Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Multumim, multumim.
Dani, am modificat.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am uitat sa va spun ca l-am cantarit pe Stefan si a luat 290 g in ultima sapt, asta ca sa imi inchida mie gura si sa nu imi mai fac griji

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

sunt infiorator de suparata pe medicii astia care isi iau apararea unul altuia, cum am vazut acum la tv in cazul micului sebastian!

eu - nu stiu daca ati citit, ca am mai scris pe forum - am patit-o rau de tot la nastere, mai precis la cezariana - dr cu care am nascut a uitat ceva in mine (o bucata dintr-un camp steril) si dupa 3 zile de la nastere am fost operata din nou de peritonita generalizata! din neglijenta ei am suferit 2 operatii in 3 zile si era cat pe ce sa mor! a doua operatie mi-au facut-o de urgenta la 12 noaptea!

din cauza asta eu nu l-am alaptat, ca eram numai pe antibiotice tari la reanimare 3 zile si 3 tuburi de dren, si el a mancat bibi din primele zile de viata si apoi am avut f putin timp lapte.

am nascut cu Cezara Bucur de la Giulesti.

a vrut Dumnezeu sa am zile sa il cresc pe David!

ce merita medicii astia care isi baga picioarele si desi ii spuneam ca imi e fff rau ea a plecat la Paris????? a doua zi dupa cezariana? (a doua operatie nu mi-a facut-o ea, ca nu era in tara....)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

SIM ,CE BAIAT FRUMOS AI,primiti petitoare?

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Tomasa, au ceaiul ala si la HelpNet la IOR, uite linkul:
http://www.helpnet.ro/?pid=10&cod=HNINPARCF04
este HN6 pe Baba Novac.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Sim, ce flacau mare si frumos ai! Si ce bine ia in greutate doar de la san!(eu cu greutatea)AndreeaiosifMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Maria, am primit ceva, ceva . Am vazut azi pozele cu Teuta, e o scumpica si ce frumos rade. Iar papanasul tau cel mare e si el tare frumusel.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Myral a luat in ultima sapt. Eram putin cam derutata pentru ca in saptamanile anterioare luase cam putin, 140 g si 170, dar a recuperat acum. E drept ca am fost si eu mai atenta cu mancarea si lichidele.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Declar saptamana asta saptamana nebunilor. Nu mai poooot!!!

Dupa ce alaltaieri i-am pus copci Mirunei, acum ma suna Mihai si-mi spune ca a intrat un idiot in fundul lui, dupa ce abia luni am scos masina din service, lovita de o cretina care dadea marsalier intr-o intersectie aglomerata. Ma declar depasita de situatie.

Edit: cretina dadea marsalier pe contrasens si pe rosu.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

SIM

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)poze

Mergi la inceput