***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Pai bine, Gabiu, voi sunteti mari, draga. Sta tanarul ca un pasha in cada. Mai e putin si-i dai drumul si la jacuzzi, sa fie tacamul complet.

Scaunel de baie avem si noi, de la nr 1, dar parca am pus-o in el mai tarziu, pe la 8-9 luni, voi ati luat-o devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

carmen_so, i l-am cumparat alaltaieri si tot asa ziceam si eu, ca-l voi folosi mai tarziu ( ca el nu sta inca in fundulet) dar dupa ce l-am incercat pe uscat ( adica in pat) si am vazut ca-l tine scaunul am zis ca-i bine si in cada

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007
minunea mea
poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunele de mai-iunie2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_lou spune:

Bogalina
si eu il mai imbrac pe Patrick in roz

Motannel,
ti-am admirat princesa,ce frumoasa este si ce ochi frumosi are

dicirstea,Androix,Alyna 24,FlorentinaRoman,Gabiu,vas,Paflo,Ibelciug,Carmen_so,
va multumesc din suflet pt suport.Deja am inceput sa ma resemnezIn primul rand eu am gresit ca nu le-am pus pe cd-uri sau stick-uri ca aveam destule goale.

Vali,
eu fiind nascuta pe 22 multi imi spuneau ca sunt scorpion,altii sagetator,niciodata nu am stiut sigur ce zodie sunt,cred ca putin din amandoua.

Alyna24,
nero poti sa-l descarci si de pe net....sora mea stiu ca si-l descarca.Felicitari pt tataaa

lauradi,
bine ai venit printre noi,sa ne arati poze cu voi

Tamaraspt,
multumesc mult,esti o draguta,cei de la IT unde am dus laptopul sunt o firma austriaca f mare si mi-au zis ca nu se mai poate face nimic,mi-au instalat in laptop un program EasyRecoveryProfessional,cred ca este tot pt recuperat .........nu stiu,cert este ca mi-au zis sa ma resemnez si asta e,o sa-mi fie invatatura de minteCel mai mult regret dupa pozele in care eram gravida...am doar cateva pe webshots

Gabiu,
ce scump e pustiulica in cada,ce bucuros e.






poze cu Patrick si noi
www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=3904829" target="_blank">filmulet Patrick
Mary,mami de Patrick Andrei(14.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Mary,iti multumesc. O sa pun si poze in semnatura.
Off,a durat asa mult pana mi-au dat si mie mesajul si voi ati inceput alt capitol,asa ca am zis ca nu mai vede nimeni postul meu. Trebuie sa mai scriu repede niste mesaje...

Laura si DUCU(29.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

tamaraspt, cand se trezeste Andrei plangand peste noapte nu il iau deloc in brate, ii dau sa bea putin ceai cu biberonul, apoi suzeta si adoarme la loc.

Liviana, si eu ii fac faina de orez cu apa + un mar dat pe razatoarea de sticla. Iese un terci foarte bun si Andrei mananca de fiecare data tot. Si nu s-a constipat deloc pana acum, face zilnic fara probleme.
Problema e ca nu mai gasesc faina asta de orez. A cautat sotul la nu stiu cate magazine. Si i-am luat o cutie de orez de la Nestle (exact ce nu vroiam ). Cum am deschis-o m-a lovit un miros puternic de vanilie (chiar scrie ca are vanilina). Sper sa nu ii dea de gust si sa imi refuze terciul meu celebru cand oi gasi faina simpla.

pitica, ce dulce trebuie sa fie Cosmin cum zice "mama papa".

Si eu am incercat sa umblu la listuta dar nu reusim pentru ca Graviduta a facut noul capitol cu numele ei nu cu Venus2007. Asa ca o rugam pe Graviduta sa o treaca pe Carmen_So in listuta

He he, ce haios e pustiulica in cada mare, gabiu!

Cred ca mai bantui si eu un pic pe net, apoi ma bag la somnic.

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Botez
Prima excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Mica,am votat si noi printesa Maya.

Si Ducu se inscrie in categoria copiiilor carse trezesc/maraie toata noaptea.Aceeasi metoda o aplic si eu,Vali,dar la un moment dat ,spre dimineata nu mai merge si il iau in patul mare si dorm cu el. Si cand ma gandesc ca dormea si toata noaptea! Ce vremuri...

Laura si DUCU(29.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Dar,ce greu mi se aproba mesajele Ce o dura atat?

Laura si DUCU(29.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

bun venit Ioana 13 si un pupic pt capsuneleul tau patrick
mary lou acu dau fuga si pun toate pozele pe cd ca desteapta de mine le am pe toate in calculator
bun venit si pt lauradi si pupic dulce si pt capsunel radu mihai


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Graviduta, asa mi s-a spus, ca as fi!Uneori simt si eu ca sunt mai dura, dar nu ma pot abtine (si uneori nici nu vreau sa o fac). Ma bucur ca nu se vede asa tare aici (sau vrei tu sa ma linistesti), caci chiar nu am avut intentia asta.
Carmen_So, hai ca nu esti chiar matusalemica! Lasa prostiile! Ma bucur ca ai ce citi in mesajele mele si ca nu-mi tocesc buricele degetelor degeaba.
Sofia s-a fixat de o bucata de vreme pe bu-bu: are un bu-bu vesel, unul necajit si uneori (cand are chef) il repeta si dupa noi. Si ne trimite pupici din aer (cred ca nu stie ce-s aia inca, dar ne maimutareste si e tare incantata de incantarea noastra!).
Am renuntat sa mai ies in seara asta caci gazu-bazu era maraita si tushi era si ea necajita si nu era chiar un cocteil grozav (plus ca la viroza mea un fum de club mai lipsea...). asa ca l-am trimis pe tati la distractie si eu ma bag in pat la nani (uau! ce bine mi-o fi!).
Somnic usor la toata lumea!

Florina si Sofia (09.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Hai ca scriu singura pe aici,dar sper ca pana maine or aparea si mesajele mele.Sper ca nu va stresez,dar vreau sa-mi apara si mie mesajele mai repede. Parca 10 imi trebuie ca sa nu le mai modereze ,nu?
Mihaela,mutumesc si si noi.

Laura si DUCU(29.05.2007)

Mergi la inceput