Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Felicitari micilor crestini! Ce frumosi copii! Pe bune, adorabili!
Ana, ce dragut bb Vlad! Vad ac si el aa vut parte de baita completa Asa si Sara!
Mai Annisio, cat de zambaret si dulce poate fi Yannis! Apoi cu stienul, m-ai terminat!
Bee draga, nu ar fi problema ca doarme si pe spate, ci ca doarme NUMAI pe spate! Dar nu am succes cu nici o alta pozitie.

ma bag si eu la nani! Somn uosr mamici si bebici!


Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Intru si eu dupa o zi buna, in care Michael si-a ras de mine. Free-style cum il stitzi: dupa paparile de 5 min. dimineatza a revenit brusc la sentimente mai bune si la 15 min (!) - o fi si cum spune Sabina, ca trage bine de tot in 5 min, ca altfel ar urla el de foame...cunosc clientul! Apoi, dupa plimbare in frig mi-a dormit 4 ore (iar premiera) papat vreo 25 min (!) tacticos, 2 sani, iar dormit 4 ore, iar tacticos...!!!
Deci are toane. Si eu lapte!!!

Rox, cu tematica mea interesanta era sa ma/va stresez de numa'! Iar de-a umorul... o fi, dar e mic-mic si bine pitit. Cu hemoroizii aia chiar ca trebuie sa-mi bat capul, ce-as putea debita sa te amuz macar un pic. Ca de forma comerciala si sfaturi... Mai bine forma stiintzifica, ce zici? Sufletele sensibile sa se uite in alta parte cand scrii cu litere mov - ce zici? "Cod mov: alerta hemoroidala!!!"

Yaia , eram si eu stapana pe situatie pana la controlul la pediatru. Vezi, tu nu te lasa destabilizata! (Mi-au trebuit 2 zile sa-mi revin in simtziri si ratziune.) Dar Tudor nu-tzi va da motive! Citesc povestea maine - abia astept!!!

Bernix, multzumesc mult! Nu disper - ma mai lasa bateriile ca n-am Duracel. Masaj la degetzele am pres(t)at, da' ursuletzul meu e hotarat: cand papa, papa, cand doarme, apai...! Cantaririle: de aia le-am si pus, asa haotice, sa le fac de rushine si sa-mi spunetzi si voi ca-s aiurea!
Degetzica prefera sanul cu inimioara pulsand - ca majoritatea cu preferintza. Draga de ea, ce ma bucur ca evolueaza asa frumos! Ptui-ptui!
(N.B. ma bagi tu in liga fetitzelor cumintzi ("ordonata, informata, silitoare, cu toate temele la zi"). Da nu-s, zau! Doar imi iau jobul de mami fff in serios, ca-mi place la nebunie, si am obsesia cu cititul. Detest sa ma iau dupa zvonuri; prefer sa citesc 4 cartzi cu info contradictorii ca sa am argumente.
...si uneori, vb lui Bula: la ce mi-a folosit?!?! (vezi cazul de fatza: ma pierd cu firea.))

Dantje - super burtica si Hannah cea frezata si bucalata. Felicitari pentru asa inchidere de pluton de octombrie!

Roxali - Globuli pentru stimularea lactatiei de la Similasan (o firma elvetziana) si sunt gata combinate: Alfalfa hom D6
Lac caninum hom D10, Urtica urens hom D6 ana partes, Calcii carbonas (H), et Xylitolum (H), adglobulos hom.
Daca nu le gasesti / similar, scrie-mi si-tzi trimit. Pe bune! (pe undeva la 10 euro e sticlutza de globuli)
Moasa spunea cu sanul temporar 'defect': sa-l pun pe BB cat mai mult la el (sa inceapa mereu cu el, cand trage cu foame), sa-l masez cu ulei de masaj de lactatzie (Weleda) si sa raman calma ca se repara el.
Numai ca a ta nu prea are cand in 5 min... dar incearca, ai incredere.
Si eu cred ca nu i-as mai da supliment macar cateva zile (n-o fi foc, merita incercat), sa o stimulez sa lucreze la san pentru papa, nu sa se matzaie 5 min stiind ca apoi va cadea para malaiatza... Sabina, tu ce parere ai?

Ceamica mumos si haios ochiosul tau! Poza unde plange e tare de tot!


Gata cu insomnia - deh, daca am avut relax azi in pat cu domnul mic...


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

neatza,

noi am dormit bine.
Cristi nici acum nu s-a trezit.
of dragul de el e asa dulce.

ma mai scoate din pepeni uneori dar asa repede imi trece si ma auca rasul.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

noi astazi avem 12 saptamani si sunt uimita ce bandit am in patut.

ma saboteaza la maxim.

cum stiu ei sa ne intre pe sub piele.
nu pot sa cred ce smecher am facut.

vai cocoasa mea.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Maria nici o veste?

cum se simte Teodora?




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

david a adormit la 9 seara si s-a trezit la 1.30, la 5.30 si la 7.30.
sunt franta....

inainte de Botez dormea de la 10 seara la 5 dimineata!!!

de e s-a dereglat????

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

am uitat sa va spun ceva.

tatal meu a avut sambata un botez si dupa ce s-a terminat slujba a venit acasa tare bulversat.
piticul pe care l-a crestinat are 4 luni si 3 saptamani si din nefericire nu are putza deloc.

putza lui la aproape 5 luni e cat un bob de grau si urineaza pe undeva printre testicule.

imaginati-va ce necaz pe bietul pitic.

va trebui operat insa numai dupa 2 ani.



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

poate va aduceti aminte ca va povesteam de o asa zisa malformatie la putza la Cristian.

ei bine am fost la medic si ne-aspus ca nu exista forma mai usoara de hipospadias.
deci ii multumesc lui Dumnezeu ca nu e nimic grav.

la el o sa fie o operatie insa doar la suprafata si e una estetica pt ca are varful putin curbat.

ceea ce ma bucura e faptul ca nu e nevoie de o operatie pe canal.

of Doamne multe necazuri mai sunt.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Andreea nu cred ca botezul i-ar fi modificat programul.

poate are o perioada si el si o sa-si regleze programul.

bafta.






AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

astazi incepe postul Craciunului.

primul Craciun in 3.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput