LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

LA MULTI ANI, DAVID, VICTOR, ELISABETHA !!!
Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!!!

Multumim pt. ca ati impartasit bucuria noastra cu mancarica, chiar ma gandeam ca tot va mai spun: acum papa David, toata lumea uraa!!!, apoi revin: "nu mai papa", tacere...I-am explicat lui David ca nu mai putem sa ne jucam cu sentimentele prietenelor noastre, mamici, au si ele un suflet, nu putem sa le supunem la asemenea trairi oscilante, ba multa bucurie, ba tristete mare. Asa ca e dator fata de voi sa se mentina pe linia de plutire cu mancatul asta, sper ca a inteles ce responsabilitate ii atarna pe umeri.

Laura, felicitari pt. Dani umblaretul, o se vezi ca in cateva zile va merge perfect. Asa a fost si la noi, intr-o seara a inceput sa mearga pe o distanta cam de 2 m, am amutzit de emotie, nu ziceam nimic sa nu-l speriem si sa se opreasca, peste alte 2 zile mergea bine, avea stabilitate si parcurgea toata camera, se apleca dupa jucarii , se ridica singurel, lua curbele bine. Vei vedea ce putin timp va trece de la acesti primi pasi pana la mersul sigur.
Saryta, am vazut-o pe iubita Antonia cat e de frumoasa!! Sunteti o familie f.f.f reusita! sa fiti sanatosi, sa va bucurati unii de altii! Tati a jucat rolul de bucatar la petrecere?Sau mereu el e bucatarul??
Dia, ma bucur ca ai gasit remediul pt. mucii curgatori si acum Oana e mai bine. Dar ce frumoasa s-a facut!!! Pare un copil mai marisor, are trasaturi de domnisoara finutza, nu de copilas!
Adinazot, am admirat-o si pe papusa ta. Vad ca iar ati participat la ceva chef!
Ruxandra, sanatate multa boierului Matei! El e mai maricel, sper sa nu-l rapuna nemernica asta de laringita, asa cum a facut-o cu unii dintre fulguletzi. Oricum partea buna e ca stand in casa vei avea mai mult timp de net, nu??
Ralumat, imi pare tare rau ca ati trecut din nou prin momente grele. Ma bucur insa f.f.f mult ca de saptamana viitoare vom sta mai mult de vorba, in pauzele de masa, bineinteles! Mi-e dor de tine, de mesajele tale, de David, de remedii naturiste, de tot ce inseamna Ralumat!!
Dandusa, simt ca esti tare tare obosita...te inteleg perfect, de fapt nu, nu te inteleg, pt. ca eu n-am fost niciodata singura atata timp si nu mi-a fost niciodata atat de greu, si nici n-as fi fost atat de puternica si de rezistenta ca tine. Si n-ai scos o data un cuvant ca ti-e greu, ca nu mai poti, nu te-ai plans deloc, deloc. Hai, ca nu mai e mult! Vezi cine bate la usa...E Claudiu???
Luciaro, multumim de vestile despre Madalutza. Atunci o asteptam pe ea sa ne povesteasca mai multe.


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Dandusa, eu nu am reusit sa mai scot petele de mancare de pe anumite hainute asa ca nu le-am mai folosit; nu a mers cu nimic.
Si mi-am adus aminte, ca tot se vorbeste de condus, nu ai mai incercat la scoala de soferi, nu?

Eu am deja cateva zile de condus masina singura (in masina) si pot spun ca e ok. Inca nu am masina mea, dar pana merg la lucru trebuie sa-mi iau; mai naspa e ca trebuie sa apelam la banii socrilor pana ne stabilizam si noi financiar;

Marani
Ruxandra, sanatate lui Matei!

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

quote:
Originally posted by dandusa
fetelor,am si eu o intrebare la voi...,stiti cumva cum pot sa albesc lucrusoarele Crinutei,patate de frucute,spaghete la borcanel si o parte din ele spalate cu o salopeta bleomarin?...
le-am bagat cu Ariel la 90 de grade...si n-au iesit petele...
alte trucuri?inalbitori speciali,ceva?

Fiti mai buni de Craciun
Ionut/Teo/www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius/www.crisa.ro/" target="_blank">Crisa





Dandusa, eu folosesc cu mare succes Ace oxi si scoate toate petele, e si ptr rufe colorate.pun in masina de spalat si daca mai e necesar mai pun si separat.


SONIA
www.protv.ro/petitie.php" target="_blank">Salvati animalele!


Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. Burton Hills

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Yagmur, mama lor de sefi! Iti e destul de greu sa stai in Cluj, asta iti mai lipsea! Eu am schimbat 3 sefi directi in primul an de munca si nu a fost deloc usor. Trei personalitati diferite, iar ultimul a pus capac la toti, plus ca a schimbat toate regulile interne si pe mine m-a vrut sub supravegehre un an. Am stat cu ea (era o ea) in birou un an de zile.
Eu am rezistat pentru ca era primul job, eram bine platita pentru acea perioada, dar acum cu siguranta nu as mai accepta asa ceva.

Pupam si pe Luca; oare la ce e alergic? Ati introdus ceva nou in alimentatie?

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

quote:
Originally posted by anateo2004

monicabb ok,maine la fantani 13.30-14
desiree eu pot si vineri,ca doar stau langa parc.

Ana mamica de doi iezi Teodora(20.04.2004) si Sebastian(11.12.2006)



Vin si eu! Azi pot. Va gasesc eu daca veti fi pe la fantani. Incerc sa nu intarzii.

SONIA
www.protv.ro/petitie.php" target="_blank">Salvati animalele!


Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. Burton Hills

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

Buna dimineata,

La multi ani tuturor fulguletilor sarbatoriti! Sa fiti sanatosi si fericiti!

Multa sanatate copilasilor bolnaviori! Si mamicilor!

Ruxandra, mi-a placut mult de tot ce ne-ai spus despre fericire. Din pacate din lista aia eu nu-mi dau voie sa fac mai nimic, desi de multe ori afirm ca sunt fericita. Am salvat mesajul si voi lua aminte. Nu pare prea complicat, nu?
Si off topic, legat de "sa te comporti conform identitatii sexuale pe care o ai si sa fii in acord cu aceasta identitate", sora mea acum locuieste in aceeasi casa cu doua fete care tocmai au sarbatorit doi ani de cand sunt impreuna. Eu m-am socat, ca de, sunt de la tara. Sorei mele ii sunt foarte simpatice fetele, ele sunt foarte discrete de altfel, atat ca locuiesc in aceeasi camera. Atat cu asta.

Erika, ne intalnim pe la 13.30-14 la fantani.

Va pup

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

La multi ani David de Dolores!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

La multi ani David !
La multi ani Victor !

La multi ani Lizi (Elisabeta)!

DAVID - In ebraica inseamna prieten, iubit. David a fost regale Istraelului in sec 10 in vechiul testament sunt o seama de povestiri, incluzand-o si pe cea cu lupta cu Goliat.

VICTOR Fara urma de indoiala, acest nume are drept origine substantivul comun victorie. El a devenit popular mai ales in primele secole care au urmat aparitiei crestinismului, sensul fiind, la acea data, de victorie a noii credinte.Temperamentul generat de acest nume persoanei care il poarta, este sensibil si sincer. Persoana botezata Victor este foarte impresionabila, avand, din aceasta cauza, tendinta de a lua asupra sa nu atat problemele altora, in incercarea de a le gasi solutii, cat sentimentele pe care acestia le incearca. Fire empatica, tinde sa simta aceleasi emotii ca si cei din jur, chiar daca persoanele cu care vine in contact disimuleaza foarte bine. In anumite circumstante sau in diferite perioade ale vietii, poate dovedi capacitati paranormale, mergand pana la telepatie si legaturi cu lumea spiritelor. Nu este totusi indicat sa faca acest lucru fara o indrumare specializata, caci si-ar putea face singur rau.

ELISABETA Nume de mare vechime, Elisabeta se gaseste in texte religioase precrestine intr-o forma asemanatoare celei folosite astazi si inseamna, in opinia unor lingvisti, Dumnezeu este juramantul, iar al altora, Dumnezeu este perfectiunea. Persoana botezata cu prenumele Elisabeta are dorinta de a fi cat mai sociabila cu putinta, dar, dintr-un motiv sau altul, nu reuseste intotdeauna. In prima parte a vietii, este posibil ca elisabeta sa fie victima unei timiditati pe care o mascheaza prin diverse metode, poate chiar printr-o exuberanta manifestata in exces. Una din modalitatile prin care incearca sa-si invinga timiditatea este sa fie pregatita sa faca fata oricarei conversatii, inarmandu-se cu informatii din cele mai variate domenii.

SONIA
www.protv.ro/petitie.php" target="_blank">Salvati animalele!


Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. Burton Hills

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

quote:
Originally posted by Monicabb


Erika, ne intalnim pe la 13.30-14 la fantani.

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)



Da, eu vin. Cine se mai inscrie? Suntem 3 mamici pana acum. YUPPI !

SONIA
www.protv.ro/petitie.php" target="_blank">Salvati animalele!


Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. Burton Hills

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

la multi multi multi ani david, lizi si victor!!! sa cresteti mari si frumosi!!! petrecere frumoasa si va asteptam cu poze la sarmalute si coifuri de 1 an :)))

Deea, mami de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput