Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Dantje multa sanatate micutei.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Cecilia ne-a dat Maxitrol si Proculin,

ii pun de 3 ori pe zi cate o picatura din fiecare.
am citit si am vazut ca ambele sunt picaturi oftalmice insa mie mi-a spus sa-i pun in nasuc.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

eu astept sa mi se trezeasca printul insa nici o sansa.
of of cand sa mergem si noi la plimbare.

cred ca o sa mergem numai la shopping.daca plecam pe la 5.30 e prea tarziu pt plimbat prin parc.

asta este.

si maine e o zi.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

ce liniste aici..ati plecat toti la plimbare? eu tot cu Mariuca agatata de tzitzi..o sa ajung ca mama canguritza cu tzitzile:-)

intrebare: aveti baby video phone (sau cum se numeste?) si daca da..este util? de care aveti si cam cat costa?

afibebe ma bucur ca bb Cristian e ok...si a mea se agita noaptea la san din cauza nasului infundat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Salutare fetelor,bebe a facut vaccin azi si acum stau la panda sa nu faca febraare 6 kg 100 nu l-a masurat si mi-e ciuda ca am uitat sa intrem poate il masor io acasa hi hi hi.In rest suntem bine noua ne-a spus pediatra sa nu-l scoatem afara zilele astea si nici sa nu-i facem baita asa a-ti facut si voi?


teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

Tzuc de unde ai luat autocolantele ca sunt frumoase si as vrea sa-i pu si eu Andrutei mele.Ea are decat o Barbie pe perete.


alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
POZE cu Andruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Ne-am intors de la plimbare dar acum trebuie sa facem teme cu cea mare.Moldoveanca eu nu inteleg ce legatura are vaccinul cu scosul afara si nici cu baita, mie imi spusese dr. sa nu-i dau sa suga 2 ore deci......Dantje si Afibebe sanatate bebeilor!La noi mosul ne aduce cate ceva de fiecare data cand mergem la cumparaturi, deja nu stiu ce as mai putea lua, dar sigur gasim noi.Danielle felicitari pt. bebelina care creste frumos si e cuminteeeeee!Deci Ebonee e cu o luna mai mica decat Elisa mea dar au aceeasi greutate si lungime. Si am inteles ca seamana si cu tine deci ochisori albastri, ii place baita, masajul cu crema.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Moldoveanca, eu l-am si scos si i-am facut si baie.
Rox, nu mai stii nimic de Alinus?
Cecilia, am iesit pe aici pt ca m-am dus la farmacie la City sa las reteta cu unguentul pt cojile lui bb.
Am reusit sa ma jumulesc pe picioare azi si mi-am facut programare pt sambata la jumuleala prin alte parti . Am facut si snitele si mai am putin si termin ciorba

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

CECILIA ..acum am primit raspuns de la dr ..mi-a spus sa-l sterg numai cu ser fiziologic si sa nu ma ingrijorez ca la varsta asta a bebelului ar fi ceva normal ..inclusiv strabismul cica daca ar aparea nu ar fi o problema acum..bine cu ochisorii se uita normal ..o sa mai astept cateva zile sa vedem daca trece.
...pe mine ma doare ingrozitor de rau capul..imi vine sa mi-l tai de la gat...cred ca m-a cam prins oboseala si nu reusesc sa-l adorm deloc pe fi'miu ca sa dorm si eu.

ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)

CEA MAI FERICITA SOTIE SI MAMICA!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

alina.clau, autocolantele le-a primit cadou Mariuca, dar am cautat pe net ca vreau sa-i cumpar si altele, dar pe site am vazut ca mai este doar una cu tematica marina. Intra la endastpunctro si cauta la produse mai jos in pagina si vezi adresa magazinului in Bucuresti, sector 1.

Mergi la inceput