*Colectia aniversara de toamna-iarna 2005* (167)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

helou, colectie festiva !
eu citesc da' nu fac fata cu raspunsurile, acum am 10 minute in care dorm amandoi si nu e be la computer
stiu ca mi-ati mai scris, eu n-am raspuns... acum nu-mi mai aduc aminte ce trebuia sa raspund.. nu va suparati pe mine
eu sunt varza-vraiste ca de vreo saptamana anais se trezeste de cate 5 -6 ori pe noapte ca vrea haleala,ieri am colindat si magazine sa- caut costum lui gabi ca mergem sambata la o nunta (si io-s aia care cauta si face selecia si el brobeaza si stramba din nas ). ma rog, pana la urma s-a hotarat la unul. FRATE, da-s scumpe rau costmele (era musai sa-si ia ca s-a ingrasat si ma rog, e nunta unui subaltern - deci sefu' tre s-arate bine.) din pacate sefa sefului nu stie nici pana in prezent ce-o sa arunce pe ea din cauza de balenizare
aoleu, ma duc sa fierb legumele pt supa anei... fuggggggggg
sry, da' la sb andei raspund mai incolo. pot sa spun doar ca pe mine ma podideste plansul de emotie cand ma gandesc la ei, mai ales cand mergem cu masina si ii simt in spate ca se uita unul la altul
asa... si multa sanatate lui TUDOR DE LEEA. sfaturi n-am, doar incurajari
maria de bubamara parca mai era bolnavioara...

pupici



c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Maria dreptate mare ai.Da uite ca nu mi-a recomandat nici un fel de analiza.Tocma vorbeam azi cu mama ca macar un exidat de-as face.Am sa-i zic doctoritei.in plus cind vine cuponul am de gind sa-l purec pe toate partile.
Gabi cuscra multzam de sfaturi.Hai ca prea multe "de bine" am auzit de sinupret asa ca-l voi incerca.Lampa aia de ceva special?O gasesc in ce fel de magazine?Ca vad ca aparatul salin n-are nici o treaba cu Tudor.Adica nimic n-are.
Pumba fac chestia cu aburii cam tot a doua zi,da poate ca trebe sa stau zi-noapte in baie ca sa-l aduc pe picioare.Continuam.Sarumina.
Ionikka imi pare rau ca ai trecut prin perioade grele cu sarcina.Dar imediat,peste 16 saptamini,ai scapat.
Soso cred ca esti o mamica deosebita,razbate asta din gindurile schitzate mai devreme.
Melku da vaccinul la doi ani jumate.

Tudor e blegut si tot plingacios.Sta cu capul aplecat intr-o parte.Cred ca-l doare urechiusa dreapta rau.Nu indraznesc sa-l mai ating.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Camiiiiiiii, se incarca greu pozele tale. nu reusesc sa le vaz. dropshotul nu are slideshow?
am fost si noi la Ciolanu si Magura cu pitica. avem si cateva poze, da' nu sunt asa artistice ca ale tale. super fotografii. numai ca vreau sa le vaz in amanunt si nu pooocii. mai incerc si maine.
le pun maine si pe ale mele.

acum plec acasa.

ps. ramane: ***Colectia aniversara de toamna-iarna 2005***?

Adina & Daria Virginia (2 nov 2005)
Varsta Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

Leea lampa o iei de la orice magazin. Cumperi de la farmacie ulei de eucalipt. Pui apa in lampita si cateva picaturi de eucalipt. Pui o lumanare gen pastila sub lampa si o aprinzi. In casa va emana un miros placut de eucalipt, care te va relaxa si pe tine si pe ginerica, ajutandu-l sa respire mult mai usor. Poti repeta operatiunea de cateva ori pe zi. Grija mare sa nu adormi cu candela aprinsa, ca daca se termina apa si uleiul de eucalipt da un miros urat in camera.
Sinupretul e mai scumput. cam 30 roni sticla, da merita. poti sa ii dai cate 15-20 picaturi de 2-3 ori pe zi. Culca-l pe ginerica cu capusorul mai sus. Pt febra paracetamol de adulti- un sfert de tableta pisata si pusa in putina apa. Il tii de nasuc daca da sa vomite si in virtutea energiei va inghiti. Scade febra mai repede. Se da din 8 in 8 ore.Sanatate multa.

Gabriela si Mateea Ioana
Povestea nasterii

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai;
Cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait,
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca...
Iubeste-ti viata, parintii si prietenii. E cel mai de pret lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanalex spune:

camelia-minunate poze de toamna
ionikka -sa-ti dea Dumnezeu putere si multa rabdare sa poti duce pana la capat sarcina cu usurinta
Votez- Colectie aniversara de toamna -iarna
Despre Alex va pot spune ca inca mai vorbeste o limba a lui pe care cu greu o intelegem. Spune mami, tati alo, lapte , pa, pai, papa, pipi, caca, ...... . intelege tot ce-i spunem dar nu vrea sa spuna.
Sunt multumita ca nu mai folosim pampers ziua si se cere la olita , insa noaptea nu am scapat.
Sanatate multa copilasilor bolnavi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

slutare colectie...
mama ce frig e afara..brrrr

LEEA, mama, crunt prin ce trece T al tau. dragul de el, mai toti am avut brobleme de sanatate dar parca la voi nu mai trece... mai cere si o a 2-a opinie madicala. Sanatate muuuuulta. sa va faceti bine.

vazut pozele aniversare ale fetitei cu codite roscate si ale celei cu vestuta NOKY, MELKU pup fetele cucuietele. Pare ca v-ati distrat de minune.

Lavi, ma bucur ca vestile sunt bune, sa speram ca se termina cu bine tot.

I-am vazut si pe piticii colectiei, stefan de Ioana durduliul,Iris de Ryplei, ochioasa Anais de Corapino, frumusei foc vorba unei mamici (scuze dar nu mai stiu cine) imi faceti pofta de bebei, al meu sot numai vrea sa auda, poate il conving eu.

va spuneam ca iulia a fost si ea racita acum o saptamana si ceva, nu i-am mai dat sumetrolimul si nici ambroxolul (MIRA multam , eu stiam ca nu e antibiotic dar daca tu zici te cred) asa ca am scapat doar cu calpol dim si seara.

in wik asta care vine ii sarbatorim ziua fetei la Petrosani iar peste 2 saptamani la deva, in plus e si ziua lu tati deci ii serbatoresc pe amandoi.deja am intrat in febra pregatirilor, plus ca joi e si ziua mea ... alta tura de musafiri si pregateli... 2 septamani in chefuri.

s=a trezit matza... fuuuuggg...




MIHA SI IULIA BUBULINA (22.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tata isi revine dupa operatie incet-incet. Cam incet. Dar isi revine, sper eu. (Practic nu e doar revenirea dupa mica taietura, e revenirea dupa marele icter care era sa-l dea gata si care se va retrage treptat).

Operatia a constat intr-o incizie prin care i-au bagat un tub sa iasa bila afara. Din cauza icterului mare, ficatul e prastie, ii afecteaza (temporar) si creierul. Dupa ce isi revine ficatul va face a doua operatie prin care ii dreneaza bila la duoden, si scapa de fire care ies din el. La starea actuala nu ar fi suportat operatia asta. Tumoarea de cap de pancreas o s-o investigam mai incolo, cand s-o stabiliza, si vom vedea daca va trebui/putea fi operata si ea. Doctorul zice ca sunt doar 5% sanse sa fie benigna dar cine stie?
Tata are probleme din nastere cu sangele - nu i se coaguleaza, accentuate de starea actuala a ficatului, asa ca am avut emotii mari sa nu faca hemoragie incontrolabila la operatie. Din fericire a trecut cu bine peste ea. Am avut mari emotii ca nu apuca ziua operatiei din cauza icterului puternic. Din fericire ne-a ajutat Doamne-Doamne!

Va multumesc mult pentru ganduri bune, rugaciuni, telefoane, SMS-uri.

Imi cer scuze, am zero dispozitie de scris LMA-uri, le doresc tuturor bebelusilor aniversati in perioada asta toate cele bune, dar nu am dispozitie de scris urari personalizate. Le voi scrie mai incolo, imi cer scuze.

Multa sanatate lui Tudor si altor bebelusi bolnaviori daca mai sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Lavi,
ne-ai dat o veste foarte buna ca tatal tau a suportat cu bine operatia.
Cu Dumnezeu inainte.
Eu citesc acatistul Sf. Spiridon de ceva vreme si simt eu ca ma ajuta.
Sanatate multa tatalui tau!

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si [http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=109625&whichpage=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Leea nu i-ar fi mai bine la spital? Macar acolo il au sub supraveghere medicii. Deja dureaza de prea mult timp treaba asta urata.

[b]Miha/b] sumetrolimul e o sulfamida, insa ambroxolul nu e antibiotic.
Ma bucur ca ati scapat de raceala, deja vad ca mai toti copii dusi la grasi/cresa au fost bolnaviori. Of, of!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Astazi pe la 18,ca tot a venit iar doctorita, Tudor nu a mai facut febra 38.Ci 38 cu 5.Acum i-a mai scazut dupa panadol,dar tot mai are ceva.Imi vine sa-l iau in brate si sa plec direct in tarile calde sau oriunde altundeva decit la noi, la medicii de aici zic.Io ii spuneam ca nu e deloc mai bine,ea cica ooo,e 50% mai bine.Si fata de simbata cind a venit,copilu se tine de urechi,face febra mai mare si a mai si vomitat.De spital fug ca dracu de tamiie.Aici e boala curata sa stai cu copilu.
Gabi multumesc.I-am luat sinupret.Desigur la noi de cu 5 lei mai mult,dar ce mai conteaza.Lampa credeam ca-i ceva special.Din aia de zici tu avem si noi.Maine voi lua ulei din ala si incercam si asa.
Lavi ma bucura vestile bune ce ni le dai.Sper intr-o recuperare totala chiar daca mai lenta.

Va pup apasat pe toate ca-mi sinteti alaturi.


Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput