LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (114)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Va multumesc mult de urari..... daca va puteti imagina am plecat pe fuga si am uitat sa-i urez La Multi Ani!
Nu am apucat sa citesc din urma si nici nu cred ca o sa recuperez dar am aflat ca s-a stricat atmosfera.... imi pare rau sa vad ca chiar in aceasta perioada frumoasa a anului se isca neintelegeri.... chiar imi pare rau.... dar sper ca totul s-a incheiat....
Nu trebuie sa uitam ca sintem aici pentru minunile noastre; astea fiind zise eu va urez sa ramaneti asa cum v-am cunoscut, fiecare cu personalitea ei, cu puterea de a intelege sau nu, sa dam dovada de mai multa intelegere si intelepciune; sa fim noi cu cele bune si cele rele si sa ne acceptam ca atare
Asiza, astept vesti despre Denis... si pupici dulci pentru 11 luni
Multa sanatate celor bolnaviori si pupici mamicilor

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

dandusa, m_monique, Teutz, - multumim
a_deju - foarte scumpel e Eric ... si Antoniei ii place calare asa
adinazot - mai da ce bine arati...super
Laura - da ce jucarii frumoase ati primit!...sunt invidioasa
Revin.


Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


vorbit cu asiza, tocmai se re-internau, pt ca denis are puroi pe amigdale , se pare ca vor trece pe injectabile, azi-noapte iar avuse febra maricica. oana parea bine (la telefon...) dar imi inchipui ca numai linistita nu e. a ramas ca vorbim mai incolo, sa se instaleze intai. spunea ca au primit 1 singur pat de adulti in care sa doarma amandoi



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

DENIS si LUCA La Multi Ani! pt. cele 11 lunisoare
Asiza - multa sanatate lui Denis, sper sa raspunda bine la tratament si sa iesiti cat mai repede din spital.


Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Roxanica, cuscra da ce faci? Te pregatesti de petrecere? Mai da si tu un semn de viata ... David ce mai face?


Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Luca!
Denis!

Feteloooorrrrr! Ce vad eu in capitolul 113? Nici nu mai vreau sa citesc :(. Haideti, va rog, sa vorbim despre minunatii nostri fulguleti si sa nu ne mai necajim una pe alta! Mai ales ca tocmai acum ii sarbatorim!!! Ia uitati aici: pentru toate mamicile! Nu plecati de pe forum! Imi sunteti dragi voi, toate mamicile si toti fulguletii!

Dianarus, ma bucur ca sunteti bine!

Multumesc Dandusa! Felicitari pentru pasi! Crinuta dansatoare
Of, sper ca maine sa terminam cu grija asta. Ideea e ca lui Victor trebuie sa-i faca si niste analize pentru a vedea daca e alergic la ceva. Si vreau sa stiu o data pe in ce ape ne scaldam.

Anateo, imi pare rau ca s-a lovit Seba! sa-i treaca repede.

Shoshika!!! Unde esti? Cum mai stai cu slabitul? Si, ce e mai important, ce-ti mai face fulguletul?

Laura, tare frumoase pozele!

Asiza, multa sanatate lui Denis! Din pacate nu este deloc bine in spital. Tot intr-un singur pat am stat si eu cu Ioana, cand a fost internata :(.

Lavinia, si fetele mele asculta colinde (si noi implicit). Numai asta vor de dimineata pana seara! Sper sa nu ma satur pana vine Craciunul :)

toti minunatii fulguleti, in leotardos (apropo, si al meu are :) ) sau nu! Si sper ca mamicile sa nu paraseasca forumul!
Tocmai ce constatasem ca am doua stelute (adica am scris ceva in ultima vreme - ca pe forum sunt de mult, de mult). Asta inseamna ca ma simt bine cu voi si ca va iubesc pe toate (toti)!


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Acs - m-am uitat si eu la pozele voastre ... ai 3 copii minunati ... si am vazut poze de la Zarnesti(Poiana Marului) am si eu o matusa sus pe munte si am fost si noi vara asta acolo ... poate ne intalnim intr-o zi ... aveti pe cineva cunoscut acolo?


Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA, SARA si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Saryta, multumesc! Si eu ti-am admirat fetele. Sunt superbe!
Nu avem nicio ruda la Poiana Marului, dar ne place foarte mult acolo. Am gasit printr-o intamplare, cautand pe net, o pensiune unde ne-am simtit foarte bine, asa ca mergem in fiecare an acolo.
Mi-ar face mare, mare placere sa ne vedem!


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

desperate housewives style..

Maria - servitoarea - i-a cerut doamnei , o marire de salariu.
Doamna noastra, cam suparata pe chestia asta, a-ntrebat-o:
- Bine Maria, ia spune-mi mie, de ce vrei sa-ti maresc salariul?
- Sunt 3 motive pentru care vreau un salariu mai mare. Primul, este ca eu calc camasile mai bine decat dumneavoastra.
- Cine ti-a spus chestia asta?
- Pai, domnu'!
- Aha!
Si Maria continua:
- Al doilea motiv este ca eu gatesc cu mult mai bine decat dumneavoastra!...
- Asta nu-i adevarat! Cine ti-a spus prostia asta?
- Pai tot domnu'...
- Aaahaaa!
- ... Si al 3-lea motiv este ca eu fac dragoste si mai bine decat dumneavoastra!
Doamna, surprinsa si foarte suparata, pe un ton insinuant:
- Si asta, tooot domnul ti-a spus-o! Nu-i asaaa?
- Nu, doamna! Asta mi-a spus-o gradinarul!...
Si uite asa, Mariei i s-a marit salariul...


Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore (1)

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Of prin ce-i este dat sa treaca unei mamici!!! Jur ca abia acum o inteleg pe mama, cum plangea ea cand faceam cate o dracie, sau eram bolnavi si cum plangea ea si de bucurie cand unul din noi reusea cate ceva!!! Pe atunci credeam ca era doar prea sensibila si ma suparam pe ea ca plange ' din orice'...acum o inteleg!!!
Asta asa ca o introducere in asta zi cand ninge prima oara in anul asta!
Rares a reusit aseara sa cada de la mine din brate, fix in cap! Nu ma intrebati cum ca nu stiu exact sa va raspund. Stiu ca stateam pe canapea cu el in brate, s-a intins ca sa se dea jos, m-am aplecat sa-l asez pe covor, el s-a smuncit rau si a cazut! s-a auzit un zgomot sec, cand caputzul lui s-a izbit de podea...distanta sa zic era de 10 cm...A incepul sa urle instant, iar eu sa plang cu el in brate!!! Nu va mai zic ce era la gura lui taica-su...
I-am pus putina gheata pe locul unde s-a lovit, i s-a umflat putin si atat. A continuat sa se joace, sa rada, sa traga de toate alea...eu nu am mai fost om toata seara!!!
fetelor, nu stiu daca exista remedii la cazaturile astea, ziceam odata ca o sa fiu cu ochii in 100 locuri ca copilul meu sa nu cada niciodata...si Rares tocmai cand stateam eu cu el a cazut de fiecare data!!!
Iar azi dimineata bona mi-a povestit ca fii-sa nu a putut sa se duca azi la munca, (lucreaza la oncologie la Fundeni), ca sta in pat si plange, fiindca ieri i-a murit un copil in brate. Avea un cheag de sange pe creier, in urma unei cazaturi, cica a murit in 2 ore de la cazatura...
Fetelor, eu una nu-mi revin, nu-mi pot scoate din cap zgomotul pe care l-a facut caputzul lui Rares cand s-a izbit de covor...Am sunat dr. care mi-a zis sa stau linistita, sa fiu cu ochii pe el si sa-l anunt daca-si schimba cumva comportamentul,- (de putzi mi-a zis sa incercam la fiecare schimbare de scutec sa-l curatam si daca e rosu sa punem rivanol)...iar eu sunt marcata rau de faza cu copilul ala...
Fetelor, aveti grija, atentie mare la cazaturi!!!


Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput