Strumfi de iulie-august 2007 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Multumim Deni pentru lista cu medicamentele retrase! am vazut si eu stirea aseara la PRO si am inteles ca era vorba despre vigantolete si fluor vigantolete (deci alta mancare de peste) chiar de aseara; dar se pare ca au existat si confuzii ca ar fi vorba despre vigantolul nostru; deci eu continui sa ii dau vigantol Adelutei pt.ca cel retras de pe piata se numeste altfel si este sub forma de comprimate pe care noi nu le folosim.

pofta buna la salata de boeuf!
nu pot sa cred ca Vladut iar o da spre raceala... keep him out from the "kindergarden"!!!!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Sandrinutza, mooam, dar ce v-ati plimbat cu masina, eu nu m-am incumetat sa plec cu copii la drum asa de lung, sotul ar fi vrut dar m-am opus. Bravo tie pt perseverenta cu alaptatul si bafta multa in continuare.

Sheherezada, ai avut emotii mari cu Maia, dar sunt sigura ca ce a fost greu a trecut, de acum veti avea numai parte numai de clipe frumoase si multa fericire impreuna.

Cris_m, e dulcica foc printesa ta, la fel si cavalerul cel mare, ai copii frumosi, sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi cu totii.

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Gabrielabv, multumim mult de tot, si mie imi sunt foarte dragi pozele cu Sabina si taticul ei, ca si momentele de dragalasenie dintre ei. Ai dreptate, ne iubim mult, de aproape 14 ani...
Monicabo, multumim si tie. Am nascut la CF2, fostul CFR2 si am fost foarte multumita. Sotul a stat permanent cu mine si apoi cu noi, a filmat nasterea si a mai facut si niste poze inainte si dupa. Eu am nascut la 4 dimineata si pe la 6 m-au vizitat mama si socrul, dar tot asa, pe rand, iar a doua zi la pranz eram deja cu fetita acasa, deci prea multe vizite in spital n-au fost. Chestia e ca partea cu pozele si cu filmatul sau asistatul la nastere nu depinde de spital, ci de doctor. Iti trimit PM pentru partea cu link-ul pus la semnatura.
Olguttza, multumim amandoua, chiar ma gandesc des la tine, de cate ori imi vad imensitatea de saltea din dormitor, si asta e de bine . Fetita ta e cu 2 zile mai mare decat Sabina mea si e o grasuna tare frumoasa, Saby are doar 6,750kg acum.
Diana2007, mi-a placut ce ai scris ca acum primesti cadou doar cu aprobare de la tine, asa e si la noi de cand cu bugetul comun. Pupici sa treaca repede buba la bebe dulce.
Violeta, ai PM.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_m spune:

merci mult anto

si bebeii tai sunt frumosi, ca dealtfel toti copii din club, pe care ii admiram inca de cand s-au nascut

cris_m

mami de Ioana(16.08.2007) si Andrei(30.10.1999)
http://www.flickr.com/photos/cris_m/?donelayout=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

mersi mult, carla! sa vedem daca merge. pozele cu bblika personal sunt in josul paginii, la rubrica: "poze botez". pupici

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

andicu ai trimis mail-ul dar fara poza
violetan eu nu am reusit sa vad pozele

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by CarlaV
Olguttza, multumim amandoua, chiar ma gandesc des la tine, de cate ori imi vad imensitatea de saltea din dormitor, si asta e de bine .


super tare!

intr-adevar, treaba cu asistatu sotului, filmatu si pozatu la nastere tine de medic, nu de spital. sunt foarte multumita de experienta asta, iar consortu va ramane vesnic "marcat" (in sensul bun, evident) de faptul ca el a fost primul care si-a vazut fetita.

mami de Olga Cristiana 5.07.07

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by alina.a

andicu ai trimis mail-ul dar fara poza
violetan eu nu am reusit sa vad pozele

alina mamica bulinei Elisa (20 iunie 2007)





de ce oare??? ai reusit sa intri pe pagina? daca da, e jos la albume...
mai astept feed back si de la alte fete, daca nu merge deloc incerc sa vad ce pot face...
pupicei nenumaratzi la toate fetele si multumiri pt cele 3 cafele de azi:)

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Violeta, cand incepi serviciul?
Poate ai zis deja, dar eu am sarit peste niste pagini, cum vei face cu alaptatul?
E bina ca ai gasit bona, bravo.
Bafta multa in continuare.

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by Antoanela23

Violeta, cand incepi serviciul?
Poate ai zis deja, dar eu am sarit peste niste pagini, cum vei face cu alaptatul?
E bina ca ai gasit bona, bravo.
Bafta multa in continuare.

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)






anto, incep serviciul luni. am promis ca revin cand face bblika 3 luni. si cum bb face 3 luni joi. pe 15, am zis sa incep de luni, nu de la sfarsitul saptamanii...
pai cum sa fac? crap de dorul lui de pe axum, dar partea frumoasa e ca nu stau program intreg, iar e papa ma mulg cat pot si las la congelator si ii da bona.
daca n-am sa reusesc sa ii acopar tot, asta e, o sa ii bag si completare 1 masa...dar eu sper sa gasesc pompa electrica azi mai ieftinutza si sa reusesc.
apropo: am gasit pe un site ieri o super pompa electrica cu rucsacel pt mamici care merg la serviciu ca sa se mulga acolo sau in deplasari...meseriash! pretul? 12 milioane 700. hihi!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput