LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

.. scuze, nu mai stiu deloc sursa, da am gasit-o printre salvatele mele si am dorit s-o impartasesc si cu voi


Ce este fericirea, dupa un psiholog

Raspunsul pe care ti-l voi oferi este sustinut de experienta mea psihoterapeutica si de studii psihologice:

Pentru a fi fericit este nevoie de o decizie in acest sens. Pentru ca a fi fericit este un mod de a trai si nu neaparat reflecta prezenta unor evenimente pozitive in acel moment in viata ta. Decizia de a fi fericit creeaza un filtru prin care tu poti sa respingi ceea ce iti face rau si sa pastrezi ceea ce iti face bine, la nivel de semnificatie. Este o decizie de fapt prin care tu iti dai voie sa traiesti si sa fii autentic in viata ta si sa te bucuri de ceea ce viata iti ofera.

Aceasta decizie insa nu este deloc simpla. Ea se bazeaza pe niste permisiuni pe care o persoana si le acorda sau nu. Si in genere o persoana si le acorda daca parintii i le-au acordat sau, daca parintii nu i le-au acordat, dar ea a invatat sa contracareze efectul negativ ale acelor interdictii.

Aceste permisiuni se leaga de a-ti da voie sa:
- ai nevoi
- sa faci lucrurile in ritmul tau propriu
- sa te comporti conform identitatii sexuale pe care o ai si sa fii in acord cu aceasta identitate
- intri in contact cu ceilalti si sa ii lasi pe ceilalti sa intre in contact cu tine
- explorezi lumea si sa te deplasezi
- iei initiativa
- te exprimi asa cum simti cu adevarat
- fii curios si intuitiv
- spui nu si sa te separi
- gandesti pentru tine
- nu iti asumi responsabilitatea pentru ce simt si ce gandesc alti oameni
- sa simti ceea ce simti
- ceri ce ai nevoie
- ai propriile valori si metode



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

cu intarziere pt ziua de ieri:

Anca de Auras


Antonia de Saryta



si pt cei de azi

Victoras de Acs


Elisabetha de Cleomoni


David de Dolores



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

quote:
Originally posted by anateo2004
fetele cu intalneala din IOR,nu vreti sa ne vedem zile astea.cica e soare pana vineri.eu in w si saptamana viitoare nu pot ca plecam la munte.deci ce ziceti? ne vede?
acestea fiind spuse ma retrag.pupici

Ana mamica de doi iezi Teodora(20.04.2004) si Sebastian(11.12.2006)



Astazi pot si eu, dupa ora 13:00. alta ocazie prea curand nu prea cred sa am. ce ziceti?

SONIA
www.protv.ro/petitie.php" target="_blank">Salvati animalele!


Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. Burton Hills

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Matei a cules o viroza in voga zilele astea, cu componente laringiale (sau cam asa ceva ) si is cu ochii pe el. Teoretic si daca da in laringita, nu va fi din aceea de extrema urgenta, ca mi-a explicat dna dr la tel ca sunt 2 forme, din care una de mare urgenta si una suportabila. Data viitoare tre s-o descos si cu laringita asta ca vaz ca-i trendy rau. A fost nostim rau la tel, nici n-am apucat sa zic ca va sun pt .. si dna dr a zis "Matei, stiu". Deh, tb sa fim si noi in tendinte..

Adica in afara de o stare proasta acu 2 zile, are vocea extrem de ragusita. Tuse rara si groasa. Febra nu prea, poate o leaca subfebril. Stam acasa toata sapt asta .. noroc cu familia Flinstone, Scooby, delfinul Flipper. Ne-am reimprospatat si proviziile de tempera, plastilina, etc.

Bine ca macar Grigore se poate bucura din plin de zilele astea asa frumoase si are cu cine iesi afara ca altfel...



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:




Victoras de Acs


Elisabetha de Cleomoni


David de Dolores



AM UN ANISOR cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 BAIETII MEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

Antonio e un pic mai bine ,de aseara nu a mai facut febra .Multumim ca v-ati gindit la noi .

Andrei cam la fel,nu ii mai curge nasu ,dar ,tusea tot acolo e ,ne luptampate cistigam noi si scapam si de ea.
Flore,DIA-sa va traiasca printesele ,frumoase foc
Laura-felicitarile noastre pentru reusita
Dianocica felicitari si voua,cred ca o sa mearga mai devreme decit aproximezi tu,Andrei la 11luni avea 12.5 kg.si mergea foarte bine ,asa ca cine stie ,miine,poimiine te auzim ca a luat-o la pas.
Dindusa si noi avem aceeasi problema cu petele si folosesc vanish .
Ruxandra sanatate lui Matei si doamne ajuta sa nu o ia si conu Grigore

AM UN ANISOR cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 BAIETII MEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Luca a facut alergie la ceva.... se pare ca totusi ma mosteneste....
In alta ordine, la mine in firma sint mari schimbari, si cred ca vin vremuri tare nasoale... e clar ca trebuie sa plec din Cluj
Muncesc de zor, dar nu stiu daca e si cineva care sa aprecieze... sefu' meu cred ca va pleca si m-am saturat de vremurile astea nesigure.....
Cu intarziere LA MULTI ANI, Anca de Auras si Antonia de Saryta

Pentru ziua de astazi: LA MULTI ANI, Victoras de Acs, Elisabetha de Cleomoni si David de Dolores
Nu am citit nimic din urma, dar sper ca toata trupa e bine sanatoasa.. daca e cineva bolnavior, urez multa sanatate...
Iarasi teren azi, iarasi voi ingheta pe langa un taluz, structura, sit archeologic...


Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Am apucat trecut ca vantul si ca gandul. Din ce amintesc:

Roana, ai scris niste cuvinte tare frumoase. Imi pare rau ca ati facut asa o forma uracioasa de varicela, dar tot e bine ca s-a terminat cu bine. Fiindca varicela, asa usurica cum e ea, tot poate sa dea niste complicatii.

A_deju, mi-au placut discutiile cu soacra pe tema plimbat copilul pe-afara cand nu mai pupi picior de plod. Asa patim si noi.. de ani de zile .. iarna prin parc suntem de multe ori numai noi si cei cu catei in lesa. Cand mai da si o raza de soara mai apar si pensionarii. Copiii sunt ultimii. Numai ca, spre deosebire de mama soacra a mata, mama mea e tare mandra!

Cat despre uitat lumea ciudat.. avea Matei pe la 1 an si ceva si era ger, ger. Asa pe la minus 10 si noi dai, dai spre parc. Sa va zic ca s-a luat un mos de mine ca omor copilul. Uite c-a supravietuit.

Dianarus sa-ti traiasca masinuta! Frumooasa surpriza de la al tau gagiu. Asa da! Multumim de vestile despre Asiza. Din cate stiu eu otita seroasa nu-i mare lucru. Dar ii asteptam pe amandoi cu bine acasa.

.. eu in schimb, ca si Kikineata, chiar daca am carnet, prefer sa zic pas. Pur si simplu nu-s in stare sa conduc. Mai ales in Bucuresti.. Nasol, dar ata e.

Anateo imi pare rau ca aveti atatea restrictii la papa. Sper ca in timp sa scapati incet, incet de ele si Seba sa poate manca si din celelalte. Normal ca este greu pt tine.

Marani, off, off. Suntem alaturi de tine. Multa putere.

Bebinuta

Ralumat, imi pare asa bine ca soacra ta si-a mai revenit. Multa, multa sanatate. Bafta la noul job. Sa stii ca te notez cu angajamentul luat.

Laura, felicitari pt Dani.

Roxanica, hai ma ca nu te crez.

Dia, eu pt muci curgatori nu dau nimic.

Dandusa, Vanish white poate? Eu mai folosesc ceva special pt scos pete.. cu care se freaca inainte de spalare zona patata. Ceva nemtesc luat de la super-market, Dr Beckmann.

Dianocica are o mama cool si un d lung, Shoshika o stea in frunte iar Donia musafiri de seama.

Ziggy, am urmarit cu sufletul la gura cazul lui Sebastian. Mi-e asa o ciuda ca un copil sanatos sa aiva o viata de chin numai din cauza ca .. Nu mai vb de bietii parinti; au nenorocit o familie intreaga.

Flore, un lui super-daddy.

Mamaana, frumoasele tale fetele cu cine raman din decembrie? La daycare?

Ziggy, bine ai revenit.

Luciaro, nu stiu de ce apa calda.. adica explicatia stiintifica. Asa se face la noi de cand haul. Poti incerca si-o sa vezi cum pluteste sarea de-asupra. Apa se schimba de cateva ori.

la guritza de Antonia.

Yagmur ce mai fac bubitele? Dar frumosul Luca?

In rest multa sanatate bolnaviorilor. Multa putere mamicilor Danita, Crykett, Simo, Dianarus, Teutz, Dia, DeeA.


Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

La multi ani David de dolores!

La multi ani Victoras de acs!

La multi ani Lizi de Cleomoni!


....astazi mergem si noi sa il cunoastem pe piticul david de dolores....

sanatate puilor bolnaviori!


va pup si sa aveti o zi minunata!



Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?page=1&id=2753&from=search&keyword=PETRE" target="_blank">votati un super-bebelush !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Buna dimineata!
LA MULTI ANISORI DAVID, ELISABETA SI VICTORAS!
Sa cresteti mari, sanatosi, cu mult noroc in viata si sa va faceti parintii fericiti!!!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput