***Capsunele-n scutecele de mai-iunie2007*** (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Irinusha, bun venit printre noi! pt capsunelele tai!Odihna
placuta!

Ckristina
am incercat si eu cu ceai si...nimik!Si azi noapte i-am dat dar urla ca el vrea san asa ca..... Dar mai incerc poate asa nu s-o mai trezi nopatea!


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Pitica ,bun venit in clubul"Zombi"!
Am folos si noi batista bebelusului si a fost super!Cu pompita il cam chinuiam.


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Si eu sunta una dintre cele care mi-i dor de Andrada!
- Andradaaaaaa!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David
Cum a aparut Printul!

Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

irinusha bun venit
pepsi bravo pt pui mic ce stie sa zica mama, al meu zicea mmmmmmmcand plangea si asteptam cu infrigurare sa zica si el mama, cand ma pomenesc zicand f clar "ata" sper ca nu-i trece prin cap sa-l puna si pe 't 'in fata inainte sa zica mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Fetelor, ma ingrijoreaza Andrei. Este foarte abatut. Nu se joaca, sta si se uita in gol cu o privire tare trista.
Nu are temperatura, nu are semne de raceala, la dinti nu se vede/simte nimic. Of, mi-e asa mila de el! Ce ar putea sa fie?
A mai patit vreuna asa ceva?

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Botez
Prima excursie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

quote:
Originally posted by doxinu

quote:
Originally posted by Ninutza

RALUCAMI am si eu o intrebare, stii cumva ce picaturi de pus in nas pentru bebelusi pot gasi si eu aici? Am fost la pediatru dar mi-a dat doar sirop cica nu se pun picaturi in nasuc la bb, iar Miruna nu poate respira...de azinoapte nici nu mai mananca.

http://mirunamaria.blogspot.com/


Miruna Maria, 5 iunie 2007





Am sa-ti raspund io ca suntem si noi la capitoul mucu!Io ii pun MARIMER spray cu apa de mare si ser fiziologic.Se pune maxim de 4 ori pe zi.Daca nu ser fiziologic de cate ori vreui tu .Sa stii ca are efect incercat al STEFAN care este un mucios cu diploma de 2 zile.Acum si mamy lui!


www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger

minunea noastra Stefan 13.06.2007




Raspuns super rapid cu Maria in brate:

1. Ninutza ti-am trimis PM , astept raspunsul tau si daca vrei maine merg la posta.

2. Doxinu: si spray-ul si serul fiziologic sunt cam aceiasi mancare de peste. (apa+ sare in proportie de 9:1) deci nu vad rostul ca sa te complici si cu una si cu cealalta. Si inca o chestie: nici serul fiziologic nu se pune de cate ori pe zi ai chef, ci de 2-6x/zi, altfel poti sa dai in alte belele - ca de ex sa-i distrugi mucoasa nazala, sa o congestionezi etc ( recomandare de la medicul pediatru).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

hello! hello!
Ce o avea capitolul celalat ca nu merge?
LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!
Paflo un pupic mare pt SOFIA!
Alyna, de abia astept sa ii iau premergator, sa o vad in ceva sigur odata. Acuma se misca in pat asa pe spate ca de rostogolit nu prea poate la gabaritul ei!
Pepsica, ce baieti frumosi ai! Acu', daca tot il vrei pe al treilea poate faci si o fetita!!
poohy va pupam si noi inapoi . Si eu astept "big six" sa stea odata in fundulet ca trage sa stea in disperare. Ma si gandeam la scaunel, sa ii iau unul din lemn, ca la cat e de maricica ii trebuie unul "tapa". Sau sa nu ii iau deloc, ca ea e fan brate! SI sa vine vremea de premergator!


Mami de Livia (08.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paflo spune:

La multi ani, printesei noastre, Sosolina! Sa creasca mare, sanatoasa si sa fie iubita toata viata (si de altii! ca noi o iubim pe zi ce trece tot mai mult) cel putin la fel de mult cat e acum!Aceleasi urari si lui Victor Iannis de Eimotto, si lui Dario-Antonio de Ramona 71, si lui Casian Andrei de Byu, si lui Stefan de Brambushca si Anastasiei de Duda si...tuturor capshunicilor si capshuneilor (chiar daca nu-si serbeaza azi ziua!)!
Raportam la 6 luni, 8580 grame (aproape dublu ca la nastere cand am avut 4300) si 72-73 centimetri (astia sunt foarte aproximativ, plus ca de mai bine de o luna cam tot asa masor, desi hainutele ne raman mici). Avem fetita mare!Nici nu-mi vine a crede cand a trecut jumatate de an! Parca mai ieri ma chinuiam in sala de nasteri, dupa care m-au bagat in sala de operatie si apoi mi-au 'fluturat' rapid pe sub nas un bot de carne, la vederea caruia mi s-a umplut sufletul de atata dragoste si atata pace. Imi dau lacrimile si acum cand ma gadesc la momentul respectiv. A fost magic!
Multumim de urari Pepsi, Vali5, Alyna24, Gabiu, Poohy, Piticasigogosica!(sper canu am auitat pe nimeni!)
Pepsi, felicitari ptr mama!Ai doi baieti frumosi foc!Sa fie santosi si sa nu mai aveti probleme de sanatate! Mie mi-a crescut inima cat o paine mare de casa cand am auzit-oi prima data pe Sofia spunand mama, desi nu-mi era neaparat adresat cuvantul.
Ma alatur si eu clubului mamicilor zombie. M-a chinuit galushca asta-noapte ca pe hotii de cai. La un moment dat(habar nu am cat era ceasul, asa eram de rupta), am cedat si am luat-o la noi in pat, ca deja ma capiase de cate ori m-am ridicat sa-i dau suzeta sau sa o scarpin pe ceafa, dar si asa s-a foit si a miorlait de cateva ori. Or fi dintii?!O fi de la brocoli pe care l-a papat ieri (desi gaze nu a avut si dimineata s-a trezit foarte bine dispusa)?
Ieri i-am zarit pe spate cateva pete rosii, cu aspect eczematos. Mi s-a oprit inima in loc (Pepsi cred ca stii ce am simtit...), am tot stat sa ma gandesc daca o fi de la ceva ce a papat, dar nu avem nimic nou in dieta de vreo saptamana jumate-doua (desi asta nu exclude neaparat o cauza alimentara), desi am schimbat laptele de luni (am trecut progresiv pe Nan2). Apoi mi-am amintit ca am inceput sa pun balsam de rufe la spalat- o posibila cauza si ca acum doua zile am fost in vizita si, ptr ca Sofia a varsat zdravan pe ea, a trebuit sa-i schimb body-ul si i-am dat unul nou-nout (imprumut de la fetita la care am fost,care are trei luni), dar care nu fusese spalat deloc.Astazi aratau deja mai bine (am dat-o deocamdaat cu Bepanthene) si macar nu mai aparusera altele. O mai urmaresc...si stau in asteptare cu alte alimente noi (ma gandeam sa incep cu putina carnita de ucrcan).
Ma duc sa-mi pregatesc lucrurile sa plec la lucru (tare as fi chiulit azi, de ziua gazei, dar job-ul e job!). Sarbatorim maine!
Pup capsunicile si capsuneii!Si mamicile!

Florina si Sofia (09.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

vali5, si bianca are momente cand mediteaza si se uita fix intr un loc(cu o privire matura);m am speriat si eu rau la inceput dar atata timp cat reactioneaza la miscarile tale (pune i un sunet , ceva cu lumini sa vezi ca i distragi atentia si incet incet incepe si joaca.eu ii pocnesc din degete(ca la dans popular) si i atrag atentia.eu chiar m am dus la dr ca mi se parea apatica.dar de unde... cand am cerut trimitere pt mai multe investigatii mi a zis dr ca mi da mie trimitere ca am sindromul mamei stresate.
eu zic sa nu te alarmezi ca ai baiat mare cu peronalitate!

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

quote:
Originally posted by Paflo

Multumim de urari Pepsi, Vali5, Alyna24, Gabiu, Poohy, Piticasigogosica!(sper canu am auitat pe nimeni!)
Florina si Sofia (09.05.2007)



pe mine m ai uitat dar si inca o data

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput