***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

Ne-am intors de la o plimbarica superscurta (si de la o cumparatura), prin ploaie si am pus cupilu' la somn ca dadea semne majore de oboseala.Sincer si eu as fi tras un puiout de somn...
In seara asta ne facem de cap! Iesim la baut! Profitam de faptul ca e Tushi la noi (cumnatica mea) si o tulim in oras cu niste prieteni. Cred ca nici nu mai stiu cum e...Pacat ca sunt asa racita!
Sunt chiar curioasa cine e tiza mea, Florina21. Graviduta, oi fi eu mai taioasa cateodata, dar nu fac niciodata ironii gratuite.
Vali5, esti o norocoasa. Sofia cum aude aspiratorul, cum se tureaza si ea (cred ca de la spirat nasucul i se trage).
Ioana 13, poti sa-i dai marul si crud si copt, important e sa ti-l accepte capsunelul.
Dicirtsea, iti dau niste linkuri (scuze fetelelor ca e offtopic) catre articole referitoare la urticaria la progesteron:
http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=509283
http://www.thedoctorsdoctor.com/diseases/autoimmune_progesterone_dermatitis.htm
http://www.thedoctorsdoctor.com/diseases/autoimmune_progesterone_dermatitis.htm
daca vrei sa mai discutam pe tema asta da-mi un pm.
sonmic usor tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Ce harnicutze ati fost azi! Eu am dormit putin cu Maya ca eram cam varza cu somnul.

liviana felicitari pentru caruciorul sport. Si noi o sa il montam in week-end si renuntam la landou. Asta pentru ca de acum pot sa plec si eu cu ea cu masina in scoica (adica va sta cu spatele la directia de mers) pentru ca mi-a adus sora oglinda speciala.

pitica felicitari pentru Cosminel cel vorbaret. Maine petrecem, nu?

graviduta multumim pentru noul capitol.

Si daca mai vrea cineva sa o voteze pe Maya, sau mai poate...sau mai are placerea o poate face www.procinema.ro/concurs/pune-te-pe-ras/pune-te-pe-ras/top-20/1754.html" target="_blank">aici
Ca pe mine nu mai ma lasa sa votez.


Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">Rugati-va pentru Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Sunt o profitoare! O sa-mi faca si mie soacra prajitura din aia desteapta, stiu ca a mai facut acum o vreme si e foarte buna. Abia astept!

Tamara si felicitari pt asa un Matei maricel! Dar mananca o mancarica ca lumea el! Poate o sa crestem si noi cand ne-or placea fructele, azi am facut pauza de fructe si supa de legume a papat doar 120 ml. Sa stii ca faza cu ceaiul noaptea mi-a zis-o pediatra de la 2 luni si a insistat la 4 luni, dar mie nu mi s-a parut usor de aplicat si am zis ca mai bine sa-i dau copilului sa manance ca sa creasca. Dar al tau e bine crescut acum si cred ca tu esti obosita rau de tot. Petitul a avut asa o perioada de 6-7 saptamani (de la 3 luni pana aproape de 5 luni) in care s-a trezit asa, la maxim 2 ore distanta. Si acum mai are nopti cand se trezete si dupa 90-100 min, dar mult mai rar. Mama mea zicea ca nu e laptele meu suficient de hranitor, dar la voi nu cred ca e cazul.

Angelabv - imi fac curaj si o sa-i cumpar si eu canita in we, mi-e lene sa cupar si sa ma apuc sa-l invat cu biberonul acum.

Piticasigogosica - bravo pt Cosmin cel destept! Il inveti tu sau prinde el din zbor? Ca eu degeaba ii tot repet... Ce faceti maine?

Graviduta, CarmenSo, Ioana, Katiapam - ce bine ca ati venit la noi in gasca!

Pe de alta parte imi permit sa mai strig dupa mamicile de care mi-e dor! Fetelor dati un semn de viata, macar sa stim ca sunteti bine!
Eimotto, Cristalina, Lilky, Dianalaura
ca sa dau numai cateva exemple, sper sa nu fie cu suparare!

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by Paflo
Graviduta, oi fi eu mai taioasa cateodata, dar nu fac niciodata ironii gratuite.




Pai, asta e, ca nu remarcasem ironia. Si, oricum, nu mi s-a parut ca esti taioasa. Esti?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Am chiorat eu sau pe Carmen So n-a trecut-o nimeni in listuta? Daca e asa, Carmen mai da datele o data, te rog!

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Graviduta, aici sunt! Stai ca vin cu ciocanul peste vita aia...s-o invatam noi minte.

Pitica, noua cu cerealele ne-a fost bine, ne-am desfundat. Facea mai greu caca atunci cand sugea, acuma, de cand e la lapte praf si cereale, phiii, e regina cacateilor. Daca-l faci fotbalist, m-ar interesa ca ginere. hai ca ma duc sa ma mai uit o data la poze

Ancamari, eu nu cred in chestia aia cu laptele care nu e hranitor. Asa-mi ziceau si mie si de asta am trecut la lapte praf (dupa o rezistenta de vreo luna). sa stii ca nici acum nu cred ca asta era, dar n-am depistat de ce nu luau in greutate, nici nr 1 nici nr 2. Iti scrisesem in cap trecut despre fizioterapie, ca pe mine m-a ajutat foarte mult la durerile de spate. Nu stiu daca n-o avea contraindicatii in alaptat, ca eu nu mai alaptam atunci.

Paflo, si ce daca e offtopic. Eu citesc postarile tale cu mare atentie, ca aflu o gramada de lucruri.

Liviana, carucior sport, oau! A mea scapa din el, se scurge, nu alta, la cat e de mica.

Tamara, Ancamari, imi pare rau ca nu va lasa sa dormiti. Somnul de noapte e cel mai odihnitor. A mea se trezeste o singura data, insa nu stiu ce are ca nu mai adoarme imediat dupa ce mananca, ca inainte, ci are chef de vorba. Care chef o tine vreo 2 ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Ancamari, m-ai prins! Ai un spirit de observatie fantastic. Asa e, nu m-a trecut nimeni, asta fiindca am tacut ca porcu'n porumb. M-am indesat in grupul vostru muuult prea tarziu si mi-a fost rusine sa ma mai prezantez.

Vasazica, raportez: mama de nr 1 (Mara, 12 august 2004) si de nr 2 (Ana, 21 iunie 2007). Ana a avut la nastere 2,700 grame si 50 cm (da cred c-au masurat lungimea cu pat cu tot, ca e prea mult) si s-a nascut prin cezariana, la ora 13 55. Data nasterii mele 25/11/1970 (sunt sau nu matusalemica, a?)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Venus2007 spune:

Ancamari e aici!
Nu reusesc sa adaug datele lui Carmen in listuta, nu mai gasesc optinea!
Graviduta, poti sa te uiti tu un pic cand ai timp, te rog!
Sper ca nu m-am zapacit eu de tot, dar chiar nu gasesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

fetelor multumesc pt raspunsuri
angelabv, am sa incerc si cu canuta ca am dar am zis ca-i prea mic pt ea
vreau sa va arat si eu prima baita in cada mare

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007
minunea mea
poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunele de mai-iunie2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Nu inteleg de ce nu mai pot modifica lisuta!
Dar e ceva ciudat, inainte aparea ca autor al capitolului Venus 2007 si de 2 capitole apare Graviduta, cred ca e ceva legat de logare... Graviduta te rog sa te mai uiti, poate acum te lasa numai pe tine sa modifici.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct

Mergi la inceput