Strumfi de iulie-august 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

violetan gata le-am vazut!super!sa-ti traiasca crestinul! ia trimite tu un email cu poze pe emailul comun ca sa le incarc pe albumul nostru foto comun.sincer nu mai stiu daca ai poze la toate categoriile

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandrinutza spune:

Buna dimineata si de la noi!
Va scriu in viteza ca fugim la cursurile de lactatie si nu numai...
Deci,pt Karliguta,multumesc frumos ca ne treci si pe noi in lista,Maria Bianca s-a nascut in data de 11 august la ora 15,15,abia acum realizez ca era 3 si un sfert adica 15,15.
Da Anto,am avut curaj si sa traiasca inconstienta,doar asa ne-am incumetat la drum asa lung,partea nasoala a fost ca ne-au gresit certificatul de nastere si cand era sa o trec in pasaportul meu pt a iesi din tara,in Baia Mare ne-au zis ca nu e valid,o tanti desteapta ne-a trecut in loc de 3 un 8 la numarul de control,deci ne-a costat un al doilea drum la Bucuresti pt a-l schimba.
Gata fug sa imbrac bebelina ca se face tarzior si azi tati nu ne duce cu masina,mergem cu transportul in comun,deci dureaza mai mult sa ajungem la moasa.
Va pup si sper sa reusesc sa ne conversam dupa amiaza nu noaptea la ore mici,cum am facut in ultimele doua zile.
Pupici fetelor si puiutilor!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Am lipsit motivat ieri ca am sarbatorit ziua numelui pt mine si sora-mea, deci abia acum intru sa dau de baut.

Am si eu o curiozitate din categoria ce stiu bebeii sa faca: ai vostri au tendinta sa se ridice in fund? Ca eu deja nu ma mai inteleg cu ea ca plange sa o tin numai asa, si sa ii dau mainile sa se ridice ea. Mi-e frica sa nu ii dauneze coloanei si nu prea o las, dar e tare capoasa si tipa si plange si numai asa ar sta. Ce ziceti sa o las?

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/1233643090/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by brazuca25

Am lipsit motivat ieri ca am sarbatorit ziua numelui pt mine si sora-mea, deci abia acum intru sa dau de baut.

Am si eu o curiozitate din categoria ce stiu bebeii sa faca: ai vostri au tendinta sa se ridice in fund? Ca eu deja nu ma mai inteleg cu ea ca plange sa o tin numai asa, si sa ii dau mainile sa se ridice ea. Mi-e frica sa nu ii dauneze coloanei si nu prea o las, dar e tare capoasa si tipa si plange si numai asa ar sta. Ce ziceti sa o las?

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/1233643090/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra


atunci
nu stiam noi ca esti Mihaela, Gabriela ca ceream noi ieri de baut
si legat de ridicatul in fundulet si la noi e aceeasi problema! daca s-ar putea sa o si adorm in fundulet; nu mai vrea acum cu una cu doua la orizontala! a descoperit lumea ca atunci cand a descoperit Columb AMERICA!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

corina si a mea da sa se ridice,chiar opune forta nu gluma cand o impung la loc.am vorbit si cu ortopedul si mi-a recomandat sa nu o las in fund pana dupa 5 luni si jumatate-6 luni,asa e mai bine pentru coloana lor vertebrala.a mea daca ar putea ar lua-o la fuga...daca e dupa ea

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Brazuca, sa va fie de bine sarbatoreala.
Si Sonia face abdomene, daca sta intr-o pozitie rezemata trage de cap si picioare. Ii place s-o tin in fundulet de nu mai poate, studiaza tot ce prinde. Eu o tin asa cate un pic, nu mult, sprijinita de mine, bineinteles. Cred ca daca nu exagerezi nu sunt probleme.

Violeta, bafta multa. Eu incep pe 10 decembrie si Sonia incepe cresa pe 3 decembrie. Inca nu m-am hotarat daca-i las lapte muls sau trecem pe praf, probabil un pic din amandoua si dupa ce face 5 luni incepem diversificarea.

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

sheherazada, pikovit de la ce varsta se poate da?

anto, asa ziceam si eu, ca isi ia cat trebuie. dar nu lua in greutate, alea 5 minute erau cu pedalat, inotat, pauze etc... eu citisem ca in 10 minute se ia 90%, nu in 5. cine stie!? dar eu 140 ml am scos de la ambii sani. intotdeauna iese mai mult cand muti pompa de la un san la celalalt. niciodata nu termin cu unul apoi o mut. asa aviz fetelor cu pompe! tie si soniei

dar o sa fac proba suptului, si vedem noi ce si cum. si luni sa mergem sa ducem pipilic, sa vedem daca e infectie urinara sau nu.

nonna, ai dreptate. nici eu nu m-am stresat ca nu mananca o luna. dar acum am vazut ca nu ia in greutate ca lumea. de aia am inceput sa ma stresez. dar vorba ta, si ma-sa e slaba (barem eram aschilambica, acum sunt si eu normala), nici ma-sa nu manca cat trebuia...

cris, ai fost super tare cu "superpompe de copii"

revin mai incolo, cand citesc si capitolul asta....
tuturor fetelor pana atunci

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

CarlaV, merci de mesaj, o sa incerc sa pun si eu siteul respectiv la semnatura.
Aylin, o intrebare: cum faci sa duci pisu lui bebe la dr? Cum recoltezi? Asa era vorba si la noi, cand nu lua in greutate, sa-i facem o urocultura, insa atunci a inceput sa ia si nu a mai fost cazul.

Monica (Andreea Ioana - 11 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

monicabo exista niste pungute la farmcie pt recoltat urina la bebei. Eu i-am pus punguta si am lasat-o in pampers vreo ora, apoi am pus urina din punguta in recipient pt urina steril, fara sa ating.Am turnat direct din punguta in recipient.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/1233643090/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Deci e clar ca gogoshik nu mai pupa stat in fund! ei cel mai mult ii place partea cu ridicatul in fundulet. Isi ia asa o figura victorioasa cand se vede si ea in sfarsit ca tot omul asezata in fund!

Multumesc pt urari...din nou. Si chiar daca a trecut ziua, le urez si eu La multi ani celor ce au fost sarbatoriti ieri, bebei sau parinti!

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/1233643090/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Mergi la inceput