adik eu am primit de joi adik pe 22 comanda data pe 13 moiembrie deci nu e o regula

apoi...in legatura cu conturile inchise(claudia) si mie mi-a inchis contul idioata de cristine in momentul in care m-am razboit cu ea in legatura cu tricoul alb reebok pe care-l comandasem si imi trimisese o bluza alba cu maneci lungi marime mare si de mama...ei dupa ce m-am "tiganit" eu cu ea mi-a zis ca-mi trimite tricoul reebok gratuit,de parca nu-l platisem deja sau parca era vina mea ca au incurcat ei borcanele, dupa care mi-a inchis contul fara drept de apel !!! incercam sa dua comenzi si imi aparea,la fel ca si la tine,acelasi mesaj tampit...ei bine comenzile alea n-au venit niciodata....atunci am facut frumos alt cont pe numele surorii mele si mi-am vazut linistita de comenzi(dar oricum greata pe care mi-a lasat-o intamplarea m-a facut sa comand mai rar si mai putinmacar asa mai fac si eu economie)

pe urma la faza cu cardurile...pai eu cand am facut cont pe adresa sorei am platit tot cu cardul meu si s=a putut de 2luni tot dau comenzi pe contul ei...aici nu mai e suspicine de fraudda???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Ideea e ca, daca semnalezi o problema...de regula din vina lor, te iau la puricat si drept razbunare iti inchid conturile sau iti fac alte mizerii...Bun asa!

Eu nu am cerut in vara CEC-uri drept despagubire, le-au trimis cu de la sine putere...sa se spele cu ele pe cap. Daca ma duc acum la posta sa le trimit cu confirmare de primire, in primul rand ma costa...apoi nici nu am certitudinea ca le vor primi (vezi Jasmine cu coletul Osaka- nu au mai dat nici un semn)...si-mi vor deschide conturile ca am fost eu corecta!

Nici nu stii cum s-o dai cu astia, ramane doar sa te rogi sa soseasca coletul si sa nu ai niciodata nevoie sa te mailuiesti cu ei.

Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Eu cred ca de primit,primesc si scrisorile si coletele dar cred ca nu sta nimeni sa le puna cap la cap,mai ales daca se uita la adresa.Parerea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Ella, in ultima luna, am dat cate o comanda de pe fiecare cont si mi-au venit ambele. Saptamana asta am mai dat cate o comanda de pe fiecre cont si mi le-au confirmat. Sper sa ajunga. Ca mai am doua de dat .

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

ooo, ce miscare slaba, ce faceti, votati?

ia ziceti ce parere aveti de pantalonii acestia:
www.laredoute.fr/vente-pantalon.aspx?productid=324070882&documentid=452507&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=12" target="_blank">Pantalon

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

quote:
Originally posted by Graviduta

Ella, in ultima luna, am dat cate o comanda de pe fiecare cont si mi-au venit ambele. Saptamana asta am mai dat cate o comanda de pe fiecre cont si mi le-au confirmat. Sper sa ajunga. Ca mai am doua de dat .

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea


In situatia ta suntem toate,adica avem cate cel putin doua conturi.Ideea e ca daca ai "probleme" cu LR-ul,te iau la puricat si asa te descopera,altfel poti sa stai linistit,nu sta nimeni sa te caute la conturi si carduri,ca si-asa e o varza pe-acolo.

Mergi la inceput