***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Buna dimineata!
In primul rand, La multi ani! ptr sarbatoritii zilei
Marylou
David de Alyna24
Vlad de Sobi
David de Pepsi
si ptr Cip al meu, care azi noapte nu m-a lasat sa dorm si am hornonoit toata noaptea prin casa...
Ieri am brodat toata ziua la un mesaj pe care l-am pierdut aseara incercand sa pun filmuletul cu Cip mergand de-a busilea...am dat vizualizare sa vad daca se vede linkul si cand m-am intors...nu mai era...mor de ciuda
Andrada, ce semanati, tu si Antonio! Inainte sa pui poza cu tine puteam sa jur ca seamana cu tati si are ochii tai...Merci de informatii, sunt f utile! A, si cu piciorul tal valg, pai sotul meu si tot neamul lui calca asa, inclusiv copiii lor
Poohy, inseamna ca in Municipal asistentele fac legea...Ma doare sufletul cand aud/vad bebelusi care sufera din cauza indiferentei unora...
Deci tu erai in Carrefour...eu eram cu carutul la carti. Eu am gasit pantalonasi cu talpica in Bucur, undeva in stanga imediat dupa ce intri.
Motanel, Tudor a dormit cu noi in pat cam de la 1 an pana am ramas insarcinata cu Cip. Dar, stii ceva? Acum mi-e dor de mirosul si de caldura lui si nu mai vrea el sa doarma cu mine...
Lauradi, m-ai omorat cu pozele de la munte. Si voi sunteti niste frumosi!
Noi inca ne gandim ce sa facem de Revelion, oricum am face, tot in Bucuresti ramanem, nu ma incumet sa plec cu 2 copii mici dupa mine...
Ma gandesc ca iritatia daca trece...e pielea mai sensibila...eu il sterg cu un prosopel umed dupa ce papa...
Pepsi, sa ne traiasca puii, sunt nascuti in aceeasi zi! Hai ca de data asta incerc sa-l fac pe asta micu sa guste si el din toate, poate ii fac pofta si lui Tudor....Mi-ai facut pofta cu sarmalele si cozonacii...Mmmm, ce-as manca o salata boef...
Citeam in paginile din fata ca e bine sa facem piureul din maxim 2 legume...dar...cum sa le combin? La noi baza e cartoful, dar in afara de dovlecei, cu ce mai merge combinat? Presupun ca in toate trebuie pusa carnita sau galbenusul, nu? Morcov nu punem prea mult, ca ne constipam, iar ardei, rosii si radacina de pastarnac/patrunjel, punem doar pte aroma.
Irinusha, m-am ingrijorat ptr putzica lu' asta micu' ptr ca pe Tudor tre sa-l operam, dar tot amanam, acum si dupa ce a scris Duda ca a patimit cu baiatul ei...parca nici nu-mi vine sa ma mai duc la dr...
Gravidutza, m-a pufnit rasul cand am citit de "zburatoare"! De acum tre sa fim cu ochii pe ei ca pe butelie...
Monicoasa, felicitari ptr bebe iepuras!
Ibelciug, felicitari ptr dintisor! Cip a apreciat mai bine piureul de legume dupa ce i-am bagat carnita.
Alyna 24, e haios David cum priveste la Tv. Copiii mici sunt atrasi de chestiile care se repeta, de aceea le plac reclamele. Si al meu e innebunit dupa ele, iar Tudor si acum are unele care-i plac...
Carstea, felicitari ptr bb rostogol!
Elteka, spor la diversificare!
Duda, eu am un dvd cu baby einstein, daca ai drum prin Aviatiei, pot sa-ti fac o copie...
Angiuta, bine ai venit. Noua nu ne place ceaiul, dar bem apa plata.
Mica, eu am pus in congelator ceva legume ptr iarna, ptr ca erau de la tara si sunt sigura ca sunt curate. Altfel...cumparam.
Ioana13, Cip a fost neastamparat din burtica, in maternitate il gaseam mereu desfasat, si da, a fost neastamparat de mic. Poate si din cauza ca a stat foarte mult pe burtica, vorba Andradei.
Moko, asa ma gandeam si eu cu decalotarea, dar dr nu mi-a lasat timp de reactie, cum a pus mana pe el, l-a si tras de putza!

Acum fug sa-mi iau copilul de la gradi si sa cumpar ingredientele ptr prajitura minune, ca avem motiv sa sarbatorim!




Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

DAVID DE ALINA24
MATEI CIPRIAN DE FLORENTINA ROMAN
VLAD DE SOBI
DAVID DE PEPSI
MARY_LOU

Roxicucu, asa facea si Bianca si luam cu lingurita ce scotea afara si bagam la loc, de vreo 3-4 ori pentru fiecare lingurita din castronel;

Ella am luat si eu un tratament; tu ai fiolele dercos???




www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

am pierdut firul .... scrieti si voi mai putin sa apuce omul sa citeasca! ;)
Am citi fuga pe sarite si am auzit doar de un umblaret (Felicitari Florentina!) si de un bb3 ( Pepsi, ce curajoasa esti!) ... asa ca nu ma lungesc si pup capsunici sarbatorite: David Andreas, Matei Ciprian, Vlad, David!!! Sa cresteti mari si sanatosi!

La multi ani! Mary Lou!!!

A mea fata e mucioasa de azi-noapte ... nu are febra, e vioaie si mancaciosa, doar ca s-a cam inecat cu mucisiori si s-a trezit ... asa ca a dormit pe pieptul meu sa fie mai sus. Era si culmea sa nu ia si ea cand ma-sa stanuta de zor si frate-su ii tuseste in nas. Ii trece ei! :)
Pupici si o zi faina!!! Si mai ales, sanatate la capsunici si mamici!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Salutare si de la noi!Cat ati scris de aseara,aveti spor nu gluma .Copilul meu de 2zile adoarme la 23:45(zici k e ceas),pana pe la 5,dupa care incepe foiala .
M-ati facut curioasa cu prajitura minune,sper sa-mi dea voie SEFUL Alex s-o fac sambata.
ROXICUCU-si al meu impinge mancarea afara desi mananca f bine,dar cu timpul invata ei sa inghita.ANGIUTA-bine ai venit printre noi.

anka, fericita de Florin Alexandru(23.06.07)
POZE
FILMULETE 4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:


UITATI AICI www.youtube.com/watch?v=r43yCiKlbCo" target="_blank">O FETITZA DE NUMAI 2 ANI

AM GASIT FILMULETUL AICI LA DC

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duda35 spune:

Florentina, Eu stau aproape de Aviatiei, ar fi minunat sa poti sa-mi faci o copie...poate mai iesiti prin Herastrau ca zilele astea e frumos..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

VALI-eu las noaptea o lampa aprinsa,k nu-mi place intunericul .Asa pot sa mai trag cu ochiul la copil. MOBERI -o din partea mea sa-ti treaca supararea.Nici mie nu-mi vin hainele vechi,dar am luat altele.Si o sa vezi k slabesti,dupa ce nu te mai gandesti la asta.Important e sa fi sanatoasa,de asta are puiul tau nevoie.

anka, fericita de Florin Alexandru(23.06.07)
POZE
FILMULETE 4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

LA MULTE LUNISOARE SI MULTI ANI : David Andreas de Alyna,Matei Ciprian de Florentina,Vlad de Sobi si David de Pepsi.Si LA MULTI ANI FERICITI pt MARY_Lou.Sa fi fericita si sa te bucuri de pitic.
Fug k s-a trezit zambaretul terorist.

anka, fericita de Florin Alexandru(23.06.07)
POZE
FILMULETE 4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

LA MULTI ANI David Andreas, Matei Ciprian, Vlad, David

LA MULTI ANI Mary_lou

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Fac o mica pauza de la treaba. Am o stare asa nasoala... n-am chef de nimic.

duda35, interesanta treaba cu bubite pe obraji de cate ori ii iesea un dintisor. E de retinut.

roxicucu, sigur iti iese prajitura.
Sa ne zici daca i-a placut lui Andrei supa cu conopida.
Spor la treaba.

lauradi, am facut si Transfagarasanul de 2 ori. Pana sa apara copilul am umblat foarte mult pe munti. Ne luat rucsacul in spinare si faceam trasee de 4-5 zile, dormeam in cort. Am fost in Bucegi, Piatra Craiului, Parang, Fagaras. Cel mai spectaculos a fost in Fagars. Iar muntele nostru de suflet este Piatra Craiului. Ma opresc aici ca as fi in stare sa scriuu pagini intregi despre munte. Off, iar mi s-a facut dor de munte.

vas, probabil e si starea de kko care o da vaccinul. Uite un pentru puiul tau.

Irinusha, multa sanatate la toata familia!

ankaa, nu e totusi asa intuneric la Andrei in camera. Avem un stalp de iluminat chiar in fata casei si intra destula lumina in camera. Nici nu stiu ce sa zic, sper sa nu mai planga asa tare la noapte.

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Botez
Prima excursie

Mergi la inceput