***Capsunele-n scutecele de mai-iunie2007*** (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

DOXINU multumim pentru raspuns.

http://mirunamaria.blogspot.com/


Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Neata, capsunici si capsunei!
LA MULTE LUNISOARE CELOR SARBATORITI AZI!

Noi azi noapte iar ne-am trezit de vreo 3 ori, il luam in pat sa-i dau tzitzi si cand adormea il puneam in patut!Se trezea dupa o ora fix iar acelasi ritual!Dimin la 6.30 a papat 110 ml laptic si a mai dormit o ora dupa care tot cu mine in pat a ajuns!Si asa s-a trezit la 8.30.Offfffffffffff!Ce ma fac eu cu el ca parca il pun pe tepi noAPTEA in patutul lui!

Chiquitita, mersic de complimente.Cu fetele.....om trai si 'om vedea! Premergatorul are 3 trepte pe inaltime si in pun la treapta 2 cat sa ajunga cu piciorusele!Cand va mai creste (daca n-o merge pana atunci) o sa-l pun la treapta 3 , cea maxima!

Pepsi, merge f bine cu premergat insa se baleste tot cand sta in el!Nu stiu cum reuseste dar.....Cu tzizti....nu stiu ce sa mai zic....nu ma chinui sa-l mai inteleg!2 luni jumate vroia tzitzi doar seara sa o morfoleasca putin si cand era f agitat asta il calma dar acum...parca nici lapte nu mai vrea calumea sa bea!
Oare chiar sa se sature de la san?Felicitari pt "mama".Davidutzul meu ieri a mai zis un "MA" DAR atat!


Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Pepsi ai doi copilasi minunati! Felicitari pentru "mama"!
Alyna24 imi pare rau pentru nelinistea de azi noapte! Cred ca ii ies dintisorii, de asta e agitat! I-a si te odihneste, ca sa rezisti in continuare! E scumpel tare Davidutul tau! E un copil tare vesel! Si noi cochetam cam 10 minute cu premergatorul, dar "mergem" cu spatele! Nu degeaba e rac!
Un sfarsit de saptamana frumos!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
David
Cum a aparut Printul!

Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:


Victor Iannis de Eimotto
Sofia de Paflo
Dario Antonio de Ramona71
Casian Andrei de Byu
Stefan de Brambushca
Anastasia de duda35

eu sunt f. somnoroasa ca m-am culcat tarziu azi noapte. Acum am spalat vasele si cred ca mai bag un somnic daca ma lasa Albert.
pupici

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007
minunea mea
poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunele de mai-iunie2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

Felicitari pepsi pentru ‘mama’. Eu m am topit cand am auzit o pe Bianca si a zis o singura data ca in rest ‘meme”.

alyna24 stiu ce greu e! a avut si bianca o perioada cand se trezea des noaptea si eram zoombi (eu trebuia sa i prepar si biberonul ca tzitzi nu avem);dar acu 's a reglat' dupa fusul meu orar. o prietena i a scos mesele fetitzei ei cu ceai; i a dat noaptea ceai si apa pana nu s a mai trezit noaptea. frumos foc davidutzul tau.

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Neata!

Multumesc mult pentru urari si zic si eu cu intarziere la multi ani si multa sanatate tuturor gogoseilor, gogoselilor, capsuneilor, capsunicilor, mamicilor, taticilor, bunicilor etc care si-au sarbatorit ieri ziua!!

Si un mare si multe lunisoare pentru Livia de Chiqui ca a facut 5 luni ieri ;)

Si pentru azi: Felicitari si "la multe lunisoare" cu ocazia implinirii a "the big 6" pentru
Dario Antonio de Ramona71 & Sofia de Paflo

Se aproprie vertiginos tot de "big six" si le zic de azi daca nu apuc maine (eu abia astept sa faca Manu 6 luni sa o pun intre perne sa nu ma mai lupt cu ea ca tot vrea in fundulet):
Maya de Mica, Sofia de Carrie, Albert Mihail de Gabiu si Ioana Raluca de Mimisor!

"la multe lunisoare" si pentru

Yanis de Eimotto (veteranul nostru), Casian Andrei de Byu, Stefan de Brambushca, Anastasia de duda35!

Pepsi, , tare sper sa nu fie David alergic!
vad ca multa lume e lovita de posibile alergii, o fi adevarat ce zic doctorii ca 20% dintre copii au cate ceva pana la 1-2 ani. Am auzit o stire (din pacate doar razant) cu nu stiu ce congres unde vroiau sa inceapa cercetare serioasa in domeniu ca s-au inmultit foarte mult cazurile... Sper sa aiba si rezultat. Paflo poate stie mai multe.
Nu cred ca se gasesc mere de soiul asta la noi, dar o sa caut... Desi prefer sa ii dau proaspete de la noi decat de import. Nici nu stiu daca pot sa amestec mere crude cu morcov crud ca deja mananca supa de legume din morcov. Ma gandesc ca 2 mese de morcov e cam mult

Eu nu am avut curajul sa o dau pe Manu cu Advatan Milk cand a avut puseele de dermatita. M-am ferit si de baneocin crema (pentru niste chestii ca niste cosulete care trec acum cu crema cu zinc simpla) cand am citit prospectul ca e interzis copiilor sub 2 ani... Nici nu stiu ce sa folosesc si ce nu, vad ca una scrie pe prospect, una zic unii, alta zic altii...

Elteka, ma crezi ca sunt atat de "dusa" incat inca ma gandesc ca mi-ar place sa stau undeva prin Finlanda sau Suedia, cu tot ce mi-a spus fratele meu si ce zici tu despre iarna nordica? Mi-a placut atat de mult cand am stat luna aia la fratele meu, asa relaxati erau oamenii, incat cand ies in Bucurestiul asta cu lume super stresata si din ce in ce mai rea si rauvoitoare dupa parerea mea imi vine sa o iau la fuga.

In rest tanti Manuca nu s-a mai ridicat in 4 labute ieri decat o singura data, dupa ce alaltaieri o laudam ca toata ziua a lucrat la asta :))) Dar oricum e micuta si la ea sa zicem ca partea posterioara e mai greuta I-am pus si cartof si supa de legume si acum nu numai plescaie, ci si mai mormaie cand mananca "mnam mnam mnam". Trebuie sa o invat bunele maniere ca nu se vorbeste la masa

Si eu eram curioasa unde e Budimex-ul, merci mult de lamuriri

Anca de Manu 02.06.2007
www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia
asa cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

vroiam sa ma uit prin capitolul precedent. dar nu merge. apar de trimis niste modificari.

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

'Neata mamici de capsunele!

Multumesc mult de primire!
Datele noastre: nastere naturala/fara PDA, sapt. 39+1, 26.iunie, 21.00h, 3380g/50cm, Apgar 10/10

Multumim si de complimente! :) Eu sunt cioara cu cei mai ce pui, deci va cred pe cuvant ;)
Am vazut si eu capsunele mici, toti o splendoare, dar nu retin nume sa laud aici ... cu timpul sigur!

Si eu as zice ca-i prea devreme de premargator, dar uit ca mai sunt capsunele si de aprilie pe aici ... deh, daca noi suntem mai mici .... Eu l-am pus pe Cris - baiatul cel mare - pe la 8 luni in premargator, ptr. ca tot vroia sa mearga si ne cocosase deja. Deci era apt sa faca pasi, statea in fund, incepuse sa mearga deabuselea. Melie e inca "carpa" ... cred oricum ca-i mai mototoala, deci va mai dura ...

Si pompita ptr. nasuc o pot recomanda si eu ... am vazut site-ul lui Pepsi. A noastra are doua furtunase, cel ptr. nasuc mai subtirel, care se unesc intr-un recipient mic ... mama trage cu gura si mucisorii ajung in acest recipient. Sunt f. multumita de ea si-mi pare rau ca nu am descoperit-o pe timpul lui Cris, ne chinuiam mai putin. Batista bb-lusului mi se pare prea de tot ... sa folosesc aspiratorul ... deja se chitaie cand vede pompa, daca ar mai fi si apiratorul prin zona cred ca ar invata sa mearga, sa fuga de mine ...

Noi folosim - mai pe sarite, ca sunt o uituca - D-Fluoretten. Oricum, pediatra mi-a spus ca iarna sunt importante, fiind prea putin soare ... vara nu-i bai de nu i le dau. I le-am dat in lingurita, pana mi-am dat seama ca o sa faca legatura "lingurita-medicament" si am trecut la siringa ... siringa folosim si la Cris, cand e vorba de siropuri si co. si e bine.

Pepsi, am vazut baietii tai, frumusei foc! Noi am fost colege si la mai-iunie 2004, doar ca tu nu treci pe la noi ... :( Fetele sigur s-ar bucura sa auda cate ceva de Dominic :)

Gata, trec la culcat de somnoroasa ... a dat frate-su trezirea pe la 6.30 si e obosita ... mama, mama, eu ce sa mai zic?

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Alynta,de cand asteptam dintisorii.......si nimik
pana acum!Sper sa fie de la ei macar!


Ckristina, pai si lui David ii dau noaptea laptic insa de cateva zile vrea f des san dar o masa sigur ii dau laptic ca apoi se trezeste si refuza bibele asa ca ii dau tzitzi.Multam pt complimente!Si voi aratati super!

Va scriu si fi'miu ma pupa sau ma baleste in cap!



Alyna cu pitik de Davidik (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Neata'

Ma alatur clubului de mamici zombi .Cosmin m-a trezit aseara de cateva ori si nu tsiu ce avea,dar eu cred ca RASFAT,sa o simta pe mami,pe care os triga cum se trezeste,asa cu ochii inchisi
S-ar putea sa fie dintii...de sus

MERCI fetelor pentru sfatul cu batistuta.Intr-adevar scoate mucii.Macar stiu ca poate respira noaptea.Dupa aspirare ai pun PIVALONE in nasuc(ca intreba cineva)
LA MULTE LUNISOARE SARBATORITILOR!!!
Pepsi frumusel foc in treningul rosu.
Irinusha bine ai venit!
fetelor de Andrada mai stie cineva ceva????Eu chiar ma ingrijorez!
Si fiindca am mai lipsit de pe aici ce-i cu Soso si Kay,au strans banutii?
Va pup....pic de somn

Mergi la inceput