Cadouri de Craciun - capitolul jucarii

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Buburuza-shop spune:

quote:
Originally posted by clau2toma

Eu va rog sa-mi dat niste sugestii d jucarii pt gradinita de Craciun ca eu si nicici ceilalti parinti nu gasim nici o idee de acest gen.E vb sa punem fiecare pt copilul lui care 50 de Roni si sa luam jucarii la fel la toti copii atunci din grupa de la ei ca sa nu se bata pe ele cand le desfac si care sa si ramana acolo ca sa se joace cu ele sa nu le aducem acasa .Dar nu am vrea papusi pt fete si masini pt baietei .Nu stiu ceva educativ . Aveti vreo idee sa ma ajutati cu un sfat?
Tocmai iti scrisesem un raspuns mai lung, si l-am sters din greseala. Ti-as putea face cateva sugestii pentru Mosul-de-la-gradi?

www.buburuza.com/Scripts/prodList.asp?idCategory=38" target="_blank"> Jucarii de lemn (Heros - Germania) - mai ales seturile de construit, camioanele, domino-uri, jocuri de memorie si cuburi.
Seturi Fantacolor si Georello (www.buburuza.com/Scripts/prodList.asp?idSupplier=110" target="_blank">Quercetti)
Jocuri de constructie www.buburuza.com/Scripts/prodList.asp?idSupplier=131" target="_blank">Zoob

Daca vreti ceva de genul asta, vi le putem livra la data stabilita, ambalate frumooos... si cu o reducere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

pe mine m-ar interesa un zzob de 125 lei si as vrea sa le intreb pe fetele din Us care au cumparat de pe amazon , jocul care seamana cu un montagne rousse -pretul era ceva de genul 99 USd daca poate fi platit si comandat si din Romania ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza-shop spune:

quote:
Originally posted by ligeea

pe mine m-ar interesa un zzob de 125 lei si as vrea sa le intreb pe fetele din Us care au cumparat de pe amazon , jocul care seamana cu un montagne rousse -pretul era ceva de genul 99 USd daca poate fi platit si comandat si din Romania ?
www.amazon.com/KNex-Rippin-Rocket-Roller-Coaster/dp/B00008P8AQ/ref=sr_1_37/002-7318066-7155250?ie=UTF8&s=toys-and-games&qid=1195574531&sr=1-37" target="_blank">Asta? E de la K'Nex? Adica www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=2320" target="_blank">asta (este exact-exact acelasi lucru) si costa putintel mai mult (daca ar fi sa ne luam dupa cursul dolarului e astazi) dar... poate fi platit si comandat si din Romania! Si il poti primi in 2-3 zile. Asta... daca mai exista in stoc - chestie pe care o pot verifica abia maine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

nu , e de la magnetix si are 250 piese .

cel de care am vorbit mai de vreme mai e de actualitate -cu 125 ROn ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Noi am strans anul trecut cate 50 lei de fiecare copil din care trebuia sa luam cadourile de mos, tort, confeti, sampanie. Am fost in Dragonul Rosu si am cumparat pentru baieti cate un set de masinute care mergeau pe niste sine mobile iar pentru fetite cate un set cu papusa si accesorii de printese. In plus cate un puzzle - tot din Dragonul Rosu, cate o carticica (o mamica lucreaza la o editura si ne-a ajutat), pungutele de cadouri, fructe. Seturile au costat cam 25 lei. S-a mers pe ideea de ceva ieftin la gradi (nu toti parintii au posibilitati materiale) si acasa fiecare parinte sa-i ia ce vrea. Oricum erau grupa mica si nu puteam lua jocuri cu piese mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Eu nu sunt pe principiul cumparatului de jucarii, mai ales jucarii scumpesingura jucarie mai scumpa este un lego pe care am dat vreo 30 de euro.iar pana la varsta de 2 ani am "adunat" 2 cutii de jucarii si atat.
Nu stiu de ce dar mi se pare ca se cumpara jucarii pentru a umple timpul copiilor si de a scapa noi adultii de ei.

Personal imi place sa fac diferite activitati si jocuri cu copilul care nu necesita decat ce ai prin casa.Personal,ma inspir din cartea lui J. Oberlander pentru a ma juca cu copilul.

Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza-shop spune:

quote:
Originally posted by ligeea

...cel de care am vorbit mai de vreme mai e de actualitate -cu 125 ROn ?

ligeea

Da. www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=3938" target="_blank">Zoob cu 250 de piese este (inca) disponibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

quote:
Originally posted by Marilen

Ce cadouri luati pentru fetite mai marisoare?A mea are 9 ani si parca i-as lua altceva desi ea tot papusi isi doreste...


Si nu m-as plange de singuratate,ci as binecuvanta aceasta stare fertila si de-a dreptul implinitoare pentru fiinte ca mine care nu vor luna de pe cer,ci cerul senin si intreg in priveliste.Constanta Buzea



I-ai tot papusi ca nu va mai dura mult. O sa creasca si o sa duceti dorul copilariei. A mea are 13 ani si nu stiu ce sa-i iau, deja pretentiile sunt mult mai mari si mai greu sa le multumesti. S-ar putea sa fie ultimul an in care isi va mai dori papusi, asa ca profitati inca de copilarie. Eu de exemplu nu stiu ce sa-i iau fetei mele, MP4 are, telefon cu camera a primit anul trecut, haine, incaltaminte i-am cam completat garderopa si oricum nu s-ar bucura pt Craciun, bijuterii... asta stiu ca isi doreste, dar bijuterii de aur nu asa... Ce bine era cand o incantam cu o papusa Barbie si o cutie cu bomboane.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Pustiul meu cel mic e foarte incantat de o orga electronica pt copii. De cate ori mergem la prietenii nostrii sta 2-3 ore si canta la ea. Problema e e ca n-am vazut-o nici in magazine, nici pe net (ei au primit-o).
Orga are picioare, scaunel, o gramada de butoane, clape, demo-uri (cand canta vre-un demo se aprinde si clapa care concorda cu sunetul respectiv) iar sunetul e relativ OK (adica nu mienunatori chinezesti de proasta calitate). Daca ati vazut pe undeva ceva asemanator...please anuntati-ma .

Ilenuta, nici eu nu-s de principiul "tone de jucarii" dar se strang! Sa-ti dau un exemplu
- octombrie= ziua celui mic -cadou de la noi (1 masinuta), de la 2 randuri de bunici, de la rude, de la copiii prietenilor invitati la onomastica
-mos Nicolae cate o jucarie de la parinti * 2 copii( bunicii au fost atentionati sa ia ciorapei si dulciuri, dar nu prea cred ca i-am convins)
-mos craciun= cate 2 jucarii de la parinti (ce stim ca isi doresc ff mult), 1/2 jucarii de la mami de la servici, idem de la tati de la servici, jucarii de la bunici, unchi si prieteni, jucarii de la mosu de la gradinita. Totul * 2 copii.
-ianuarie=ziua celui mare -cadou de la parinti, rude, si de la cei vre-o 20 de copilasi (prieteni, gradi) pe care trebuie sa-i invitam (si noi am fost la zilele lor).

In concluzie trebuie sa iau vre-o 2 cutii de televizor sa le parchez!

Vine si Pastele si 1 Iunie... si de ziua numelui nu le iau nimic, ca nu sarbatorim... Nu vreau sa ma gandesc cate se strang intr-un an.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau2toma spune:

Waw Buburuza e de lucruri frumoase aveti voi acolo si eu nu am stiut!.O sa vb cu parintii de la gradinita si cu educatoarea ca sa luam ceva de aici ca sunt educative pt gradinita ca doar acolo raman si sa nu se bata pe ele si merg si la fetite si la baietei .
Mersi mult de sfaturi.

Mergi la inceput