***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

PEPSI:
LA MULTI-MULTI ANI!!! sa fii fericita si iubita!


LA MULTI-MULTI ANI!!!Ioana Adriana de Cristalina
LA MULTI-MULTI ANI!!!Giulia de Katiapam
LA MULTI-MULTI ANI!!!Matei Alexandru de Tamaraspt
LA MULTI-MULTI ANI!!!Louisa Marie de Lauraa
LA MULTI-MULTI ANI!!!Lukas Daniel de Pistachio



Mami de ingeras - Isabella (21.06.2007)
www.flickr.com/photos/12409567@N03/" target="_blank">Poze cu Ingerasul meu

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

ALYNA24 am pus-o la 140 de grade si am lasat-o o ora jumate si s-a separat.
Si a mea era f moale cand am pus-o ...cred ca asa tre sa fie :D.

http://mirunamaria.blogspot.com/


Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Buna capsunici

Dupa o noapte de nesomn fiindca ne luptam cu dintii cred si de griji fata de Iris care a facut 39,3 si aseara si dimineata,iata-ma!
Iris acum e bine de la 9 dimineata i-a scazut si nu mai are febra,sper sa nu mai faca....
LA MULTI ANI PEPSI SA FI SANATOASA SA TE POTI BUCURA DE COPILASII TAI,FERICITA SI IMPLINITA!

LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR ZILEI!

PUPAM copii frumosi ai LIvianei,Ankai,Alina etc etc etc etc ,dra eu nu aud clipurile,nu stiu de ce!
Andrada ,ce bine ca ai aparut!Merci de urari!Antonio ce sa zic e un frumos,sa-l faci star de cinema !!!Cat a avut la 6 luni kg si h?Si faza cu ridicatu m-a dat pe spate,cred ca i-au priit si exerciile facute.

Sa ne mai laudam:ne jucam de ceva vreme de-a ascunselea,isi acunde fata de palme sau ceva si rade la bau!!A zis si "apa" vorbaretul meu la apa de la baie.Si noi tot la "stadiul" vierme suntem
Din pacate la poze stam rau ,facem pe apucate cu apartul lui tati pe care il tine mai mult la serviciu ,dar daca ma supar ma duc sa-mi cumpar si eu altul,cel vechi m-i l-au furat.

Vorbiti de slabit eu in ultimul timp am pus iar 2 kg,ajunsesem la + 4 de la start si acum am +6 MA straduiesc sa nu mai manac atat si mai ales paine si dulciuri unde exagerez!!!!!!!!!!!
Si tre sa ma puc de munca,la clienti zilele astea pana pe 19 decembrie

Nu mai stiu ce vroiam sa va mai zic...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petit_ange spune:

Andradabine ai revenit! si un pupic special pt Antonio! ce tare e cum sta in funduletz!
Eu sunt de acord cu propunerea ta sa cerem unui moderator sa vada ce IP s-a folosit si s-o desconspire pe respectiva Florina 21.

Multumim pt raspunsurile in legatura cu lingurita si raportam prima victorie: am abandonat pt moment marul si am incercat cu putin piure de banana cu lingurita si surpriza a fost ca de data asta a deschis gurita la lingurita si a papat. (Merci Ella de pontul cu banana)I-am dat numai putin dar ea ar mai fi vrut. Stiu ca e cam micuta pt banana dar nu stiu ce fruct sa ii mai dau... Eventual reiau marul si ii pun putina banana in el, sa vedem daca o pacalesc. Si azi a mancat si cereale cu lingurita!

Mami de ingeras - Isabella (21.06.2007)
www.flickr.com/photos/12409567@N03/" target="_blank">Poze cu Ingerasul meu

The world is full of wonders if you look with open eyes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Pitica... nu am mai facut gimnastica de pe la 5 luni... Ca se puturosise... Se invatase sa-l rostogoleasca kinetoterapeuta... si desi el se rostogolea dinainte... ei bine NU mai voia... Il puneam pe spate si plangea si 15 min... dar NU se intorcea!!! Am facut pauza si dupa 3-4 zile iar s-a rostogolit singur ... Gimnastica am mai facut eu cu el acasa... dar doar ABDOMENE (ca sa i se uneasca si lui muschii drepti abdominali... ca are o burta labartata!!! ) si in rest diverse rotiri la glezna... ca are picior TAL VALG si.... Apropos de greutate: la 6 luni avea 8.150 Gr si 73 cm...

Alyna24, si eu am zis ca fac prajitura lu' PEPSI, dar tre' sa cumparam oua ca mai avem doar 2 in frigider... si cred ca o voi face pe 30 NOV... sa-mi intampin musafirii

Poze BOTEZ Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Am scos prajiturica din cuptor.Am tinut-o fix o ora.
S-a ars un pic intr-o parte(dc n-am deschis cuptorul..) insa arata binisor.Dupa cum am simtit-o la mana, cred ca s-a separat!
Cand tai din ea, va fac poza sa va arat ce-a iesit!Oricum miroase bine!

Andrada, ink o data:ai un baietel-barbatel super frumos!


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Alyna24, multumesc pentru felicitari! Dar la noi nici vorba de supa, numai piure. Supa parca are otrava in ea asa o scuipa. Dar bine ca papa si piure
Tu cum ii faci supa?

Fetelor, legat de Florina21, Pepsi ne-a dat niste indicii: este mamica de baiat (un singur copil) si al doilea prenume este Florina. Intrati si voi pe mail-ul comun si vedeti pe acolo, ca sigur o gasiti.


Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Botez
Prima excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

La multi ani
Louisa Marie de Lauraa

Ioana Adriana de Cristalina

Lukas Daniel de Pistachio

Matei Alexandru de Tamaraspt

Giulia de Katiapam

PEPSI

lauradi, inseamna ca e bine, chiar m-ai facut curioasa, am sa citesc si eu din mama si copilul acum, ca am uitat de cartea asta cu atatea reviste

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007
minunea mea
poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunele de mai-iunie2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Vali5, pai tot piure ii dau si eu.Numai ca eu ii zic
tot supica.Insa o las un pic mai moale dar nu foarte!


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Moko,lasa ca si baietu tau e frumusel. Oricum parul (inclusiv cel de la gene) mai cade, iar creste, deci nu se stie cat vor ramane asa genele lui B, desi eu sper sa se mentina mult timp.
Mica, ne auzim la un tel. Poate ne vedem in week-end, daca nu, gasim noi o zi frumoasa pt o plimbarica in cursul saptamanii. Daca lampa e de la ikea, inseamna ca abajurul e din hartie de orez.
poohy, chiar ti se pare ca seamana intre ei baietii mei? Eu nu prea vad multe asemanari... deocamdata. Poate doar faptul ca sunt ochesei amandoi. Bravo lui Manu ca si-a facut lumina singurica!
Vali5, pana la urma important e ca nu-l deranjeaza pe Andrei zona. Eu nu reusesc deloc sa-l decalotez pe B.

Intrebare: este vreun bebel care bea din canita? Eu i-am cumparat azi lui B o canita pt 3 varste de la Primii Pasi. Sper sa bea suc din ea (daca bibe il refuza cu desavarsire)...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput