Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Am cautat scutece cu omizi...nimic. Am luat un pachet exact ca cel din poze si scutecele au banda f verde deci si eu sunt cam verde de suparare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Am revazut albumele de 6 si 7 luni. as avea o rugaminte desi s-a mai discutat aici. Va rog sa puneti numai cate o poza in albumele pe luni si cate vreti in cele cu multi bondarei si albinute.

Ce vreme urata... Azi am iesit numai jumatate de ora afara. Dupa ce ca era f frig( 3 grade) mai si ploua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

la scutecele alea ceva trebuie sa difere, eu stiu codul de bare... numarul lotului ... incercati si pe partea asta

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Loina In, bine ai revenit! unde are Robert alea 11,5 kg, ca nu pare deloc grasunel. Frumosi ochisori mai are

Paxela, merci pt. reteta, Stefi e lesinata dupa tot ce contine orez asa ca o sa incerc si reteta ta.

Ela, cu ce te ocupi tu de nu mai intri asa des pe forum? iti ocupa Duracel tot timpul?

RaisaFudulu, felicitari pt. dintisor

gabi78, eu de cateva zile ii tot dau la ora 18 budinca cu mere, gutui si orez adaptata dupa reteta Laurei, ii place tare mult..problema la noi este ca nu vrea branza in nici o combinatie, iaurt o mai pacalesc daca nu este acru

Nickol, cred ca tu intrebai de care iaurt dam la bebe...pai eu i-am dat de la 7 luni facut in casa dar acuma ii dau si kefir cumparat de la o firma locala...dr. mi-a recomandat kefirul

Eu cereale ii dau dupa o masura de lapte NAN, cam o lingura plina inseamna masura mea...hai mai spuneti, cate cereale papa puii vostri?

In ce combinatii dati branza?



Mihaela siStefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei
www.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Alexa: ai dreptate cu codul de bare, trebuie sa difere ultimele 6 cifre, iar primele 5 din ele identifica produsul (daca imi aduc eu aminte bine din ce am invatat in faculta) ... deci scrieti repede un cod de bare de la cele stretch, eu scriu de la ale mele

40 15400 14070 2

Edit: am verificat cu Roxanici si nu se confirma

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Mihael@, cum ai facut budinca cu mere? asa de bine suna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Or inlocuit modelu de pampersi... si s-or fi amestecat de-aia vechi cu de-aia noi... Poate loturile... cum zicea Paxela... or fi cu nr. mai mari, aia mai recenti...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

metoda de identificat pampersii mov.

luati pachetul si il invartiti pe toate partile pana reusiti sa vedeti modelul de pe funduletul scutecului, stiti voi....pe cele verzi sunt niste liane cu frunze, pe cele noi sunt norisori, fluturasi sau soare. Se zareste vaaaaaaaag desenul prin ambalaj, dar este cel mai bun indiciu ca nu gresiti. Succes!
Tzuna si io is un pic verde de suparare da pana la urma am gasit.

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:


Mihael@, io dau 3-4 masuri de cereale la lingurita ( masura mea e de la humana). asta manca raresu la 18, mai rad si o feliuta de mar in ele ptr gust. Asta manca invariabil, abia a inceput sa le savureze si nu schimb inca

banda mov nu se vede ca sunt astfel ambalate incat sunt cu spatele spre ambalaj. Verific 1 pachet, daca e bun, ok, daca nu, incerci la alt magazin ca sigur acolo sunt toate la fel.


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Bravo Roxanici! dar cate pachete ai verificat? Ca poate in magazinul ala erau toate din acelasi lot mov. Eu una m-am uitat la vreo 10 pachete in auchan si toate mi s epareau la fel. eu ma uitam s avad o nuanta de mov ce-i drept si nu desenul de pe scutec.... Pana la urma asta este sa stea cu astea verzi. pana le terminam poate aflu exact cum sa descopar punga buna.

Noapte buna tutror. Maria a mancat si ea asa ca ma put duce la culcare.

Mergi la inceput