Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by tzuc

Mama ati gatat capitolul, am citi rapid doar, pozele de bbi le vad imediat.

Noi dupa o dimineata agitata, cu somn de maxim 30 min si mai mult in brate, am iesit afara la plimbare, am plimbat-o in brate ca nu pot iesi cu carutul din motive de noroi ff mult pe straduta si ne-am dus pe camp, eram doar noi si ciorile:-) (stam in Pantelimon la tzara:-))Am stat o ora in care i-am cantat de ma doare gatul..ca se agita si nu-i convenea pozitia sia cum doarme in camera imbracata cu geamul deschis.

Si Mariuca mea a vut probleme cu ochisorii de la nastere, i se lipeau, asa secretie galbena avea, am curatat cu ser fiziologic si 2 picaturi Garasone, la recomandarea neatoloagei de la spital. Dupa 3 sapt acasa tot avea secretii si i-am pus lapte de la mine direct din san si am sters-o cu comprese sterile cu laptic si i-a trecut in cateva zile. Inclin sa cred ca lapticul a vindecat ochisorii.

Eu ma duc sa spal un covoras care zace in cada de dimineata, sper sa nu ma deturneze mariuca din drum:-)
pupam






25.09.2007 Maria Diana

"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha



unde in pantelimon?
ca si eu imi construiesc acolo...dar in drum spre Branesti...poate suntem vecine..


Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:

cum era de asteptat..nu am ajuns bine in baie ca s-a trezit Mariuca si tot bobineaza de atunci si doarme cu tzitzi in gura.

Annisia...
Betty, pai stam pe o straduta cu case noi, se intra din str. Tractorului, mai sus un pic de cimitirul Pantelimon 2. Habar n-am pe unde-i Branestiul, noi ne-am mutat urgent aici datorita faptului ca am nascut mai repede si in sapt. cat am stat in spital tati s-a ocupat de tot, mutat, aranjat camera bb etc si noi am venit de la spital direct acasa la noi. Am un noroi pe strada, numai bun de favcut imachetari:-)

scuzati, scriu cu stanga



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

quote:
Originally posted by tzuc

cum era de asteptat..nu am ajuns bine in baie ca s-a trezit Mariuca si tot bobineaza de atunci si doarme cu tzitzi in gura.

Annisia...
Betty, pai stam pe o straduta cu case noi, se intra din str. Tractorului, mai sus un pic de cimitirul Pantelimon 2. Habar n-am pe unde-i Branestiul, noi ne-am mutat urgent aici datorita faptului ca am nascut mai repede si in sapt. cat am stat in spital tati s-a ocupat de tot, mutat, aranjat camera bb etc si noi am venit de la spital direct acasa la noi. Am un noroi pe strada, numai bun de favcut imachetari:-)

scuzati, scriu cu stanga



25.09.2007 Maria Diana

"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha



gata stiu pe langa Selgross si este paralela cu str Rascoalei.
Eu mai sus, unde incepe padurea care continua spre Cernica

Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

mai mai ce harnicute ati fost,

ei bine am venit de la dom` doctor.
Cristi e ok.e un grasan are 6600 si mi-a spus ca nu mai papa prea bine din cauza mucozitatilor de pe piept.are nasul infundat si oricat i l-as cyrata cu batista ramane tot infundat.pun ser las sa se inmoaie dar tot degeaba.
nu pot sa scot tot.

ei bine neputand sa respire bine nu poate manca si asa ca ne-a dat picaturi pt nasuc.

nu avem rosu in gat.urrraaaa.

o sa schimbam si lapticul.
vom trece pe nan2.

stiu ca numai de la 6 luni se face trecerea insa ne-a spus ca putem incepe de acum ca e marisor.

am intrebat si pediatra care l-a urmarit de la nastere si a spus ca e ok.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

cu suculetele de mar, morcov o sa mai asteptam pana dupa 4 luni.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

am terminat si papica pt noi.
husbandu e hranit s-a pus in pat.
merg si eu langa el.

Cristi doarme.
dupa ce se trezeste papa si mergem la shopping.

vreau sa-mi iau parfum.
s-a terminat.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

fetelor mai sunt cateva zile si vine mos Nicolae-- fiu meu e Nicolae---

ce cadouri aduce mosul dulceturilor si papanasilor nostri???

eu sunt pe dinafara.

astept sfaturi de la voi.








AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

tuturor.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

http://community.webshots.com/album/561331134CKhBEa?start=24#total-tags.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

RGE, sa-mi spui si mie ce ti-a zis dr.

zicea cineva de lapte, am aflat si eu dar prea tarziu, intradevar are efect.

noi venit de afara, acum papam, si apoi mergem dupa chiloti ca nu am mai ajuns,m-am gandit ca se face prea tarziu si nu mai prindem soare.

Afibebe ce picaturi ti-a dat pt nasuc, cred ca suntem in aceeasi situatie, si noi avem muci si nu reusim sa scoatem tot cu batista bebelusului, ii aud......

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
poze noi, pag 2
http://community.webshots.com/album/561471450ZStETj?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Buna si de la noi,

Noi tocmai ne-am intors din spital, printesa a facut din nou febra si pentru ca avem antecedente ne-au tinut sub observatie nitel.Se pare ca analizele au fost bune, adik nu e vorba de nici o bacterie de data asta, ci doar de ceva virusi, dar care ne-au pus adrenalina din nou in miscare.
Nana noua ne-au zis ca 150 g pe saptamana e super, deci ar fi cam 600-700 g pe luna, astea ar fi standardele olandeze...
Ma bucuram ca luase in greutate, acum intr-o zi a scazut 50 gr, sper sa recuperam.
Cam atat revenim , ca trebuie sa papacim .
Sanatate puiutilor,

Dantje & Martijn & Hannah

Mergi la inceput