Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna seara! Am intrat doar pentru ca sa spun La multi ani celor ce sarbatoresc astazi ceva : bebeii care adauga inca o luna si celor ce-si sarbatoresc ziua numelui! Aici ma inscriu si eu, al doilea prenume al meu e Gabriela, drept care al meu sot mi-a adus 7 crizanteme galbene - bulgarasi, care mie imi plac f tare!

Sunt in continuare obosita si stresata (nimic nou), am si avut o noapte de cosmar in care nu am dormit decat o ora, ca m-a durut piciorul ingrozitor - mi s-a incalecat nustiuce pe acolo - de la nastere n-am mai avut asa o durere, am mers in genunchi pana la wc. Fetelor care alaptati, ce calmante se pot lua pentru durere, ca am citit si pe algocalmin ca daca se ia trebuie intrerupta alaptarea 48 de ore.

Stefanyia, am vazut ca m-ai chemat la apel, din pacate nu am avut suficient timp sa raspund.

Am vazut multe poze si filmulete cu tot felul de nazdravani urlaciosi, cu nasucuri rosii, plimbareti... Sunt care mai de care mai frumosi!

Am citit ca sunt multi puiuti bolnaviori, ii sa se faca bine si pe mamici sa reziste langa ei!
Noi ne luptam cumplit cu al patrulea dintisor care apare tot jos, desi tot pazeam gingiutele de sus.

Loradin, ce fetita expresiva si dulce ai!!! Si ce frumos vorbesti despre ea, m-am emotionat, desi sunt intr-un hal de oboseala incat nu prea ma pot impresiona multe lucruri!

Oare nu am citit cu suficienta atentie, sau n-a mai intrat de mult Ralualexandrei? Ca-mi lipseste sa mai aud ca se mai streseaza cineva cu scolarii uituci...

Daca mai prind un moment, mai intru, acum trebuie sa ascut creioanele lui Raul si sa fac ghiozdanul....Asa e daca sunt eleva Sa nu-i cocolositi ca mine, ca o sa va manance si urechile!



Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!
tuturor sarbatoritilor si sarbetoritelor de astazi!
Insanatosire grabnica bebicilor bolnaviori!


Raluca si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Kitty in spital, dupa ce am nascut, ne-au dat cateva zile algocalmin... chiar daca alaptam.
Si cand m-a durut o masea am luat... nu m-am gandit sa citesc prospectul... daca am avut voie atunci...
sa treaca repede


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Mersi Elyanne, acum imi amintesc ca si eu am luat dupa nastere algocalmin fiola. Atunci nici nu m-am gandit ca nu e bine.
Sper ca baietii sunt mai bine!

avem filmulet cum ne jucam cucu-bau. Ultima noastra achizitie.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Vai de capul meu ,am uitat ca azi e sarbatoare...Noroc cu voi ca mi-am amintit si eu de Gabrielu' meu.
Sa creasca mare,sanatos si sa ne aduca multe bucurii.La multi ani,dragostea mea!
La multi ani tuturor aniversatilor!


La multi ani si tie,Kitty si multa sanatate!Ai grija de tine si incearca sa-ti revii .
Am vazut-o pe Giulia jucandu-se,a tare draguta,nu se loveste de marginea patutului?Ca la noi asta e o mare problema...

Va pup pe toate/toti,somn usor,sa aveti o zi buna maine.

lilidana & David Gabriel 11.03.2007 si Karina 23.03.2001

cat de mare e David
albume foto
David 7 luni

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">AJUTATI-O PE MICUTA SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna dimi...

pana nu beau o cana mare de cafea , nu pot sa scriu nimic, acum se face si miroase SUPER.

se pare ca azi dau io cate o cafea, capuccino, ceai si ce o mai fii si pt ca sunt draguta va dau si o bucatica de prajitura cu mere.


revin...

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Neata'

va scriu dupa o noapte tare grea.Ana este f agitata,m-a plans de ma stiu toti vecinii si habar nu am cauza! Insa nu de asta am intrat! Vreau sa va povestesc o experienta avuta in aceasta noapte cu riscul ca pe unele dintre voi va va amuza.

Disperata de plansetele Anei,am pus-o in patutz si m-am dus la bucatarie sa ma linistesc.Aveam nervii intinsi la maxim.Pur si simplu ma simteam sfarsita si nu am vrut sa-i transmit copilului starea mea(deja era in ultimul hal) M-am calmat(in timpul asta rasuna casa) si am luat-o in brate(pentru a mia oara). M-am intors spre icoana de pe perete si m-am rugat din tot sufletul la ea sa-mi linisteasca copilul caci simteam ca-mi fuge pamantul de sub picioare.Ma asteptam (in disperarea mea) ca Ana sa se linisteasca imediat.Nu a fost sa fie asa! Am pus-o din nou in patutz si am inceput sa-i zic Tatal Nostru(de trei ori) cu toata fiinta mea. Nu stiu cat de mult ma crede-ti insa in urmatorul minut nu numai ca s-a linistit dar a si inceput sa rada in somn.Am inlemnit.Eram dupa doua ore de urlete fara oprire.
Si eu,ca multe dintre voi probabil ,ma rog la Doamne, Doamne doar atunci cand simt ca nu mai pot.Urat ,ar zice sora mea care se roaga zilnic si care beneficiaza din plin de mangaierea divina.Recunosc insa ca noaptea asta m-a pus pe ganduri. Eu nu am stiut sa ma apropii de Doamne, Doamne(unde am ramas si fara parinti la 20 de ani)insa niciodata nu am simtit puterea acestei rugaciuni ca acum.Asa ca....dragele mele.....am scris aceste randuri cu speranta, ca daca ve-ti trece prin momente similare ,sa apelati si la aceasta modalitate.Suna dur "modalitate" insa nu-mi permit sa fiu ipocrita .Cred In Dumnezeu insa in felul meu! Acum insa dupa ce am vazut cum ingerasii deja se jucau ca Ana(asa se spune cand copiii rad in somn)m-am simtit vinovata .

Nu este vorba de melancolie in aceste randuri ci pur si simplu am vrut sa va impartasesc si voua aceasta experienta. Sa fi fost o simpla coincidenta? Desi ma macina aceasta intrebare nu vreau sa-mi raspund.Ar fi un pacat!

Va pup si va doresc o zi usoara! Eu nu stiu cand am sa recuperez aceste nopti nedormite.A fost o saptamana groaznica! Abia astept sa treaca!

Minunea noastra la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

loradin sincer dar SINCER?! mi-au dat lacrimile...DE CE?...pt ca ai mare dreptate si mi-am adus aminte ca atunci cand am fost cu edy la spital sa il operam ma rugam non stop cu lacrimi in ochi pt ca nu intelegeam de ce trtebuie sa trecem noi prin asa ceva? si ma uram da ma uram ca am ajuns sa ma rog la DOAMNE DOAMNE , doar atunci cand nu gasesc atla scapare si ma simteam vinovata!Cand eram mici si eu si fratele eu ne rugam in fiecare seara inainte de culcare, mergeam la biserica...acuma ...am uitat aceste obiceiuri si spun cu rusine acest lucru!!! desi ma inchin la fiecare biserica care imi iese in cale, nu stiu de ce ( ma gandesc acum) nu am intrat sa ma rog?!...

oricum...acum nu mai am cuvinte..

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Neata stup!
fetelor, ce dreptate aveti, ma puneti pe ganduri ...
ce mult e de cand am intrat intr-o biserica, dar incerc sa fac cate ceva bun in fiecare zi pt eu cred ca DD e pretutindeni, nu trebuie sa mergi in biserica sa te auda!
si ma gandesc si eu, si DOAMNE, ITI MULTUMESC!
pentru ca am doua fete minunate si sanatoase, pentru ca suntem sanatosi si avem ce le pune pe masa, pentru sotul meu chiar daca ma scoate din pepeni uneori, pentru tot ce vad frumos pe lumea asta, pentru ca pot sa gandesc si sa stiu si MA ROG sa ne dai si noua si stupului si lumii intregi, sanatate si lumina in suflet si in gand sa putem face fata la orice!
V-am pupam ca devin prea melancolica!
La multi ani! sarbatorizilor zilei!

Concluzie de copil de gradinita (nu Julie), dupa ce li se explica lectia de religie, cum ca DD e peste tot si ne vede ... el spune: aha, Dumnezeu e invizibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

iotete ca am avut timp sa pun niste pozici incepand de AICI



Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput