*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (171)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

miha 2006 ,am intrebat fetele de la mamici de Cluj daca nu stiu un medic pediatru oftalmolog si mi sa raspuns:
Soanso-Dr.Vladutiu Cristina
marti,miercuri,joi-14-17
adresa-unde-i P-ta Abator-str.Bucuresti nr.1
telefon-532874-aici se fac programari
mobilul ei-0721256965
deja de fac programari la ia pe anul 2008.

Sorana deja il asteapta pe Mos Craciun !!! i-am explicat ce si cum cu Mosu si de atunci ma intreaba intruna >>cand vine Mosu!>>.inca nu m-am decis ce sa-i cumpar, poate scriu fetele care au sarbatorit deja ce jucarii au avut succes la copilasi .

SOSO (20 dec 2005)
COMOARA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Bau! Am fost azi de dimineata la ZOO. Suuper de mers cu copil care e deja maricel si intelege tot.

Camelia, speram sa nu iasa buba in gat si sa scapati fara antibiotic! Buna lista de Craciun aveti!

Lavi- apropo de cafea..vezi ce ciudate sunt corpurile oamenilor? Io am baut aseara la 20 cafea!!!! si am dosmit bustean, fara nicio problema!Ma bucur ca v-ati intolit - si pe tine si pe Nati! Si io am dat iama in mall-uri si mi-am luat cizme, sacou si pantaloni!

Roxi- adica cum, nene, te ignor?Taman pe tine!!!

Pumba- mama, ce te invidiez pentru "black friday!"

Miri- fii-tu e suparat pe tine, e clar. Si te pedepseste. Fix asa facea Sarah cand ajungeam io vara trecuta in parc, dupa toceala la biblioteca, unde o preluam de la bona. Pana atuncea era ingeras. Eeee..cum ma vedea, cum incepea scandalul monstru, urletele, trantit pe jos etc. Ca sa-mi atraga atentia. Era clar felul ei de protest ca plec. Acuma insa, dupa ce i-am expicat frumos si de n ori ca mami trebuie sa mearga la servici, spune chiar ea: "pleaca mami a berbiciu". Dar totusi iese show daca e treaza cand plec. Adica zice ea ca plec si face pe viteaza ca "pa, mami!" dar cand vede ca ies pe usa plange. Dar se va obisnui si cu asta, cu timpul. Azi si ieri era tare mirata ca sunt acasa..."nu pleaca mami a berbiciu???", "nu pleaca tati a banca????". Nu pricepea cum de suntem acasa, draga de ea...
Deci io zic sa vorbesti frumos cu el, sa-i explici ca e musai sa mergi, ca va merge si el cand va fi mare si ca te intorci repede acasa la el. Si o sa vezi ca cu timpul se va schimba. Dar comunicarea si explicatul infinit sunt cheia rezolvarii problemei!

------
Tati doarme. Sarah doarme. Daca ma pun si io la nani se scoala bufnitza...


Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

quote:
Originally posted by Noki_Lara
Tati doarme. Sarah doarme. Daca ma pun si io la nani se scoala bufnitza...


EXACT ASTA GANDEAM SI EU.
PUMBA PUP YOU BACK.
Camelia, off ,las ca se face repede bine.vezi ca pe 6 dec e baby expo. poate te gazduiesc atunci?
Noki eu nu simt ca asta e motivul. fi-miu nu a fost mamos niciodata, dar acum ma doare ca de la 6 la 10 cand se culca ... nu stiu cum sa spun, zi tu Anda. nu il simt aproape de mine.
Leea poate de asta nu vb T. vrea sa zica direct in maghiara.

Si pe fi-miu il paste gradi de la primavara, asa a fost intelegerea cu bonul, dar poate il mai pacalesc. la firma nude lucrez tinem contabilitatea si ptr o gradinita noua care s-a dschi acum pe Alunisului.ma gandesc sa-l dau acolo. numai de faptul ca se imbolnaveste ma tem.acum invatam culorile, sa auziti cum spune la galben....nu pot reproduce. tot incerc sa-i fac un filmulet. dc tot am timp ia sa va trimit acum unul. aaa si ieri am fost si l-am tuns. eram plina de par, el e tuns ca naiba, dar n-am ce sa cer ca se tragea intr-una.

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Hello!!

Asteptam musafiri ,ca de obicei ,ca de io nu scap niciodata de vizite in weekend ,azi ne-am plimbat nitel iar de cind am venit fac saramura de peste ,pute in casa de mori ,cred ca n-o sa iasa mirosul o saptamana ...

Aseara vorbeam de campania pentru modernizarea spitalului Budimex ,am plins non stop ,a fost o super emisiune ,o gramada de vedete ,cintareti care au sensibilizat la maxim prin cantarile lor ,e pacat ca ati pirdut-o ...


Ma duc la peshtili meu ,va pup ,o seara placuta!

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

1.7-2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ce week-end, fratilor, ce week-end! azi a fost horror si de-acum inca 3 ore urmeaza perioada cea mai agitata din zi. Imi vine sa pleeeeec. numai plangoceala, plangoceala si iar plangoceala, tavalit pe jos, varsat mancarea, scris cu pixul pe furnirul meu wenge, adanc, sa ramana in furnir urme ca de omida. io-te a venbit la mine acum cu toate bijuteriile. aoleu, fug sa vad ce-a mai facut. de bine ce l-am laudat ieri...


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

intre cele 2 mesaje mi-a zburat tot de pe masa de cafea cu un bat de la o jucarie de exterior, dupa ce a lovit ecranul la laptop cu acelasi bat. acum loveste peretii si nu se opreste decat dk ii dau una la fund. nu vrea de vorba buna. imi vine sa-l agat intr-un cui pana la ora 9, nu stiu ce are azi, zici ca a innebunit. toate ca toate dar nu mai verse apa in capul pisicii, ca aseara, cand credeam ca-l rupe motanul.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Hi, hi chiar voiam sa va intreb ca faceti voi in dupa-amiezele de weekend. Deci plictis si in cel mai bun caz vizite?
Chiar ma gandeam ca in minunatul Bucuresti nu prea ai optiuni de distrat copilul, decat in cateva locuri de joaca. Si ptr Drumul Taberei si militareni sunt cam peste mana, in cealalta parte a BUc. Dar tot ne intalnim noi undeva, da? Intr-o dupa amiaza, la mult-laudatul Kiddyland, ce ziceti?

Iar pe 1 decembrie vrem sa mergem la Unirii sa vedem cand se aprind luminile, daca mai vine cineva as fi f.bucuroasa

Sa inteleg ca nu v-ati facut datoria de cetatean si nu ati votat, rusinica Eu am fost si mi-am exercitat dreptul alaturi de octogenarii cartierului ca numai ei erau pe acolo. Faza tare: cand am intrat in cabina am observat ca nu am e trage, nu avea domle perdea. Ma uit uimita la care omul de la paza: "votati doamna, nu e problema, se poate si asa!" Pai ce, e vot secret cumva?[:]

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Anda ,fi'miu e asa zilnic ,te inteleg ,daca gasesti cuiu' ala sa-mi zici si mie unde-l gasesc

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

1.7-2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

sunt calma. da, sunt calma. energia divina este cu mine acum, simt cum ma umple de pace. mi-a smuls un cablu si mi-a spart un cd cu alt bat, ca pe primul l-am luat. incerca sa bage cd-uri pe un betigas, precum covrigii. Iti multumesc, Doamne ca fiul meu are imaginatie. Daca as avea 3 copii si fiecare ar face - simultan - cate ceva de genul asta, abia atunci as fi depasita. Acum este bine. Imi exersez mantrele, v-ati dat seama.
noki, cum te descurci tu cu sarah? mereu m-am intrebat...ies ca se indreapta catre radiator...


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Feli ,pe 1 decembrie venim si noi cu siguranta .
Io n-am fost la vot ,nu ma-ntereseaza ,sa ma caute ei daca au ceva sa-mi ofere ,eu nu astept nimic ,cel putin nu la mai bine ,politica ma lasa rece .

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

1.7-2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput