LMA! Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Multumesc din suflet tuturor celor 32 de mamici care s-au gandit la noi si ne-au fost alaturi: Donia,Ruxandra, Dianocica, Laura13, Desiree, Adinazot, Dia, Teutz, Bambo, Chinico, Miro, Acs, monique, Roana, Dianarus, Yagmur, Simo, Auras, Marani, Panaa, dbunny, Ralumat, Alexandra, Lavinia, Flore, Daphna, Saryta, bebinuta, Ramsan, Dandusa, Ktrinel si Roxanica!

Si pupici speciali pentru Dianocica, Dianarus, yagmur si Simo!

Noi suntem din ce in ce mai bine, ne revenim incet. Denis nu mai e ragusit, insa tuseste in continuare ca un magarus. Oricum pana la eliminarea completa a secretiilor am inteles ca mai dureaza. A inceput sa-i curga si nasucul. Are niste secretii galbene si consistente, dar o pun tot pe seama pacatoasei de laringite.

Asadar diagnosticul a fost laringita acuta edematoasa subglotica si o rinofaringita. Tratament: aerosoli cu adrenalina si Prednison din 6 in 6 ore. raspuns bine la tratament. Momentan suntem doar pe Eurespal de 3 ori pe zi cate 7 ml.

In spital a fost...cum a fost, insa conditiile as indrazni sa spun ca au fost mai bune decat cele din Canada , iar personalul super dragut! Salonul era foarte curat, 3 paturi, dar am fost doar 2 mamici cu copii, linoleum nou frumos, faianta la fel, pereti zugraviti si pictati cu iepurasi, caprioare, pasarele pe ramurele, geamuri termopan, jaluzele verticale, asternuturi curate...deci ok totul. Neajunsurile au fost ca nu am avut baie proprie in salon si nu erau conditii pentru a pregati mancarea pentru copii asa mici precum Denis. Am fost cu Denis in brate aproape non-stop, rar l-am mai lasat si in patut sa se joace si sa zburde. De asemena, desi personalul era super aveau totusi un fix: se schimbau turele la 6 dimineata si nush de ce simteau nevoia sa faca tambalau mare, sa aprinda luminile in salon, sa intre si sa iasa cu zgomot, asa incat Denis a fost tare marait ca nu si-a facut somnul. Si mai aveau un fix: datul medicatiei la 6/12/18/24...da' i-am cocosit...le-am facut programul dupa al lui Denis , deci noi am luat medicatia la 20/2/8/14...hi hi hi...asta era programul lui Denis de treziri si culcari, deci i-am facut sa tina seama si de nevoile copilului meu.

Ar mai fi multe de spus, dar ma opresc aici. Am recuperat cam tot, dar daca n-am percutat unele lucruri din discutiile pe care le-ati purtat aici, cu iertare sa-mi fie!...Am retinut totusi propunerea Dandusei de a nu avea listuta...NUUUUUUU....chiar daca nu ma intereseaza ce faceti cu ea, pe cine bagati, pe cine scoateti etc etc, totusi vreau listuta acolo, pe prima pagina...

Ziggy, Bebinuta, sanatate multa fulguletilor vostri!

Revin...

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

dar tot mai am ceva de zis: eram diriginta la o clasa de a 5a, si ma suna taica-su uneia dintre fete sa mi-o parasca, ca respectiva arunca impreuna cu o colega cartofi de la balcon si tinteau in masinile parcate. pai tu, parinte, ma suni ca sa imi spui si sa ma certi de ce face acasa copilul?!?una e sa ma iei ca ai nevoie si de ajutorul meu, dar alta sa ma tii responsabila ca arunca cu cartofi!

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

LA MULTI ANI, GRIGORE, RARES, EVA!!!

Ruxandra, Fatima, Ramsan, felicitari!! Cred ca sunteti atat de emotionate...hai, mai, de ce va sclipesc ochii, lacrimati?? De fericire...Sa va traiasca puii, sa fie sanatosi, sa aiba parte numai de fericire in viata!!

La multi ani, Mirona!! Sa fii sanatoasa, sa o poti creste frumos pe Kara si sa-i daruiesti cat de curand un fratior!!

la multi ani tuturor celor ce poarta numele Mihai, Mihaela, Gabriel, Gabriela si ...Mihnea!!!

Multumim pentru urari! Dam o bere!

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

La Multi Ani, dragi fulguleti:

Grigore
Rares
Eva
Rianna
Serban

Va sarut cu drag si va doresc sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!!!!

Scorpioanco ...Miro, sa traiesti, sa infloresti si pe noi sa ne iubesti! ...Te pup cu drag!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

La multi ani Mirona!
Sa-ti zic cum esti? Acest prenume induce logica si o abordare metodica, dar, in acelasi timp, limiteaza orizonturile si versatilitatea, stimuland inclinatia aproape exclusiv catre domenii tehnice. Mirona e rabdatoare si meticuloasa si ii place sa adopte o abordare sistematica in tot ce intreprinde. E hotarata si perseverenta in realizarea ambitiilor sale, dar trebuie sa lucreze in propriul ritm. Detesta sa fie zorita sau sa lase ceva neterminat sau in dezordine. Rabdarea sa infinita ii vor permite sa-si dezvolte constant abilitatile personale necesare perfectionarii. Adesea impovarata de sarcini, tinde sa acorde detaliilor o importanta mult prea mare.

PS- cred ca Kara iti va seamana mult si va fi ca tine. ( ca si fire, temperament) Asa cred eu.

SONIA
www.protv.ro/petitie.php" target="_blank">Salvati animalele!


Fericirea nu e o destinatie. E un mod de a trai. Burton Hills

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shoshika spune:

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de astazi mamici sau copilasi! Va doresc multa sanatate si numai bucurii!

Flori, mama lui Tudor David (30.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dianocica, tocmai ce am vizionat filmuetele cu d....E MINUNAT...am murit de drag cand l-am vazut cum se straduieste mititelu' sa urce si sa coboare din pat!!! Super...
Vazut si poze cu Mario de Porumbita la taiat de mot!!! ...apoi gemenele de mamaana, frumoase cum le stiam...Alessia de Adinazot la petrecere...am mai vazut poze, dar zau ca nu mai stiu ale cui !

Saryta, si eu am vrut sa cumpar aparat pentru aerosoli, dar doctorita mi-a spus ca nu e neaparat nevoie sa fac investitia asta acum, intrucat Denis nu e un copil cu probleme pneumologice; a fost pentru prima oara cand am fost putin bolnaviori si speram sa nu se mai repete un episod serios ca asta. Deocamdata o ascult, mai vedem mai incolo...Tu de unde l-ai cumparat si cu cat?
dandusa, felicitari pentru primii pasi ai Crinutei!!! ...si doresc sa iasa repede maselele alea si sa n-o mai chinuie pe mititica!...Ma bucur mult pentru tine ca ai primit vesti bune si vine Claudiu acasa...cred ca esti in al noualea cer!!!!
Shoshica, ia mai da-ne o data datele despre fulguletz si te trec eu in listuta!
Laura, cum mai e Dani? Tot cacacios?

va pup...





Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

ASIZA,bine ati venit acasa!

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

LAURA,chiar cum mai e DANI,?si Elisa mi-a trantit azi unul moale de tot,a mudarit tot ce i-a stat in cale,body,pijama..etc.eu cred k e de la dinti si asta.

georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by chris80

dar tot mai am ceva de zis: eram diriginta la o clasa de a 5a, si ma suna taica-su uneia dintre fete sa mi-o parasca, ca respectiva arunca impreuna cu o colega cartofi de la balcon si tinteau in masinile parcate. pai tu, parinte, ma suni ca sa imi spui si sa ma certi de ce face acasa copilul?!?una e sa ma iei ca ai nevoie si de ajutorul meu, dar alta sa ma tii responsabila ca arunca cu cartofi!
asta e ca aia cu tata care incerca sa o convinga pe mama ca eu sunt cheltuitoare. ca el stia din sursa sigura...de la soacra-mea

concentrati-va, mai cititi o data. da. exact!

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput