***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Moko... OK... Deci preferi ora 12:00 in loc de 11:30? ...

Ne vedem atunci la bariera la 12:00... ne recunsoti dupa carutul portocaliu... dar oricum tu ne-ai mai vazut... numai ca acum INHAIMURITI nu prea putem sta pe burtik

Andrada de ANTONIO (12 Mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

La multi ani! David Andreas de Alyna24

La multi ani!Matei Ciprian deFlorentina Roman

La multi ani!Vlad de Sobi

La multi ani!David de Pepsi

La multi ani!Mary_lou

Se pare ca astazi este o aniversare exclusiv a baieteilor

Ma duc sa pun supa de legume la foc si revin. Nu mi-a spus si mie nimeni de unde iau reteta pentru prajitura puturosului. Ma ajutati, va rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Noi ne-am mancat marul de dimineata. Of, de-ar manca in fiecare zi ca in ultimele trei...

moberi, imi inchipui ca e tare greu sa pleci de langa pui. Eu ma gandesc cu groaza cand va trebui sa plec la munca.
Sper sa nu fie grav cu bubitele.

Vorbeati pentru haine pt noile masuri - eu ma incapatanez sa nu imi cumpar nimic. Deocamdata nu trebuie sa ma duc nicaieri ca sa am o tinuta mai rasarita. Umblu cu niste haine largi pe care le am de la mama mea, si imi vine sa ma impusc cand ma vad in oglinda Si nu mananc mult, nici ce nu trebuie, si nu slabesc...

lauradi, nu stiu cum s-a nimerit sa facem toti copii in acelasi an, dar e tare fain.
La munte vrem sa plecam la Durau. Desi suntem departe si cel mai aproape ar fi pe valea Prahovei, ne-am saturat de ea. Vrem sa vedem si alte locuri. Chiar radeam cu prietenii cu care mergem la munte ca o sa mergem mai multe masini ca niciodata. Inainte ne cuplam cate 4 intr-o masina. Acum, fiecare cu masina lui, ca mai avem un pasager mic in spate, si nu spun cat o sa ocupe bagajul piticilor

roxicucu, uite aici e prajitura http://www.reteteculinare.ro/forum/discutii/prajitura_despteapta_sau_cremesul_puturosului_d-399/0/

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Botez
Prima excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

quote:
Originally posted by andradap

Moko... OK... Deci preferi ora 12:00 in loc de 11:30? ...

Ne vedem atunci la bariera la 12:00... ne recunsoti dupa carutul portocaliu... dar oricum tu ne-ai mai vazut... numai ca acum INHAIMURITI nu prea putem sta pe burtik

Andrada de ANTONIO (12 Mai 2007)



imposibil sa ratez ochii lui antonio!!

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
poze cu noi si bebe
www.totsites.com/tot/stefan-baby" target="_blank">pagina de Stefanut(26.06.07)
de ce iubim bucurestiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duda35 spune:

Neata fetelor,
Moberi, cu dintisorii cum stati? Lui Eric ii apareau bubite pe obraji de cite ori ii iesea un dinte sau o masea.
Vad ca si Anastasiei au inceput sa-i apara si cred ca urmeaza un dintisor...e de la dusul miinilor si al obiectelor la gurita...dar poate e bine sa vada si pediatrul...
Liviana, mersi, o sa vad cum ma descurc cu filmutelete ca am tot auzit de ele.
Azi avem soare, ce bine, scoatem puii in parc, iese careva in Herastrau?
O zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

Vali5, multumesc pentru reteta, o voi face si eu in weekend-ul asta, sper sa-mi iasa.

Astazi i-am pus lui Andrei in supa si un buchetel mic de conopida, poate nu face figuri...

Ma duc ca am de calcat o groaza, mai vin cand iau o pauza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Ramona, merci de aprecieri!
O parte din filmulete le am si eu si nu stiu daca mai are rost sa le iau toate ca dureaza si mult.De-aia zic ca ma bag pe dc++ mai bine.
Merci oricum si !
Imi place foarte mult jurnalul lui Razavan si el e asa de haios si de dragut!

Vali, daca vreti si alte locuri,de ce nu incercati si aici la mine,pe Transfagarasan.E mai salbatic,da' e frumos.Recunosc ca si eu m-am plictisit de zona,da' cand vrem sa evadam undeva,asa pe nepusa masa,urcam aici.Pana la Barajul Vidraru facem 20-30 min.

Roxana, spor la calcat! Si eu am ditamai cosul,plus ce se mai usuca din rufele spalate azi- vro 3 masini.

Laura si DUCU (29.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

florentina, ce mare e flacaul tau. Nu-mi vine sa cred cum vrea el sa plece.

Noi am fost la vaccin, si suntem tare suparate. O doare piciorusul cred, off ce mila mi-e de ea.
Va las ca plange intruna .............

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Fetelor!!!!

M-ati facut CURIOASA RAAAAAAAAU de TOOOOT cu BABY EINSTEIN asta!!!! Si m-am chinuit sa instalez si eu DC-ul si nu merge.... Am ajuns la o concluzie: TREBUIE FORMATAT calculatorul Nu stiu cand o sa ma apuc: probabil in seara asta sau maine... Oricum, NU ma dati DISPARUTA... sunt doar probleme TEHNICE eventual...

PS: Moko, gata, fug sa dau puiului sa manance si apoi ne pregatim de plecare

Andrada de ANTONIO (12 Mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Moberi am vazut intrebarea ta si azi sa stii ca ne-am confruntat cu aceiasi situatie! Eu ii dau Mariei un terci de orez ( simplu, fara alte adaosuri in el). Si pt ca de la 1 ian vreau sa o las cu mama , am zis sa incep incet incet sa o invat si cu laptele praf. Asa ca in terciul respectiv i-am pus vreo 10-15ml de lapte praf. Alaltaieri nu a avut absolut nimic. Ieri pe langa terciul asta cu laptele praf i-am dat si banana. E prostia mea, caci in schema primita nu figura banana , dar citind pe-aici ca aproape toti capsuneii mananca cu pofta banana am zis sa incerc si eu cu o felie. Azi dupa-amiaza am remarcat ca avea alergie!!Initial am zis ca e de la porcaria de banana, DAR acum citind si postul tau , ma gandesc sa nu fie de la laptele praf pe care i l-am pus in terci. Nu sunt foarte accentuate bubitele, dar ma simt ca naiba, caci e vina mea.

Revin mai tarziu cu un mesaj mai lung, cand doarme Terorika mea, ca azi parca i-am dat Red Bull, asa e de activa!


LA MULTI ANI si din partea noastra pt:

La multi ani! David Andreas de Alyna24
La multi ani!Matei Ciprian deFlorentina Roman

La multi ani!Vlad de Sobi
La multi ani!David de Pepsi
La multi ani!Mary_lou




Mergi la inceput