***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Ati auzit de formularul E112?

Citez de pe alt forum: "am inteles ca o data cu intrarea in UE exista la casa de asigurari de sanantate acest formular E112 care insotit de analize si o adresa de la medicul curant prin care se specifica "tratamentul nu poate fi facut in timp util in Romania",se beneficieaza de 70% reducere la tratamente si operatii in strainatate.
una dintre conditiile de baza e sa fi salariat si asigurat.
din cate spunea ea multe case de asigurari de sanatate din tara nu stiu de existenta acestui formular,ca el trebuie obtinut in maxim 48 ore,iar ca statul nu a mediatizat existenta lui.
se pare ca odata cu aderarea la UE,au fost obligati sa implementeze acest lucru si la noi."

Acum eu nu stiu exact conditiile, pe net nu prea gasit multe informatii. Formularul in schimb se poate gasi usor. Ma gandeam la Kay, dar probabil stie de el - am vazut ca s-a postat si in subiectul ei

Stirea: http://vs04.netstairs.ro/antena3tv/webroot/website/?videoid=8558

Liviana, da, chiar mi se pare ca seamna Bogdanel si Matei. Culoarea ochilor difera, dar in rest din poze mi se pare ca seamana foarte bine


Anca de Manu 02.06.2007
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Roxicucu,am abandonat deocamdata branzica .N-a iesit din lapte praf(fac eu ceva gresit).O sa-i dau din lapte UHT dar dupa ce ii bag carnita adica de Mos Nicolae(asa a zis Pepsi ca trebuie introduse intai toate cele in supa si apoi branzica de vaca)(inca o data PEPSI).
A propos de supa...eu fac legumele la steamer.Intrebarea mea e cum transform piureul in supa?adica de ce l-as mai dilua?!R mananca destul de solid, nu-i pun decat un pic de apa plata.Sa fierb legumele in apa ca pt supa ?(asa as adauga si ceapa fara s-o pasez pt gust).Voi cum faceti?
In legatura cu cat mananca, mie mi se pare foarte mult .SA-I FAC MAI PUTIN?
Azi a mancat lapte foarte prost!Dimineata la 7:30 la san, la 14, 110 ml si i-am mai strecurat eu 40 ml la masa de fructe in piure.Noi abia acum mancam legumele .Mereu ma duc cu legumele spre seara.Voi dati legume dupa masa de fructe?!

POZE rares(7 mai 2007)
Am 5 luni/sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

quote:
Originally posted by Vali5


Fetelor, legat de Florina21, Pepsi ne-a dat niste indicii: este mamica de baiat (un singur copil) si al doilea prenume este Florina. Intrati si voi pe mail-ul comun si vedeti pe acolo, ca sigur o gasiti.


Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Botez
Prima excursie



Mare dreptate ai Vali!


Fetelor m-ati facut chiar curioasa cu prajitura asta. Alyna daca iti iese, chiar te rog sa-mi zici si mie daca e buna. Cam cu ce seamana la gust?
Eu nu am mai facut de nu stiu cand o prajitura de casa ( cred de ani de zile!!) dar daca imi spuneti ca e asa de buna, chiar ma bate gandul sa o incerc.

Azi mi-am facut de cap cu statul pe forum. A adormit Maria de pe la 8 seara ( incredibil dar adevarat!) si pana acum a dormit neintoarsa. Sper sa nu mi se trezeasca in creierii noptii fresh si pusa pe joaca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Poohy, am postat si eu la Umanitare despre
acest formular pt kay ,poate o ajuta cumva.

Eu ii pun lui David zeama in care i-am fiert legumele
si-i fac un piure mai diluat dar nu foarte.


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Liviana, nu-l deranjeaza absolut deloc si face si pipi ca lumea.
Canita inca nu i-am luat.

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Botez
Prima excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Intru si eu pe fuga sa pup sarbatoritii de azi, da mai intai si mai intai o pup pe Pepsi.

Am vazut si eu stirea la TV cu formularul E 112, cred ca se gaseste pe site-ul CASMB. Cred ca puteam sa beneficiem de chestia asta de cand am intrat in UE, dar noroc cu televiziunile ca poate nu aflam. Va dati seama ca poate nu mai dadea Kay atatia bani pe operatie, daca stia? Sau daca i-a dat, n-ar fi frumos sa-i dea inapoi? doar banii de operatie, nu vorbim de transportul cu avionul special, ca aia e altceva.

Pupam toti capsuneii si capsunicile pentru progresele lor; bineinteles ca ai nostri-s cei mai frumosi, indiferent ce-ar spune altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor va multumesc pentru aprecieri si pentru voturi.
A mai ramas putin pana la marele eveniment si ca maine parca vad ca venim pe aici la petit fete.
Daca nu e nici una de dat nu-i nimic.Ne multumim doar sa ne primiti pe aici caci, tot de-ai 'vostri' suntem.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Iar i-a crescut febra lui Iris nu stiu ce sa mai cred...zic!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

raportez si eu ca am "testat" reteta de prajitura a puturosului inca de vineri!Buna-buna!!!si ce mi-a placut ce mai mult a fost ca se face foarte usor!!!
acum am gasit o prajitura cu foi si crema cu muuulta nuca-e prrogramata pentru weekend, ca sa-i dau de lucru lui stefan cu taica'su!!!
gata, m-am lamurit si eu despre "misterul florinei"vali5 , merci de tip

" despre 3 lucruri nu te grabi sa vorbesti: despre Dumnezeu, pana nu-ti intaresti credinta in El, despre pacatul altuia pana nu-l cunosti pe al tau si despre ziua de maine pana nu se lumineaza de ziua!"
poze cu noi si bebe
www.totsites.com/tot/stefan-baby" target="_blank">pagina de Stefanut(26.06.07)
de ce iubim bucurestiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

quote:
Originally posted by ckristina

fetelor, o mamica de 2006, o prietena , are nevoie urgent de un dr de medicina interna,gastrologie(pentru baietelul ei); puteti sa i recomandati pe cineva in pitesti sau bucuresti??? e urgent!!!

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)




Intra, te rog la topicul cu medici pediatri aici
si intreaba si acolo, poate mai primesti raspunsuri.
Eu am citit azi topicul, pentru ca imi caut alt pediatru pentru junior, dar nu mai am timp sa mai il citesc o data.
Multa sanatate la micut!


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut


Filme Vladut


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput