Ai nostri, ca brazii!dec-ian-feb ( 53)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

La noi dupa masa se facu miez de noapte!

Crinuta, e bine ca ati descoperit!O sa se refaca repede!Nic Tudor nu avea nimic altceva decat febra ai ca ma dispera!PE noi ne-a tinut si 2 zile internati ...Eram si gravida cu Ilinca si tot nu am scapat pana nu a vazut dr despre ce e vorb aexact!Norocul meu a fost ca eram singura in salon!

Erica,interesant articolul!Citesc acum a n-a oara E.Gunter...Sa imi reimprospatez cunostintele! El zice in legatura cu sarea ca tr exclusa cu totul pentru ca fiecare aliment are sarea lui!P.Chirila zice ca tr un pic..Off..eu ce-i drept nu le dau! Petre Anca spune ca mncarea copiilor tr sa aib gust de ceapa sau usturoi!e,io cam asta fac si adevarul e ca se schimba atat de tare gustul ca nu mai tr sare!LE pun la piureul de cartofi 2 catei!Ei, eu care adaug un pic acolo cand mananc, dc condimentez pt ei eu nu se mai simt nevoia!

Liviana ..am gasit zapezica..subtirica ce-i drept,dar suficienta cat sa isi doreasca iar pe calorifer!La plimbarea de dupa masa a fost mai spectaculos pt ca la 18 cand am iesit fulguia, apoi s-au aprins luminile si erau fascinati amandoi de cum se vedeau fulgii!Erau deliciosi !Infofoliti cu geci si glugi si cu capetele rotite !Nici nu mai simteam ca dureaza mai mult echiparea ca plimbarea!

Megg,si sfatul meu e sa incerci sa o tii acasa! Exact cum a zis Adita e imposibil sa nu vina cu ceva!Si pan ami creste nitel bb ar fi indicat!Ai nasei mele au acum amandoi scarlatina de la gradi!Anul trecut de Craciun au avut varsat de vant,in conditiile in care cea mica nu era la gradi! Desi ne vedem saptamanl ai mei nu au luat...desi drept sa iti spun anul trecut ma gandeam cu groaza ce fac dc ia ILInca..avea 4 luni...nu de alta da cum puteam sa tin copila sa nu se scarpine?

Noapte buna!

http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Amaya!!!Mi-am adus aminte exact can dam inchis!Saantate multa Cristinei! Si stai linistita !Miercuri e sarbatoare mare si Dumnezeu are grija de minuni!

http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Crinuta multa sanatate lui Rayan!!

Amaya iti tinem si noi pumnii pentru micuta ta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Domane cati copii bolnaviori avem! Sanatatte la toti ingerasi!

Amaya, ma rog pt Cristinuca!

Crinuta, refacere grabnica lui Rayan! Sunt tare speriata! Si noi o tinem din raceala in raceala.

Anda, Megg, sanatate si priteselor voastre!

Pe 15, mi-ar place si mie sa facem intalnirea.

Crinuta, intr-adevar ecoflorina, e mult mai buna decat biotics-ul. Diferenta e si la bani.



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

FETELOR RECOMANDATI-MI SI MIE UN PEDIATRU BUN, IN RAHOVA, DR. TABEREI..mi s-a cam luat de Dr. Stanciu.

Vreau si eu o consultatie mai amanuntita, mai ales cu racelile pe care le tot fecem de cand cu intrarea in colectivitate.

Un medic, la care sa merg cu placere si sa ma lamureasca cu tot, ce nu observ si eu..

Astept recomandari, pe PM.

Pupici!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Amaya, tinem pumnii maine, va fi bine!

Liviana, felicitari pentru "baba". v-am admirat si noi aseara.

Crinuta, si eu tot ecoflorina am luat ultima oara; e vreo 30 ron o cutie parca, cu vreo 10 tubuletze parca???

Kris, si voi sinteti racite iar??of..e sezonul asta...

Vad ca rebe rezista bine dupa cele 3 episoade de raceli, e in a 3-a saptamina de cresa..sper sa fie ok.
acum ii dau cite un ursulet cu echinaceea pe zi.
Nu gasesc deloc echinaceea aia in forma de banuti de ciocolata, pe unde intreb se uita ca la masini straine.

si imi imi convine pe 15 petrecerea, cel mai bine daca e in weekend, chiar si la ora de somn, asta e, sarim peste el o zi.

Patricia
Mamica de fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, dar nu mai bine acceptam petrecerea aia de pe 6, de la Marriot?
Ma gandesc ca chiar daca nu vom fi doar noi, ce conteaza?
Ganditi-va, eu as sugera sa facem asa.




Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Crinuta eu sunt de acord cu data de 6 decembrie, mi se pare de preferat pt noi intrucat pe 15 e ziua lu' fi-miu si tre sa chem famelia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Patricia, multumesc frumos! Apropo de echinaceea, eu i-am mai dat lui Matei tinctura. Nu stiu de ce dar n-am incredere in ursuleti si alte minuni speciale... prefer produsul de baza.
Crinuta, refacere rapida lui Rayan! Bine ca ai aflat ce are.
Amaya, bafta cu ecografia fetei!
BESTUTZA, abia astept sa-i bag cu nasul in zapada si pe ai mei. Cica la BV ninge! Ce mai fac puii tai? Cum se joaca impreuna?
Kris, la Malcoci e o dr pediatra buna pe care am avut-o la Matei, insa e f aglomerata. Eu tocmai din cauza asta am renuntat la ea. O cheama Spineanu Lacramioara.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

***Diverse utile pt bebici***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Fetelor, dar 6 dec, e in cursul saptamanii! Nu stiu daca voi reusi..Doar daca ne adunam pe la 18.00.

Liviana, Bia e inscrisa la dr. Viorica Iorga, si nu sunt multumita deloc de dansa,

Evit policlinica!

Patri,



albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput