LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

uitasem sa va spun ca pozele de pe link sant din mai-iunie anul acesta....acum sophia mi se pare mult mai schimbata,pascal asa si asa,la el oricum e "ce-i in gusa si-n capusa".....pana si doctorul lor a spus de pascal ca e un "tip mai nonconformist"....ei,nu stie doctorul cuvantul cioban,dar pe romaneste tradus,sau mai bine zis interpretat,cam asta inseamna.

pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Buna seara, minunatelor!

Multumim tuturor, fara exceptie, pentru urarile de azi! Recunosc ca zilele astea m-ati cam pierdut pe drum, de unde bagati atata viteza nu stiu... Azi numai am citit pe diagonala ca sa ma bucur de urari...

Noi am facut, dupa cum ati aflat de la fete, un party luni cu pitici de varsta lui, cand o sa am timp si o sa ma mai mediteze A_deju o sa pun si poze! Azi am sarbatorit in familie, urmeaza sambata chestia cu taiatul motzului...

Va pupam inca o data!

Lucia lui Serban-Alexandru (07.11.2006)
Poze luna a X-a

Poze Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Era sa uit ce era mai important: daca tot i-am organizat luni petrecere, s-a gandit omuletul sa-si faca singur un cadou - a facut cativa pasi singur!!!

Lucia lui Serban-Alexandru (07.11.2006)
Poze luna a X-a

Poze Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dianocica zau, is obosita de mor. n-am pricipit nimic din ultimul tau mesaj. mai incerc maine.
donia nu rade de mine cu oana cuzino. vroiam sa zic de mult. nu ma deranjeaza ata reclama la danone, durea-m-ar capul, dar are o voce atat de "afectata". pe bune acum, stau singura in casa si cand vine reclama o injur. ma DISPERA!!!!! multumim pt reteta
kokorina eu as vrea un link catre pozele tale pe pm pt ca nu stiu ce e cu flickerul asta. oricum....tre' sa zic: rusinica, rusinica! pai nu se poate frate sa arati asa! daca reteta sunt gemenii.....vreau si eu! dar numai pana slabesc
dandusa FELICITARI!!!!!! la mai multi!
madaluta FELICITARI SI VOUA!
asiza intra sa ne zici ca sunteti bine!
pic de somn, am tras si ultima pipa asa ca pot sa va pup pe toatele!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

diana, cam inaltut patul ala pt el dar in final a reusit..si ce satisfactie in ochii lui cand reuseste, nu? al meu cand reuseste ceva dupa multe incercari se aplauda singur!

cu datul jos din pat eu l-am invatat sa dea inapoi prin pat ( ca racul) pt ca se arunca numai cu capul inainte catre margine...cateodata insa nu ia directia care trebuie si se trezeste cu picioarele impingand tablia patului si se enerveaza si racneste ( mai nou ii place sa se auda racnind tare, mi-a impuiat capul si cand se joaca si cand mananca si cand bate holul la picior, vorbeste in legea lui acolo, da ce zic eu vorbeste? tzipa...)

bravo Crinutei pentru primii pasi...si darius a mers..mi-a scapat cred...felicitari si lui!


referitor la tema nemancatului: eu ii mai dau intre mese sau daca nu papa bine biscuite sau un codru de paine pentru ca vreau sa il obisnuiesc sa manance bucati mai mari ( adica ceea ce musca el) si sa invete sa se serveasca singur dintr-un aliment..e un fel de exercitiu...Octavian e foarte reticent la bucatele..limba lui e radar..le gaseste si si le scoate si din fundul gatului si le scuipa.. e greu de acceptat ca mai trebuie sa si mestece..dar ce zic? nu avem decat doi dinti, cu ce sa mestece? cu gingiile...dar mi-e teama ca daca ii dau chiar totul blenduit mult timp o sa avem probleme mai tarziu..si zau m-am cam saturat de masinaria asta numita blender!

nu cred ca un biscuite sau un pic de paine ii pot tine loc de masa..in nici un caz nu ii dau ca sa ii inlocuiesc o masa cu ele..nu tin de foame!

cred ca mesaju ala trebuie sa il editezi cuvant cu cuvant...

va urez o noapte frumoasa si linistita!


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Aoleu,dar ati scris nu gluma.
PORUMBITA,f dragut Mario,si mie imi place sa gatesc,la nebunie,e o pasiune a mea!!!
DIANoCICA.mortal d!
DANDUSA felicitari pt primii pasi ai Crinutei!
ASIZA,sanatate multa ,pup
continuarea maine,ca adorm pe tastatura

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

eri_ka intrebare de baraj ca tu le ai in domeniu..de fapt vreau sa imi confirmi ceva..

baiatul meu e si Mihnea..ia cauta matale la catastif acolo si spune-mi ca se trage de la MIhai si ca maine ( sau azi) tre sa il pupe mama pe el de sfant!

sarna anticipat!


Alina,mami de Mihnea-Octavian
varsta Octavian;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

La multi ani fulguletilor Rianna de Lorym si Serban de Luciaro!

Dandusa, felicitari Crinutzei pentru primii pasi!!!! Bravoooo Crinutza!
Oanacat, bine ai revenit! Imi pare rau ca Nicole are mucisori! Si noi ne-am luptat cu ei cam 5 saptamani. Noua batista bebelusului ne-a fost de mare folos. Chiar daca a avut muci, am scos-o afara cate o ora chiar si doua pe zi, dar atunci nu era atat de frig ca acum. Multa sanatate!
Porumbita, Mario arata ca un print in costumasul ala alb! Si ce masa imbelsugata ati avut! Mi-a cam venit apa in gura!
Dianarus, noi n-am avut cazuri in care sa nu manance nimic la o masa. In cel mai rau caz, mananca jumatate din cantitatea pe care i-o pregatesc si atunci, daca vad ca i se face foame mai repede, ii dau masa urmatoare putin mai devreme.
A_deju, multumim pentru ca te-ai oferit sa faci albumul de un an al fulguletilor!
Danutz, Yagmur
Bebinuta, suuuper dulci bebicii razareti! Meritau toti sa fie pe primul loc! Multa sanatate Adei! Felicitari pentru steluta!
Dayanara, e mortal si bebeul cu lamaia!
Madaluta, felicitari lui Darius pentru primii pasi!
Flore, drum bun si relaxare cat cuprinde!
Dianocica, mooor de dragul lui David! Mai, cat e de scump cum se urca in pat si cum se da jos! M-am uitat la filmulete de vreo 5 ori! E prima data cand vad un copil de varsta asta urcandu-se in pat si coborand singurel, pana acum nu am avut ocazia. La cat de inalt e patul meu din dormitorul mare, cred ca va reusi Alexia sa se urce in el singura pe la 3 ani!
Luciaro, felicitari si lui Serban pentru primii pasi!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Daca tot e trecut de miezul noptii, pot sa urez si pentru data de 8! Mooooama, ce de sarbatoriti! Ne facem prastie azi, minunatelor! Usor cu bauturile tari, va rugam, ca sunteti multi si trebuie sa gustam de la toti!

La multi ani Eva de Fatima, Grigore de Ruxandra si Rares de Ramsan, care implinesc azi primul lor anisor!

La multi ani MIRONA! Sa fii sanatosa, fericita si sa te bucuri de cei dragi o mie de ani!

La multi ani tuturor celor care poarta numele sfintilor Mihail sau Gavril!

La multe lunisoare fulguletilor care azi implinesc 11 luni: Celeste de Avdanaarhire, Ana de Marcelac, Octavian de Desiree si Tudor de Ruxmax!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Inca unul si ma duc la culcare.

Donia, imi plac mesajele tale de mor! Ti-am mai spus-o si ti-o mai spun! Le citesc cu foarte mare placere. Ai un stil extraordinar!

Hai, noapte buna, minunatelor, ca am inceput deja sa vad dublu de oboseala!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput