LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Asiza, multumesc! Aveam impresia ca scriu mesajele cu cerneala invizibila...
Tudor David s-a nascut pe 30 decembrie 2006, ora 1.40, nastere naturala. Altceva? Nu mai stiu...
Multumesc frumos! Asta inseamna ca intru si eu in randul mamicilor minunate?
Pupici, multa sanatate lui Denis!

Flori, mama lui Tudor David (30.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

A, am uitat de greutate 3.450g si de inaltime 59 cm.
Multumesc!

Flori, mama lui Tudor David (30.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Asiza, simt din tonul tau ca totul e sub control, ma bucur ca v-ati intors sanatosi acasuca! Esti puternica, fetitzo, nu te-ai plans deloc de perioada petrecuta in spital. Dar de ce spuneai ca l-ai tinut mereu in brate pe Denis?? Nu era dotat salonul cu patutz de bebe?? Va doresc multa, multa sanatate!
Dolores, cum a iesit urocultura???
Dianocica, tare fain D mic escaladand patul, l-am vazut si pe sexos...hmm, ma declar multumita. referitor la culturalizare io zic sa-i dai inainte, si baga niste "bucati" mai mari, mai consistente, ca digeram, digeram.
Flore, am ramas uimita de programa grupei pregatitoare. mama, la ora asta cred ca nici eu nu as face fatza. Auzi dom'le, despartirea cuvintelor in silabe si numararea lor.
Marani, botezul va fi foarte reusit, asculta la mine! Da ce "multilateral" dezvoltat e barbatelul tau, bucatar, alpinist, sculptor, economist, moasa de vipere, am uitat ceva?? Sau le-am ametzit??
Chinico, tu numa' acu mi-ai vazut pozele cu tricicleta?? Ei, ei!! Pai, cum sa-ti explic io?? Gasesti asa ceva, la magazinul de copii, situat pe stradutza aia, cum o iei la stanga, dupa Piata Mare, da' fii atenta, nu primul, ca acolo-s mai scumpe. O iei putin la dreapta si acolo, mama, acolo e! In Satu Mare! Am uitat..

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo29 spune:


La multi ani cu sanatate pentru fulguletii ce azi implinesc anisorul!!!!

EVA
GRIGORE
RARES


La multi ani fericiti alaturi de familia ta , MIRONA!

La multi ani celor ce azi isi serbeaza ziua numelui!

La multe luni fuguletilor : Celeste, Ana, Octavian si Tudor!

Distractie placuta!!!

Oana !


Simo si David ( 9 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by eri_ka

La multi ani Mirona!
Sa-ti zic cum esti? Acest prenume induce logica si o abordare metodica, dar, in acelasi timp, limiteaza orizonturile si versatilitatea, stimuland inclinatia aproape exclusiv catre domenii tehnice. Mirona e rabdatoare si meticuloasa si ii place sa adopte o abordare sistematica in tot ce intreprinde. E hotarata si perseverenta in realizarea ambitiilor sale, dar trebuie sa lucreze in propriul ritm. Detesta sa fie zorita sau sa lase ceva neterminat sau in dezordine. Rabdarea sa infinita ii vor permite sa-si dezvolte constant abilitatile personale necesare perfectionarii. Adesea impovarata de sarcini, tinde sa acorde detaliilor o importanta mult prea mare.

PS- cred ca Kara iti va seamana mult si va fi ca tine. ( ca si fire, temperament) Asa cred eu.

SONIA
www.protv.ro/petitie.php" target="_blank">Salvati animalele!


Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. Burton Hills




eri_ka merci mult. Sa stii ca se potriveste. Auzi? da ceva de rau nu ai? despre cat sunt de colerica, de isterica (uneori) de depresiva??? de astea nu zici nika?
Si mai o intrebare: tu cum si de unde gasesti aceste informatii? Te ghidezi doar dupa prenume? (in acest caz - mai baga plizz ceva si pentru Maria - este al doilea prenume al meu), sau te ghidezi si functie de ziua nasterii, zodie, ascendent etc?

Ca asa ma duc cu gandul la alta intrebare: oare cand i-am ales numele fetitei mele - i-am ales si destinul?

plizzz baga si la baba ceva din misterele ce le detii. si merci mult.

(in alta ordine de idei - sunt din nou in butoi - e asa de "fain" so incasezi chiar de ziua ta - si culmea - chiar de la cei dragi ... de nu va spun. asa nu aveam nevoie acum de starea asta ... in fine - ignorati-ma, daca puteti si inchideti capacul de la butoi sa nu va molipsesc pe careva).
v-am pupat


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

SUSTINERE SPECIALA PENTRU LEGEA MAMELOR

Deputatul Lavinia Sandru, vicepresedinte PIN, a initiat un proiect legislativ de modificare a OUG 148/2005, privind sustinerea familiei pentru cresterea copilului. PIN nu este de acord cu acordarea sumei de 8 milioane tuturor mămicilor indiferent de veniturile pe care acestea le obțineau înainte de a intra în concediu de maternitate. Lavinia Sandru propune guvernului un proiect prin care tinerele mame să poată să opteze fie pentru suma de 8 milioane, fie pentru 85\% din veniturile ultimelor 12 luni.


Pentru a semna petitia accesati adresa:


http://www.petitiononline.com/legemame/petition.html





Flori, mama lui Tudor David (30.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Multi multi ani traiasca pt tooooooti sarbatoritii zilei de azi

quote:
Originally posted by shoshika

A, am uitat de greutate 3.450g si de inaltime 59 cm.
Multumesc!

Flori, mama lui Tudor David (30.12.2006)



59?? yoy, ditamai lunganu...

Miro ...hai spunene care-i suba? La cine sa dau in gura? tu spune-mi mie...ca deja-mi incalzesc incheieturile...

Dayanara obtinut cadoul de la Carrefour? vezi ca-i valabil numa pan la sfarsitul lunii

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

Ups, greseala mea! L-am lungit cu 10 cm. Memoria asta...49cm...


Flori, mama lui Tudor David (30.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaCat spune:

Buna
Am reusit sa intru si eu pentru cateva minute ca doarme gaza.
La multi ani!Mirona sa fi sanatoasa si sa te bucuri de bb

La multi ani! tuturor ce isi serbeaza ziua numelui

La multe lunisoare fulguletilor Celeste, Ana, Octavian si Tudor

La multi ani! fulguletilor care azi implinesc 1 anisor!
Sa fiti sanatosi sa aduceti parintilor numai bucurii
EVA
GRIGORE
RARES

Multumesc pentru sustinere fetelor nu stiu ce m-as face fara voi

Dandusa felicitari pentru primi pasii ai Crinutei.
Nico a papat azi ca niciodata un castron plin cu mancarica si desert.
Am uitat sa va spun ieri ca bate din palme cand ii place ceva sau cand termina de papat.
Duminica stateam cu ea si tipam la caine sa plece si la un moment data inceput si ea sa spuna <paca ma>
De ieri seara a inceput sa si tuseasca si am inceput sa-i dau sirop de tuse.

Da noua lege imi pare misto pe partea cu sustinerea speciala pentru legea mamelor dar o porcarie pe partea concediului de crestere copil.
Ma intreb oare o sa-i primesca la gradi si pe copii sub 3 ani adica de la 1 an.
Va pup


Nicole Oana Cat
http://new.photos.yahoo.com/oanac1980/album/

Votati pentru Nicole

http://vedeta.himalayaherbals.ro/index.php?page=galerie&pagina=34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Vorbind de memorie...eu inca mai am probleme cu memoria
O iau razna in curand... azi dimineata l-am lasat pe Dani la cresa, si am plecat vesela cantand spre lucru gandindu-ma ca azi papam in oras. In loc s-o iau spre servici am luat-o spre oras.... Noroc ca dupa 300 m m-am limpezit..ca nu stiu incotro o luam...am pus intermitentul si-am luat-o cale-ntoarsa...
voi ati patit asa ceva? Sa ma preocup? mi-am adus aminte de taticul care si-a uitat fata-n masina adormita si-a plecat la servici...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput