Cadouri de Craciun - capitolul jucarii

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Fetele, ce e acela "ceas de Ben"?

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

La mine-i super simplu anul acesta: unul vrea aparat de fotografiat (digital) iar celalalt aparat de filmat (camcorder)...nu voi mai fi in siguranta acasa, usa de la baie ferm incuiata de acum incolo sa fiu atenta cind ma scarpin la nas

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Witchie draga, zece mii de puncte pentru topilul asta!
Deja am facut o lista de 2-3 sute de lei pentru cumparaturi. Si doar de pe Quelle.
Cred ca sotu' o sa fie extrem de fericit......

Eu recunosc sincer o anumita adictie pentru jucarii. Deja a depasit limitele rationalului.
Ieri le-am cumparat o orga cu animale si o www.compari.ro/jocuri-logice-c121/quercetti-quack-flap-p8983537.html" target="_blank">rata de impins de la Quercetti. Absolut delicioase!

De Craciun si Mos Nicolae inca nu am decis exact ce o sa le iau. Dar ma inspir din plin de aici.
Asa ca, pentru 1 an si 4 luni 1 an jumate, ce ar fi cel mai potrivit?



PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Pe la 1 an jumtate ai mei erau fani Lego (de marime mare), blocks, Mr. Potato Head (asta a fost la mare pret pina mai tirziu, am avut toata familia).

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La noi e tare greu...

David vrea de la Mos Craciun niste "nori de jucarie cu mici picaturi de apa in ei", un aparat care sa anunte cum va fi vremea, si un mic "uragan" (tot de jucarie din fericire)!!!!!

Unde le gasesc??? Nu stiu...poate stie insa Mosul (intre timp mai scormonesc netul...)

Si eu sunt mare fan magazine de jucarii...si 90% din timpul petrecut la shopping este printre raioanele de jucarii...
Acum pt varsta lui (aproape 5 ani) prefer jocuri constructive - sunt tot felul de seturi de contstruit (cum ar fi asta : asta
www.amazon.com/Magnetix-28396U-I-Coaster/dp/B000EQHK26/ref=pd_ts_t_1?ie=UTF8&s=toys-and-games" target="_blank">asta
www.amazon.com/Mega-Brands-200-Count-Magnetix-Magna-Case/dp/B000HQLMVI/ref=pd_ts_t_16?ie=UTF8&s=toys-and-games" target="_blank">asta
www.amazon.com/Lincoln-Logs-Commemorative-Tin/dp/B0006N8W9W/ref=pd_ts_t_68?ie=UTF8&s=toys-and-games" target="_blank">asta
www.amazon.com/Tomy-6526-Gearation/dp/B00000ISEH/ref=pd_ts_t_92?ie=UTF8&s=toys-and-games" target="_blank">asta



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Pe acest site http://www.minitoys.ro/catalog/product_info.php?cPath=48_50&products_id=715am gasit lego mai ieftin decat in alta parte.I-am sunat si am comandat lego castel pentru Marcus care adora aceste jocuri, sta ore in sir si construieste.
De aproape 7 ani de cand s-a nascut el raionul de jucarii si cel cu carti sunt preferatele mele.

Spunea cineva ca nu gaseste trenuletul Thomas cu gara, acesta e?
http://www.minitoys.ro/catalog/product_info.php?cPath=45&products_id=657

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana

La noi e tare greu...

David vrea de la Mos Craciun niste "nori de jucarie cu mici picaturi de apa in ei", un aparat care sa anunte cum va fi vremea, si un mic "uragan" (tot de jucarie din fericire)!!!!!

Unde le gasesc??? Nu stiu...poate stie insa Mosul (intre timp mai scormonesc netul...)

Si eu sunt mare fan magazine de jucarii...si 90% din timpul petrecut la shopping este printre raioanele de jucarii...
Acum pt varsta lui (aproape 5 ani) prefer jocuri constructive - sunt tot felul de seturi de contstruit (cum ar fi asta : asta
www.amazon.com/Magnetix-28396U-I-Coaster/dp/B000EQHK26/ref=pd_ts_t_1?ie=UTF8&s=toys-and-games" target="_blank">asta
www.amazon.com/Mega-Brands-200-Count-Magnetix-Magna-Case/dp/B000HQLMVI/ref=pd_ts_t_16?ie=UTF8&s=toys-and-games" target="_blank">asta
www.amazon.com/Lincoln-Logs-Commemorative-Tin/dp/B0006N8W9W/ref=pd_ts_t_68?ie=UTF8&s=toys-and-games" target="_blank">asta
www.amazon.com/Tomy-6526-Gearation/dp/B00000ISEH/ref=pd_ts_t_92?ie=UTF8&s=toys-and-games" target="_blank">asta



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, 3000km prin Romania






Si Bianca mai nou e innebunita dupa Magnetix (ala din linkul 3) are o cutie dar acum e nemultumita ca nu are suficiente piese , ca virgula construieste ceva si se ataseaza de obiect si nu vrea sa-l desfaca . A dus ceva facut de ea inclusiv la scoala la ziua de show&share si era tare mindra . Asa ca vom mai achizitiona piese noi sa le punem la mos in traista.




Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Witchie, ai descris atat de bine exact ceea ce simt si eu.
alexia are 1 an si doua luni si are toooone de jucarii. cel mai mult ii plac cele de plush. le iubeste si le dragaleste toata ziua pe fiecare in parte. toate ii plac.

de mos nicolae, i-am luat www.quelle-international.com/ro/q3r/kinderweltspielwelt/spielsachen/musikmachen/musikspielzeug//m-35812/index.html" target="_blank">asta
l-am comandat din timp sa fiu sigura ca ajunge. sunt f incantata de el, si sper sa il tin pitit in siguranta pana pe 6 dec.

de mos craciun, am vazut in carrefour, prietenii lui winnie the pooh maaaaari, fiecare cate 120lei. cred ca unul din ala o sa iau. ramane sa vad pe care.

aa, sheannamp, rata quack&flap, e de mare angajament. a primit-o alexia cand a facut 1 an, si toata ziua alearga cu ea prin casa. ii place f mult.

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Cred ca stiu unde a fost Witchie la cumparaturi!
Vin din carrefour unde s-au umplut standurile de minunatii!
Bani sa ai si loc in casa pentru cate jucarii sunt pe acolo!
Probabil ca si in Cora e la fel caci le pregateau de acum cateva zile!

Am cumparat un hipopotam de la Tomy, pluteste pe apa si canta....
Nu stiu daca baietii mei il pot aprecia inca dar eu si cu barbate-miu suntem innebuniti (l-am incercat de vreo cateva ori)

Asta este, boala grea, cu jucariile astea!

PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT


Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza-shop spune:

In seara asta, dupa ce l-am luat pe fecioru' de la gradinita, am mers impreuna la cumparaturi. Intr-un hypermarket. In primul rand, vreau sa ma laud: am baiat mare! Impinge cosul, ia de pe raft exact ce-i spun eu si nimic altceva, pune cumparaturile pe banda, ma ajuta la sacose... Un adevarat domn, ce mai!

Bine-bine, poate ca la domnia lui a contribuit si promisiunea ca, daca este cel-mai-cuminte-baiat, dupa ce cumparam ce-avem de cumparat, mergem la raionul de jucarii sa luam ceva.

Si-am mers! ooof-ooof! Ca multa rabdare mi-a trebuit! A facut mai intai un tur general. Apoi, ba cocotat pe cos, ba taras pe langa rafturi, a luat la studiat pe indelete toooata oferta (mai putin orice e roz - are un fix anti-roz!). Dupa ce ne-am informat asaaa, in mare, am ajuns la masinute... le-a sucit pe toate partile, s-a fatait, s-a invartit, a incercat sa negocieze cu mine... Nu s-a lasat impresionat nici de jocurile educative, nici seturile de construit. Ba nu! I-au facut cu ochiul Lego-urile - cele mai scumpe, normal! In rest... Masinute! Motociclete! Camioane! Buldozere! Tractoare! Alte masinute! Ar mai fi vrut o carte cu (citez, mandra ca stie asa un cuvant lung) balauri infricosatori! si o enciclopedie cu multe poze. Si vreo doua CD-uri. Pana la urma am cazut de-acord sa luam un camion (din Cars) si-am plecat.
In masina, in timp ce micul meu domn tinea strans la piept cutia cu jucaria noua si motaia toropit de caldura, ma gandeam: ore ce o sa-i aduca Mosu'? Ceva ce-mi place mie? Sau ceva care sa-l faca pe el sa chiuie de fericire.

Parca-mi pare rau ca, in magazine "vine" Craciunul atat e devreme. Cam prea repede. Cam prea grabit. Cam prea... comercial.

Mi-e dor de un altfel de Craciun. Simplu. Si tainic. Si miraculos...

Mergi la inceput