Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (253)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

quote:
Originally posted by maraki
relelor, va atinge Dumnezeu unde va e mai drag...


Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3



Maraki, sa-ti fie rusine, ca esti mama si ai si tu nu unul ci 3 copii....vad ca incepi cu blestemele, o iei pe urmele lui Nico......

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MARAKI atunci cand s-a vorbit pe DC urat la adresa Biancai stii foarte bine ca eu le-am acuzat pe cele ce au facut asta - chit ca erau prietenele mele si ca au izbucnit provocate tot de Bianca.De cand s-au intors,fetele au ignorat-o in general si n-au scos din gura cuvinte de genul ala la adresa ei.Daca Irina si Ioana au vorbit pe mess cu ea si s-au complimentat intre ele,este strict o problema personala a lor si tot Bianca si cu tine ati adus-o in atentia "opiniei publice" starnind un nou circ! Asa ca incearca sa te gandesti intai inainte de a pune iar paie pe foc.
Eu cum crezi ar trebui sa raspund mesajelor nerusinate de aseara pe care mi le-a adresat Bianca? Ia spune? Ce zici? Aminteste-ti doar cat i-am luat apararea si e suficient.

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

quote:
Originally posted by T_Ioana

quote:
Originally posted by maraki
relelor, va atinge Dumnezeu unde va e mai drag...


Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3



Maraki, sa-ti fie rusine, ca esti mama si ai si tu nu unul ci 3 copii....vad ca incepi cu blestemele, o iei pe urmele lui Nico......

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"








imi pare rau, am rectificat pana sa vad mesajul tau, nu am vrut sa iasa asa si mi s.a parut si mie ca suna aiurea.....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

scriu mai tarziu, Angelo e la masina cu Giorgos, mergem la cumparaturi


chiar nu am vrut sa ma refer la copii, pe cuvant!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Inca ceva fetelor: de cateva zile sunt iar coplesita de ferestre de mess in care multe fete imi spun ca deja le este iar sila sa mai scrie la acest subiect.MARAKI SE PARE CA ASTA VREI SI TU? SA RAMAI DOAR TU SI BIANCA? SI INCA VREO 2-3? SPUNETI SINCER ,ASTA VRETI?


MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Maraki, nu e comedie lista. Comedie este sa dai bir cu fugitii, cum s-a intamplat data trecuta. Sa privesti realitatea in fatza, eu spun ca asa e cinstit.
Iar daca la asta se va ajunge, sa ramana doar cateva persoane care sa scrie aici, so, faca-se voia voastra! Eu spun sincer ca nu mai scriu, daca nu se rezolva situatia. Nu ca as conta foarte mult in aceasta secta. Dar, daca esti mereu blocat si nu poti sa-ti exprimi parerea pe acest forum,daca drepturile majoritatii nu conteaza, inseamna ca m-am inselat scriind de la bun inceput aici.
Pana la urma e mai bine in viata reala, n-ai chef de cineva, il ocolesti.

Ingrid S si Diana
http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Ingrid, de ce sa pleci? Ramai, pls. Daca plecam se intampla exact ceea ce vor ele si se va ajunge ca "subiectul NOSTRU" si automat spiridusii nostri sa fie murdariti.
Uite ce propun... ne ocupam de lista si de cereririle catre moderatori mai departe,d ar in afara subiectului...aici vorbim de copiii nostri dragi.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

www.flickr.com/photos/14405706@N03/" target="_blank">Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Si apropo de acuzatia de aseara ca "de plictiseala" le-am chemat pe fete inapoi.Chiar credeti ca ma plictiseam? La orice ora am cu cine discuta pe mess,ba chiar am cu cine face o conferinta mai mult sau mai putin extinsa.Si vorbesc de prietenele de pe DC,nu de celelalte.Dar intotdeauna am preferat sa ne auzim aici - aici e istoria noastra comuna.
RALU AI DREPTATE.Aici asteptam doar voturile fetelor,de restul vom discuta pe privat.


P.S. Pe Maraki va rog sa o iertati,i-am facut bioritmul si are critic la intelectual si restul sunt la pamant.Nu-i de ras,am vazut clar ca in asemenea zile ne apuca de obicei

MONI SI DIANA (01.01.2006)
www.dropshots.com/moni2" target="_blank"> NOUTATI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Probabil ca multe dintre noi au citit zilele astea la odisee si s-au amuzat copios. Eu n-am putut sa nu ma minunez de ce "aberatii" scriam si totusi nu se gasea nimeni sa ne "puna la punct". Era amuzant, era sentimentul de solidaritate, era o placere sa deschizi forumul si sa razi cu lacrimi de conversatiile de la schimbul 3 sau sa participi activ la ele. Erau si atunci fete care aveau un copil deja, sau munceau si in lunile mari de sarcina sau efectiv nu puteau sta noaptea dar nu veneau sa dea cu piatra ca s-a scris nu stiu ce tampenie.....pur si simplu se distrau. E drept ca acum toate avem cel putin un copil care ne solicita, unele si servicciu, vremurile de atunci nu se pot intoarce dar putem recreea atmosfera de atunci muland-o pe nevoile si necesitatile situatiei actuale. Atunci ne plangeam de junghiuri, fetusi miscaciosi, insomnii si multe si marunte, acum ne plangem de copilasii deja maricei, de joburi, de lipsa de timp pentru noi etc...astea sunt grijile si problemele actuale (eu sper sa ajungem impreuna, la subiectul asta, sa ne plangem si de tatuaje, prima iubire, faptul ca l-am prins fumand, chiulul de la scoala si alte "necazuri" specifice varstei). Asta se si vrea - din punctul meu de vedere- forumul, si mai ales subiectul asta. O portita de scapare pentru grijile si problemele cotidiene, un loc unde sa vii cu drag sa iti impartasesti bucuriile si necazurile, sa te mandresti cu realizarile copilului sau sa te plangi ca iar e bolnavior, sa ceri sfaturi si daca esti in masura sa si dai........si toate astea in masura bunului simt.
Acum, de cand e Bianca, am ajuns sa scriem cu groaza, sa ne gandim de doua ori inainte de a posta un mesaj, sa-l analizam din toate unghiurile cu un ochi critic incercand sa descoperim eventuale pasaje care ar putea fi comentate. Nu e firesc sa fie asa, nu asta se vrea subiectul asta........
Maraki, poate ca esti printre singurele care o sustin si nu sunt in masura sa te condamn pentru asta, e optiunea ta si poate tu chiar te regasesti in metodele de educatie, poate chiar ii impartasesti opiniile Biancai si modul de expunere al problemelor. Dar marea majoritate nu o fac, iar asta ar trebui sa spuna multe...
Facand abstractie de discutiile private la care s-a ajuns si de jignirile de pe forum, din ambele "tabere" eu consider ca Bianca ar trebui sa judece la rece si obiectiv lucrurile. Daca atatea persoane i-au tot spus ca nu sunt de acord cu modalitatea ei de abordare a problemei, ca se simt jignite de micile intepaturi si comentarii la postarile lor, ca nu ii impartasesc metodele de educatie si sfaturiel aproape impuse nu vad de ce nu s-ar "simti"! Nu e normal sa spui asta sunt eu, cui nu-i convine, treaba lui, eu nu ma schimb!...daca nu poti face efortul sa te schimbi atuncie firesc sa te astepti sa ti se ceara sa nu mai postezi. Cand vezi ca tu faci nota discordanta si prin agresivitate si prin incercarea de impunere a anumitor idei trebuie sa stii ca vei fi privit cu antipatie....
Daca atatea persoane ii spun ca nu o simpatizeaza, ca nu-i agreaza stilul si pe ea ca persoana nu ar fi normal sa plece singura??????
Ea se incapataneaza sa scrie desi stie ca pe MAREA majoritate nu intereseaza deloc postarile ei si lumea e chiar agasata de interventiile ca nuca-n perete pe care le are, stie ca au ajuns fetele sa nu o mai suporte efectiv si cu toate astea nu poate da dovada de maturitate si sa renunte......
Se pare ca deviza ei este "Daca voi nu ma vreti eu va vreu!"....in cazul asta e normal ca si noi sa strigam "Capul Biancai il vrem!!!!"..........

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Nu plange ca s-a terminat,zambeste ca s-a petrecut !"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

............si ce placere era sa citesc pe aici acum vreo saptamana, pacat!!!!!!

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput