***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Hai ca ne ducem si noi la culcare. Doar sa va spun ca am incercat sa fac lasagna Ckristinei si...am fost rugata frumos sa nu mai incerc. Pana si Mara m-a intrebat:"mami, da' asa e lasagna, acra?" "taci, ca te tai". As descrie-o ca fiind "evazata" in tava. Cred ca am facut prea putin sos, asa ca foaia de deasupra si cea de dedesubt s-au sfoiegit. Aia din mijloc a fost buna, dar umplutura si-a facut de cap prin tava.

Si fetele mele au socializat azi prin vecini cu ta-su, de, sa ma lase sa creez lasagna aia. Am inteles ca au fost cuminti, dar, Ella, si Ana plange, si Mara plangea daca vorbea cineva mai tare. Poate de asta o fi plans Bobby, iar daca musafirul era barbat, putini sunt barbatii care stiu ca unui copil trebuie sa-i zambesti, ca altfel sigur ca se sperie.

Liviana, mai incerc cu wrapul, ca fetei i-ar placea saraca, daca as reusi s-o pun. Dar nu-mi intra picioarele ei in fasia aia de peste burta, nu stiu ce am facut, ca de infasurat am infasurat-o bine pe mine. Maine mergem la targul de carti, asa ca povestim maine seara.

Si noi mancam para mai bine ca mar, iar de luni incepem cu piure de legume.

Noapte buna, fetelor! va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Pai si eu vreau sa ma intalnesc cu Liviana. Hai, mai fetelor, sa punem de-o intalnire cu piticii. Ce ziceti? Intr-un week-end, ca Ella lucreaza si poate vin si fete din afara Bucurestiului.

Eu am gasit in seara asta Calgel si am mai luat un tub desi mai aveam unul, dar parca imi aminteam ca ati zis ca nu se mai fabrica. Si mai vroiam sa zic ceva, dar nu mai stiu ce.

Edit: ce le luati sotilor de Craciun?

Ramona, unde ti se pare ca nu o sa-i mai vina lui Razvan? Aoleu, ce intrebare incurcata am pus, nici eu nu o inteleg. Reiau: de ce crezi ca nu o sa-i mai vina lui Razvan combinezonul? Te referi la lungime sau la latime, maneci...? Auzi, ia uita-te tu pe punga combinezonului, daca o mai ai. Nu i-oi fi comandat eu marimea 71 din greseala? O sa caut si eu mesajul de confirmare de la LR, sa verific.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Ella, vad ca ai nostri bebici iar se aseamana!
Si Davidutzul nostru la fel face noaptea.Doarme vreo 2-3 ore max in patut dupa baita, apoi se trezeste de enspe mii de ori si cu greu il adorm ca el vrea in pat cu noi!E greseala mea ca l-am tot luat o vreme, ii bagam tzizti in gura si dormeam amandoi si acum s-a invatat!Cum il punem la el....cum se trezeste.Il iau in brate si adoarme instant.Iar il pun la el...si iar se trezeste....si pana la urma sfarseste tot in pat cu noi!Si tare ma chinuie ca dorm numai cu fata la el(evident) si amortesc rau!Insa nu renunt si tot reusesc eu candva sa-l fac sa doarma numai la el!Nu se intampla in fiecare noapte asta....depinde cat e de obosit....insa in majoritatea noptilor totusi!De 2 nopti acum asa imi face!
Azi noapte s-a trez la 1 si era fresh...cu chiu cu vai l-a adormit ta'su ca eu am renuntat!
Sa vedem in noaptea asta cum o fi!

Mica, pupici pt printesica bolnavioara!

Azi a venit socrela la noi(la insistentele mele evident) si spre dezamagirea mea...fi'miu m-a tradat si n-a plans cand a vazut-o(de 4 luni n-o vazuse.....).Si evident ca n-a venit si ea cu ceva la neposu!Astia sunt....cu astia defilam!


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Buna seara!

L-am sarbatorit azi pe Andrei impreuna cu cele doua perechi de bunici (Ella). Am facut un gratar, o prajiturica, un vin si ne-am simtit foarte bine.
I-am pus azi in piureul de legume mai multa carnita si a mancat tot, chiar i-a placut. Maine ii cumpar iaurt si ii dau, sa vedem ce reactie o sa aiba.

Multumim pentru urari - Paflo, gabiu, Motannel, Graviduta, ankaa, mica, monicoasa, Liviana, angelabv, Madi, kid, miniuta, petit_ange, ali24, Alyna24, ckristina Sper ca nu am uitat pe nimeni.

Paflo, ce dulce e pitica ta! Cam rar ne-o arati Vad ca pustii nostri sunt fascinati de laptop-uri Din cate am vazut eu prin poze Sofia seamana cu tine. Bine, nu l-am vazut si pe tati, dar cu siguranta are ceva din tine.

Carmen_So, am ras la faza cu linsul piciorului... mortala fata ta cea mare.

lauradi, Andrei are 8,200 kg (a luat doar 200 g intr-o luna si nici un centimetru!!! ) Si pampersii nr 3 il strang la picioare. Maine ii cumpar nr 4.

Motannel, legat de desene animate si eu i-am facut colectie de Disney. Imi plac tare mult. Cele de acum mi se par urate si pline de violenta.

mica, poate fi febra de la dinti? Cum se prezinta gingia?

Madi, bine ai revenit! Am vazut pozele. Seamana la ochi cu tine. Si e asa dulcica!

roxicucu, si eu am psu tot vreo 4-5 linguri peste cele 9 de faina (prajitura inteligenta)

kid, distractie placuta la petrecere!

miniuta, pacat ca nu te intelege prietena ta. Poate o sa aiba si ea un bebe si atunci sigur va sti princ e ai trecut si tu.
Intr-adevar, este tare bine cu gasca plina de bebelusi. Chiar radeam cu prietenii nostri ce mult s-au schimbat discutiile in 2-3 ani de zile. In studentie - unde mergem la munte, ce rucsaci ne luam, ce varf mai escaladam; dupa casatorie - cat e chiria, intretinerea; dupa nastere - cate scutece schimbam, cat dormim noaptea, cat lapte mananca.
Si eu urasc calcatul. Ii mai calc camasile sotului ca se mai duce si asa imbracat la munca. In rest... pauza de calcat
Vreau si eu in clubul celor care nu slabesc, desi tin regim

petit_ange, bine ca ati descoperit de la ce erau bubitele.
Eu ii dau lui Andrei legumele pasate amestecate cu putina zeama in care au fiert. Iese un piure mai subtirel si ii place. Il amestec cand cu galbenus de ou fiert, carne de pui sau branzica (le alternez).

ali24, eu fac branzica din lapte de vaca LaDorna verde sau albastru. Pun la fiert 500 ml impreuna cu 4 pastile de calciu lactic. Si dau in cateva clocote pana se separa. Apoi scurg zerul prin tifon si ramane branzica. Eu am amestecat-o pana acum cu mar copt sau cu piureul de legume.

Baietii mei au adormit, ma duc si eu la somnic.
Noapte buna!

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Botez
Prima excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Maya iar are temperatura si dr are telefonul inchis

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

mica, imi pare rau pentru mititica ta! La gingie nu se vede nimic?

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Botez
Prima excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

MOTANEL ce are STEFAN la mana este o bratarica albastra dar este de la MANASTIREA SF.ANDREI.Nici mie nu mi-a venit sa cred ca ii este pe masura dar cei de acolo faceau si pentru copii,asa ca i-am luat si lui caci si noi avem de cand ne-am cunoscut(7ani)!!!!


LA MULTI ANI TUTUROR CAPSUNICILOR CARE ISI MAI SREBEAZA O LUNICA MAINE!SA FITI SANATOSI SI SA VA DEA DUMNEZEU MULT NOROC!


www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger

minunea noastra Stefan 13.06.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Nu, vali nu se simte nimic la gingie. Farmacista a zis ca e de la vaccin, dar a trecut 1 saptamana de la el. e posibil?
Maine dimineata daca nu raspunde dr ma duc cu ea la CMU.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

MICA AI INCERCAT CU PANADOL?LUI STEFASN II SCADE FEBRA CU PANADOL IMEDIAT.SI EFERALGANUL A AVUT EFECT LA NOI.
Ai rabdare ca scapati voi de ea.important este sa scada cat mai repede!!!


www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger

minunea noastra Stefan 13.06.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Buna seara mamici..ca banuiesc ca ale noastre capsunici s-au culcat deja!

Paflo noi ii spunem Ana, dar daca ei ii va placea mai mult Teodora cand va creste, o sa ii spunem asa Despre par, cand era in burtica, chiar radeam cu sotul meu, spuneam ca va fi un Gullit (sau cum s-o scrie), ca noi suntem amandoi creti, si aveam candva si parul des

Vali multumim frumos! Intr-adevar, deocamdata Ana seamana cu mine si cu mama mea la ochi, sper sa ii si ramana asa la culoare. Eu am sperat sa aiba ochii mei si genele lui taica-su. Pana acum vad ca cu genele mi-a iesit sa vedem si cu ochii cum ramane. Sanatoasa sa fie, ca in rest...conteaza mai putin.

Mica imi pare rau ca Maya nu bine. Dar ma gandesc si eu ca daca nu are alte simptome, poate sa fie de la dinti.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana




"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput