Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (10)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Piciule esti o dulce ...daca apuc sa ajung pana in 13 la farmacie, daca nu dupa 16...sant si aici fel de fel , dar doar un homeopat ti-l poate recomanda, moasele sau doct ginecologi nu stiu.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

mai fetelor ori eu sunt nebuna ori ... L-am trimis pe sot la med de fam sa-i dea o trimitere sa ducem kk la analize .buuun ,vine bietul crestin si ce-mi spune :A zis asistenta de acolo de la cab med de fam ca au mai avut cazuri de enterocolita ,si dupa ce le-a venit rezultatul la kopro a iesit salmonella.dar asta nu e tot a iesit salmonella care a zis d-na asistenta ca l-a luat respectivul copil din cutia de lapte praf?????????L-a intrebat pe sot daca am schimbat cutia de lapte (ce intrebare tampita )pai logico cutie de lapte o termin in 4 zile,iar eu am avut un stoc de vreo 10 cutii de lapte luate de la farm diferite pt ca nu prea mai gaseam tipul de lapte pe care il papa teo dar am verificat teremenul de garantie de pe fiecare cutie ,toate erau fabricatein 2007 si exp in 2009 .

BIKMARIAmamica de dulceata micaMARIA TEODORA(05-09-07) side papanas maricel ALEX(14-07-96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Uite Maria de ce nu am eu incredere in medicii de familie si tin mortis pentru o problema cat de mica sa cerem sfatul pediatrului.
cat despre asistenta ce sa mai spun!!!!!!!!?????????? auzi intrebare daca ai schimbat cutia cu lapte praf??????
Stai linistita ca se rezolva problema Teodorei si sunt sigura ca nu este nimic grav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Bikmaria poate a luat de la vreun membru din familie...mi se pare aiurea de la cutia cu lapte.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

quote:
Originally posted by Roxali

Piciule esti o dulce ...daca apuc sa ajung pana in 13 la farmacie, daca nu dupa 16...sant si aici fel de fel , dar doar un homeopat ti-l poate recomanda, moasele sau doct ginecologi nu stiu.

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 7ani
poze



Moasele de aici sunt moase fff homeopatice! A mea nu iese din casa fara arsenalul de globuli si-i doxata rau.
Eu, spasita, ii spun ca am inceput sa iau Similasan (produse standard, cum s-ar spune, nu haut couture ale homeopatiei, unde fiecare primeste tratament individual.)
Ea: oricum, si eu tot pe alea ti le recomandam. La cursurile de homeo chiar si noi recunosteam pe la coltzuri ca astea ale lor de lactatie sunt ff bune. (in general homeopatzii au horror de astea "de-a gata")

Vezi tu ce gasesti si ma anuntzi daca e ceva.
Pofta mare, Sonia!


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

neata!
v-am zis ce am patit ieri? mi-am cumparat izmulite...de la magaziunl Piciul:))
sunt 37, dar imi sunt nitelush MARI la laba piciorului:))0
insa...acasa ajunsa...big big surprize.L:a piciorul drept nu se inchide fermoarul pe gamba...decat jumate.
eu probasem numai stangul...
sunt balena, clar.
ooof, of.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna,
URGENT
Am si eu o rugaminte la voi, stiu ca cineva cauta vaccintul anti hepatita B, cel care se face la spital la o zi.
Unde il gasesc????????????/
O prietena a nascut in oct si a aflat acum ca nu i-a facut vaccinul in spital.

multumesc

revin dupa ce citesc

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)
http://community.webshots.com/album/561417081tbyGhG?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.clau spune:

neata si de la noi!

Raportam o noapte linistita,bb adormit de la 21.01 la 4,a papat si s-a trezit la 7.30!Eu sunt putin racita,o viroza caracteristica sezonului cu nas infundat si gat inflamat,dar sper sa n-o ia si bubulina ca innebynesc.Deocamdata nu are nimic!Eu ma tratez homeopat cu Oscilo si Homeovox.
Afibebe-sa-ti traiasca puiutul!
Bikmariasanatatet Teodorei!
Piciulikanu te mai stresa cu laptele!Si eu am avut perioade cand nu prea mai aveam lapte,dar bagam lichide la greu,ceaiuri,mancare buna si somn si se rezolva.Mai rau e ca eu ma mulg si ii dau laptele muls cu bibe,dar o pun si la san ctae 10 min la fiecrae masa.Ma rog sa ma tina laptele macar pana la 4-5 luni!



alina+ANDRA MARIA(26.08.2007)
http://good-times.webshots.com/slideshow/560929740KFSaSJ;jsessionid=abc_USB9ICdcjduuI3Uvr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Maria, ce tampenie.
stai calma, n-are nimica fata.

Ali, si eu zic ca n-ai de ce sa-i dai asa multa forumla. daca-ti creste 750 de grame e super bine, nu toti bebii sunt asa mari, e cam obsesie asta cu ingrasatul(nu zic de tine, la modul general)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput