***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Vad ca va tineti de ghicitori

Fetelor, imi place cum ganditi!!!



Andrada de ANTONIO (12 Mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

Poohy, chiar azi imi spunea sora mea ca a vazut o emisiune tv cu mihaela radulescu si vb de formularul asta; e o chestie extraordinara.prima oara am auzit parka la 9595 cand a fost oana invitata.

Carstea mi a zis o prietena ca ea fierbea putin laptele si nu iesea branzica;apoi fierbea mai mult si cand se umfla il lua de pe foc si punea calciul zobit si amesteca si iesea branzica;(1l lapte+8 pastile calciu); o sa incerc si eu asa ca mie imi iesea putina branza(nu asteptam sa se separe si a ramana zerul); cat despre supa eu tot la abur fac legumele si daca nu vrea solid ,amestec cu apa plata si ii dau ciorba(m am scos!!! 2in1); legumele le dau la 12.30-13, chiar uneori la 14(depinde de ‘sefa’)

Kid, multumesc!


www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Azi am papat supa de morcov + pastarnac. Parca mai bine ca ieri da fara mare succes nici azi. Desi se intindea dupa lingurita si deschidea gura se stranga ingrozitor si se uita cu un sictir la mine.... cred ca zicea "pai tot din asta imi dai".

pepsi draga da-mi si mie reteta aia cand ai timp ca m-au innebunit fetele cu ea. Da nu azi, ca azi bem .

ninutza multumim pentru vot.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Aoleu, scuze, Liviana, am vrut sa-ti trimit PM, dar aveam deschis si campul de raspuns pe forum si le-am incurcat. E, oricum nu era ceva secret (vezi un pic mai sus).

Mai, fetelor, da' ce viteza aveti la scris!

Louisa Marie de Lauraa , Ioana Adriana de Cristalina, Giulia de Katiapam, Lukas Daniel de Pistachio, Matei Alexandru de Tamaraspt

PEPSI

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Graviduta, nu-i nimic. Daca vrei ai optiune de stergere. Eu oricum l-am citit si abia astept sa ne vedem.


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

La multe lunisoare:
Louisa Marie de Lauraa
Ioana Adriana de Cristalina
Lukas Daniel de Pistachio
Matei Alexandru de Tamaraspt
Giulia de Katiapam!
Sa cresteti mari si sanatosi!
Pepsi, la multi ani! Sa fii sanatoasa, iubita si ai parte numai de bucurii alaturi de cei trei barbati ai tai (si poate te hotarasti sa le faci si o surioara flacailor tai)!


Florina si Sofia (09.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Avem doi dinti .... avem doi dinti!
Nici mie nu-mi vine sa cred, ca nici 5 luni nu are ... dar sunt, se vad si se simt (la lingurita i-am simtit, verificat cu deget curat :D). Fix la 21 sapt.! Si fara mare smiorcaiala, febra si alte cele ... ce sa mai, am o fetita de nota 1 :)!

Pupici dulci sarbatoritilor de azi: Louisa, Ioana, Lukas, Matei, Giulia! Sa cresteti mari si sanatosi!

V-am citit pe sarite ca am avut o prietena in vizita, deci zero timp de net ... dar am remarcat ca avem mail comun, si nu se poate altfel, vreau si eu numele si parola!

Roxicucu si nu mai stiu cine spunea, fi-mea nu seamana cu fi-miu ... dintr-un simplu motiv: fi-miu seamana cu ta-su si fi-mea seamana cu moi ... si daca mai spune cineva altceva vin personal sa-l bat la fundisor! Ca neaparat vreau si eu un copil, care sa-mi semene ... si cum altul nu mai fac ... s-a inteles, da? Si ca sa vedeti si sa-mi dati dreptate, aici cu fi-miu pe la 5 luni. Pe fi-mea o gasiti mereu aici: www.amelie.watch-in.eu/amelie.

Pui mediteran: pui la cuptor cu multe mirodenii/verdeturi gen italienesc, usturoi si felii de lamaie ... si evident ulei de masline. Simplu si f. gustos. :)

Pepsi, ti-am adimirat casa si nu pot sa ma abtin sa nu-ti spun ca te invidiez ptr. baie (ati verificat, incap doua persoane in cada? :)), semineau (lipsea doar blana de urs, sampania ... si copiii trimisi la bunici, prieteni sau in tabara ;)) si bucatarie (acolo lipseam doar eu, in actiune ) ... si ieftina frate, ieftina rau! Aici, la mama naibii, la margine de lume, alias "la tara", e un apartament de 80 mp (dar zona buna, centrala) 130.000 Euro ... si-i verificat, ca atata au dat ai mei pe asta in care stam. Imi vine sa emigrez la voi ... noroc ca-i iarna prea lunga si distanta de Europa prea mare, ca ma aveai pe cap ;)
Am inteles si te ascult cu uleiul asta ... doar ca eu am citit pe germana sa inteleg si eu ceva ... si cica e mai multa in Distelöl (nu stiu pe romana, e din maracina aia ... aici barem se gaseste, o sa-mi cumpar si eu ... ca m-am hotarat sa traiesc sanatos ... sa vedem si cat ma tine.

Didi, cum ati petrecut?

Mai aveam, dar nu mai stiu ... sunt racita iar, mintea imi e goala ... si plus de asta, trebuie sa ma laud si la mamicile de 2004 cat imi dorm vijeliile, amandoua cu dinti!
Va pupa o mama de dintoasa! :) O seara faina !!!! Si multa, multa sanatate ptr. capsunici bolnavioare!!!!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Irinusha, felicitari pt dintisori.


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

quote:
Originally posted by andradap

Vad ca va tineti de ghicitori

Fetelor, imi place cum ganditi!!!



Andrada de ANTONIO (12 Mai 2007)



Mai e cineva care nu s-a prins cine e? Sau sunt singura ? Bine ca nu m-am facut , ca muream de foame...


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut


Filme Vladut


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Cam ASA mi-a iesit parjitura sau ASA .Nu arata chiar asa bine ca s-a cam ars pe margine un pic insa e super gustoasa.Daca a mancat si nepotelul meu care e mai sclifosit....va dati seama!

Uitati ce i-am luat lui Davidutza pt Craciun:ASTA




Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput