Colectia de toamna-iarna 2005 (166)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Asa ceva...Fetelor n-am mai pomenit.Pe cuvintul meu ca de la 23.30 aseara si pina la 5.30 azi dim,Tudor a plins intr-una.Si-n patul lui si-ntr-al meu,si in brate si pe jos si la desene si in fata jucariilor si oriunde.NU l-am putut calma cu nimic.Apoi nici pe mine.Am zis ca sar pe geam si am terminat bilciul.Desigur tusea si mucea la greu.Nu inteleg ce s-a intimpla.Nu-mi arata nimic cum ca=l doare,dar 6 ore a urlat fara oprire.Apoi a adormit si s-a trezit la 7.30.Deci sintem tiritoare amindoi,mai ales io.Ma rog sa-l prinda somnul sa pot dormi si io.

Anda legea compensatiei.Nu vorbeste da ce frumos se spala...
Cata sa-ti traiasca sotul,la multi ani!
Roxi ii dadusem o luna septilin,da cind am vazut ca a racit,m-am dezumflat si am renuntat.Desteapta.
Mada nu se rastoarna cu tot cu fotoliul Miru? Io am vazut undeva asemanator si o mamica tocma incerca sa-si puna copilul de vreun an si jumate pe el.Si s-a rasturnat si s-a lovit rau.Deci a renuntat sa-l ia.Si io la fel,desi mi se pare chiar util.

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Oooof niciuna nu sinteti? are 38.Moooor

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

leea, du-te fata la dr. cu el. hai imbracarea, e clar ca sufera, ce naibii, nici la 3 luni nu plangea asa. dar alt pediatru bun in baia-mare nu este? ca prezentul nu prea face fatza vad. dai septilin in continuare, oricum si fuga sa vezi ce-l doare, sa spui la dr. ca n-a dormit toata noaptea, sa nu fie aia ar superficiali, te trimit cu nurofen si picaturi de nas inapoi acasa.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

leea, tu ai batista bebelusului? nichita nu poate dormi cand ii curg mucii, bag aspiratorul si se mai linisteste si el. altfel ori imi face otita, ori incepe sa tuseasca ajung mucii in gat ori in cazul vostru si mai rau, coboara raceala spre plamani. NASUL TREBUIE SA FIE LIBER PENTRU UN COPIL SANATOS, TREBIUE SA AI MEREU GRIJA DE ASTA, caci altfel se deterioreaza rapid starea copilului. Mai, du-te la dr, dk face vreo pneumonie de la racelile si tusea asta cu care se lupta de o luna ba mai bine ba mai rau?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Am sunat pediatra care mi-a zis,ca "asta e alta boala".Ce-o fi vrut sa zica...ca nu-i bronsita?Oricum vine incoace.Am batista bblusului care iese plina de fiecare data.Toti mi se par incompetenti.Si pediatra si pneumoftiziologul si aia de la urgenta.TOTI.Saumina Anda

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

astept sa spui ce a zis pediatra. vine acum, nu, nu asteapta stirile de seara? of,of,bietul tudoras! mai baga-i si tu un fresh de portocale dk n-ai ce face pana vine pediatra. asa, de chestie. e fte bun, dk il dai frecvent, pt imunitate. io azi l-am tinut pe nichita 2 ore fara apa ca sa-i fie sete sa-l bea, altfel linge 2 picaturi si gata. dupa 2-3 ore a supt un biberon intreg de fresh de portocale, vreo 3 portocale zemoase adik. macar in fiecare zi de week-end sa-i dau ca in timpul saptamanii, cat e la gradi, n-avem cum.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Leea, nasol. Mai bine la spital, daca nu vine pediatra sa-l vada. Ceva il deranjeaza raaaau de-a plans atat.
Tinem pumnii sa va reparati repede.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Dupa inca 20 de minute de plins isteric a adormit.Nu in patutul lui,ca n-a vrut sa-l vada ci pe canapea.N-a venit pediatra inca si aproape ca sper sa mai intirzie vreo ora macar ca sa nu-l trezesc.Nasul este plin pina la refuz.Dupa 10 min de la aspirat e la fel.Cred ca renunt la gradi definitiv.Sau ,ma rog,pentru o vreme.E prea de tot.Febra ii mai scazuse 2 liniute inainte de a adormi.
Multumesc pt sustinere,ca ma "ascultati".

Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Leea mai bine du-te la spital, ca nu-mi place ce scrii. Cam asa a facut si ILi inainte de internare, (e adevarat ca era mult mai micuta), tot plans isteric 12 ore, tot febra, tot lipsa poftei de mancare....

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Profita si dormi si tu putin. De unde atatia muci, dom'le?

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)
www.dropshots.com/new.php?userid=109466&cdate=20061112&cimg=0" target="_blank">filmuletze Alexandra

Mergi la inceput