Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (105)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

si ziceti asa...ca tre semnata condica, altfel jap-jap....pai nu e corect nene, ca majoritatea au un fulgulet, altii au un fulgulet si un zglobiu de miez de vara....si altii au suport, altii n-au, unii au probleme...ma rog, faceti cum vreti. Sanatosi sa fim, ca de nu vom mai apartine acestei liste, o sa spun doar...atata paguba sa avem la viata noastra

sanatate!

p.sOricum Marani avea dreptate cand spunea ce spunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Dia fulguiala se face benevol, nu? Cine trage de urechi pe cine? Oricum minoritatea se supune majoritatii intr-o democratie autentica.
Danutz de ce nu vad eu pe tizul nostru decat in site-ul fulguletilor? Pai pune si tu o poza ceva... ca eu m-am zbatut si tot am pus la semnatura.

Stiti ce cred eu? Cea mai autentica miscare de forte de pe forumul nostru a avut loc atunci cand o mamica inspirata si anume Angi site-ul fululetilor si atunci mai multe mamici care stateau in umbra si doar ne citeau au vrut sa fie si ele prezente cu bebeii lor pe acest site. Atunci s-a facut un fel de test de prezenta. Hmm?

Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

stati ca de fapt cu RAMSAM,am vrut sa incep....vazut poze cu rares.dar tu de ce tii ascuns haiducul,cand e frumos de te topesti....sa ne pui mai multe poze,"ca ca" si DIANOCICA,zic si eu....mi-l aduc aminte de cand era mic,si acu ietete ce flacau ai.sa-ti traiasca!vin' mai des la noi,crede-ma ca e super!eu ma mai destind citind,dupa o zi de calareala sandokanilor..

ca veni vorba de sandokaaaaaaniiii....bai frate,sant intr-o faza de vreo 2 saptamani,de ma rup in paispe(14).nu mai sant buna de nimic,simt cum puterile imi sant sleita.unul vrea sa mearga,nu se aseaza bine jos,vrea celalalt....nr 2 ma vede cu nr 1 si vrea inapoi si nr 2 tot de manuta.pascal merge tinut numai de o manuta,dar sophia inca sustinuta de amandoua mainile.3 maini nu am,ca daca as avea,as merge cu ei amandoi.ii iau in brate pe amandoi,dar pascal atata de grosolan in gesturi este,ca din iubire pt sophia,el cand ii da una de la el din sat....sophia e mai delicata si imediat ii dau lacrimile.nu cred ca o loveste,dar nu-i place cum o smotoceste.in fine...cand le povestesc la neamuri o faza de genul asta,singura replica e :"tu ai vrut doi..."dar eu o povestesc cu mult umor,si ma amuza,nu ma plang cat mi-e de greu.ca de murit nu mor din asta.oricat de greu mi-ar fi,sant ai mei,au nevoie de ajutor si n-am sa-i lasa asa de izbeliste.o sa-mi inventez si o a treia mana daca va fi nevoie,dar deocamdata ma descurc cu doua maini....ei,cum!am si eu "tainig-ul" meu ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

offf iar ies discutii nu era vb de persoanele care scriu mai rar,era vb de persoanele care au scris 1-2 ori si au disparut care chiar nu le cunoaste nimeni...

Ramsan-frumoase pozele,Rare si mai si
am pus pozele la semnatura

Danita-imi pare rau pt catelusa

Kokorina-premergatorul nu-l folosesti? ii poti pune prin rotatie asa merg amandoi odata

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
Aniversare 1 An
luna 12
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

minunatelor, va multumesc din suflet.
am citit sfaturile voastre, pestele a fost pastrav, dar nu mai dau.....mult, mult timp de acum!
eu m-am luptat si m-am luptat si am gasit o gaurica de vreo 70 de kile pt a intra in butoi. am cazut. ma lupt, ma lupt sa ies. vom vedea.
va pup dulce

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

quote:
Originally posted by a_deju

quote:
Originally posted by Donia

quote:
Originally posted by dianocica

donia cateodata ma pierd in feed back uri-f placute de altfel- si parca uit cate lucruri frumoase voiam sa va spun....:(

Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator


No las', ca mai o poveste de la intalniri, mai o poza cu bigudiuri... completam noi cumva spatiile lipsa

danutz si dianocica, planul vostru e minunat, dar sper ca va dati seama ca marani si a_deju vor cere ca fiecare persoana din lista sa continue sa ramana acolo, nu?





Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.





acuma pe bune, nici chiar asa.. eu am zis ce am avut de zis, banuiesc ca marani la fel, e logic ca ne supunem respectuos majoritatii...

Deea, mami de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"




de acord cu tine

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

mai fetili, da' de ce sa nu micsoram toata lista? exact in forma in care e, bagata la size 1... si se trece foarte usor peste ea (chiar si in forma actuala) tinand apasat pe sageata down... zic si io... ca va dati seama, cum poate noi nu avem timp si rabdare sa scroll-am peste lista, asa se poate ca si alte mamici sa nu aiba timp decat de citit din cand in cand, si de o postare o data la o mie de ani... peste nu foarte mult timp, o mare parte din noi vom reintra in campia muncitoare, si atunci cele cu acces la net poate vor vrea sa revina, sa zica cate una, alta... (la fel de bine cum se poate intampla fix inversul situatiei...).
zic asta pt ca, daca am retinut bine, problema initiala a fost una "tehnica" sa-i zicem, cum ca dureaza prea mult derulatul pana se ajunge la prima postare...

Deea, mami de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by ramsan

Dia fulguiala se face benevol, nu? Cine trage de urechi pe cine? Oricum minoritatea se supune majoritatii intr-o democratie autentica.

eu glumeam. incercam sa distrag atentia de la faptul ca am tras chiulul rusinos de la exercitii. ceea ce nu o sa se mai intample [omulet care jura pe rosu]

eu nu inteleg altceva: de ce e asa important sa fii in listuta aia? sau cutarita care a dat de un forum, s a inregistrat, s a trecut la lista si ..gata. pa si pusi...nu a mai dat nici un semn never ever. pt mine una listuta aia nu e un loc de cinste. pe cuvant. si daca nu mi s ar parea un gest de kk,, m as sterge de acolo. la fel cum am facut si cu pozele de la semnatura, si cu pozele din listuta. deci pt mine e ceva fix egal cu zero.

nu te pune nimeni sa dai buna dimineata numai ca sa semnezi condica. de fapt nu te pune nimeni nici sa citesti. dar daca tot nu scri, nu comunici cu nimeni, de ce e asa important sa fi acolo? pt ce? intrebarea asta nu e rau voitoare ci f sincera. eu una nu inteleg.

alta: unii au doi, unii au trei copiii si asta nu i impiedica sa intre si sa scrie la 1-2-3-4 saptamani. f frumos. la fel cum sunt cu un copil care scriu de 10 ori pe zi sau o data la 5 luni. e treaba fiecaruia cum isi gestioneaza timpul. nu judeca nimeni asta. eu una ma relaxez citindu va si scriindu va si alta se relaxeaza uitandu se la tv. ceea ce foarte frumos in ambele cazuri. nu asta se discuta aici. dar daca tot nu scri deloc, plus ca nu ai mai scris in tot dc-ul de un an...sincer acum..chiar mai conteaza? ca esti in lista sau nu?



Impotriva bannarii aelitei
diana si david 03.12.06


Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Eu am lipsit de pe forum 4.5 luni... dar nu m-as fi suparat daca m-ati fi sters...

In alta ordine de idei, ce-ar fii daca odata cu postarea pozelor si a povestii nasterii puneti si meniul de la petrecere? Nu de alta da-s in pana de idei...

Aventuri din Bucatarie... stiti ce fac eu cu apa in care-am fiert vitzica cupilului? o arunc? nuuuuuu o bag la framantat mititeii Ies muuult mai gustosi decat cu apa minerala. Cea de la pui...cand fierb piept de pui o folosesc la pireul copilului ca cere mult lichid, dar cand folosesc pulpe o bag la pilaf mama...de se linge tati pe botic o zi intreaga.

Ieri am bagat cupilului un usturoi la papica, la fiert cu zarzavaturile... si mi-am adus aminte sa-l scot chiar cand am pus in funcctiune blenderu. Deci juma de catel de usturoi a mers in papica. Rezultatul: a ragait si partait copilul toata ziua azi.
Cine mai doreste cine mai pofteste...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Sa nu ne ascundem dupa degete.. n-a spus nimeni sa vii si sa postezi zilnic.. doar de dragul de a posta.. dar nici sa apari de 3 ori sau vreme de cateva zile si apoi dus sa fii.

Spunea cineva ca fiecare nou-venit a fost invitat si nu poti retrage invitatia. Eu zic ca daca acea mamica nu simte nevoia sa faca parte din grupul nostru .. atunci sa nici nu faca. Fiecare nou-venit a fost primit cu inima deschisa, dar daca a considerat ca nu e cazul sa ramana printre noi.. atunci .

Cat despre a afla o anume informatie.. nu-i musai sa faci parte din lista.. s-a raspuns de fiecare data si cu promptitudine atator mamici care nu aveau nici o treaba cu fulguletii.

Iar de revenit odata cu accesul la net.. nu-i nici un bai. Lista nu e sigilata si cheia de acces nu se-arunca in Dunare. Da pe pariu ca n-o sa fie prea multe reveniri in forta??

Repet, Dianocica a zis-o extrem de bine. Ca o relatie sa mearga tb sa vina "ceva" (ca e interes, dorinta, prietenie, grija) din ambele sensuri. Si daca unul a disparut cu desavarsire..

Iar mie nu mi se pare normal ca la loc de cinste in lista minunatelor/fulguletilor sa fie nume care.. pana la urma nu prea dau 2 bani pe grupul nostru.. si implicit pe lista noastra.


Cui ii spun ceva numele acestea? Stiti ceva despre ele.. in afara de informatiile postate in lista?

pet72
nana72
Bubi26
Chani852
DeeA
cleopiciu
mihaela_p
Melinda
Monis
Oradeanca
Calina73
sraluca
cristina_L
Flavia Maria
Nanuk
Claire
Deborah77


Sau alte fete care sunt extrem de prezente in multe sectiuni ale forumului.. da aici la fulguleti n-au dat binete decat o data.. Elise, Elenalove, roxanal...


De exemplu pt mine vor face mereu parte din grupa noastra indiferent cat de rar vor posta: Roxana_c (2 fetite si bb Calin venit pe lume in ciuda ligaturii de trompe, care are o mica problema ce tb rezolvata), Somleac (3 copii superbi), Cristina1974 (2 fete cucuiete si o viata la Londra asa exotica pt multe dintre noi), Mormelvio (bb Alin adoptat), Ruxmax (care arunca cate-o intrebare super-urgenta si apoi dispare subit in ceata), si lista e luunga.



Si haideti va rog sa nu ne mai batem atata cu pumnii in piept ca ce greu ne e noua si ce bine o duc altii care n-au griji&probleme de au atata timp pt forum.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput