Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

neatza la amiaza
eu m-am chinuit sa-l adorm pe bebe, care azi vedea numai spini in patut, desi era mort de oboseala... si vad eu ca nu doarme bine ca se trezeste ca ii e foame . Asta e, mi-a dat ieri vacanta doar cand se trezea pentru papat si mai apoi adormea in jumatate de ora... si a mai dormit si noaptea bine.

Roxana, si Robert face balonase de zor si balute... oricum sper sa nu fie dintisori. Iar picaturi anticolici nu-i mai dau, desi mai avem uneori episoade de dureri de burtica. Nu-i mai dau, ca mi s-a parut intr-o seara ca parca i-au amplificat durerile de burtica

Offf, cand aud de bebei care dorm atata... al meu nu mai doarme nici 4 ore [:q]... cel mai mult doarme 3 ore jumate noaptea.

Maine ma duc sa ma tund un pic si sa vad daca imi gasesc o camasa mai de doamne ajuta, ca din fericire intru in niste pantaloni de dinainte, dar se vede urat burtica. Asa reusesc si eu sa ma pregatesc si pe mine de botez.

Apropo de vaccin, cand l-ati cumparat il aveau la farmacie? sau vi l-a adus mai apoi ca saptamana viitoare trebuie sa-l il cumpar si eu.



Mad, mamica de www.flickr.com/photos/9465085@N07/1466689554/" target="_blank"> Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Teo, chiar dacacantarul tau ar arata altfel decat la din maternitate(si sigur arata, e clar ca aluat superb in greutate! pai media este de 200 grame pe saptamana, in ritmul asta, il dai pe Mihnea la gradi in 4 luni


mai, cu alimentatia...eu sper sa o reeduc pe Sofia cu ocazia diversificarii lui Gheprghe. A mea pana la 2 ani n-a stiut ce-=i aia bomboana.
Abia de la 4 ani a datde gustul ciocolatei la modul real, adica sa inceapa si sa-mi ceara.
insa nu mananca legume cu placere:(((



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sabina, imi pare rau pentru patania de asta noapte. La noi asa a fost pana asta noapte. Si mi-a dormit flacaul de la 11:30 la 4:30. Sper sa-i tina Dumnezeu naravul! Da, eu m-am ingrasat 26 kile, si le-am dat jos cat ai zice peste. 16 kile la nastere si in prima luna, 6 kile in inca o luna jumate si am ramas cu vreo patru in plus, adica 51 kg. Si fara sa fac nimic special, in afara de impins carutul cu orele prin parc. Acum cu Vlad m-am ingrasat 16 si inca mai am 6 de dat jos. Ca sa ajung la 54 cat aveam inainte de sarcina. Si nu fac progrese deloc.

Mai fetelor, eu n-am vrut sa starnesc polemica cu dulciurile. Nu sunt habotnica. Miruna mea mananca dulciuri, ca orice copil. Nu in exces, dar mananca. Pe mine m-a calcat pe nervi articolul ala dintr-un singur unghi, ca sa nu-i spun junghi: cum poti sa dai vina pe straini pentru proastele obiceiuri ale copilului? Ia pune-i tu copilului morcovul ala pe masa, si atunci n-o sa mai trebuiasca sa umblam noi, strainii aia nemernici, corupatori de copii de doi ani, cu morcovii in buzunare si cu frunzele pe afara.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Hop si noi!

Multumim tuturor pt urari si la rindul nostru uram si noi La multi ani celorlalti bebelusi sarbatoriti astazi!

De bine ce-l laudam ieri,azi papanasul meu e marait rau,colicos si mucios:(...
A fornait toata noaptea si a si tusit de citeva ori pt ca se ineca cu muci...pediatra a zis ca e racit insa daca mananca si nu face febra e ok...sa-i curat des nasucul cu ser si sa-i pun o perna sub saltea astfel incit sa doarma f sus,aproape in fund,pt a nu se mai ineca cu mucii...saracutul poate de asta prefera sa doarma in scoica...
In ceea ce priveste umidificatorul zica-se ca-i absolut necesar pe toata perioada in care se da drumul la centrala...am luat si noi acum citeva zile insa nu mi se pare ca face mare brinza..poate-i doar o impresie...

Roxana m-ai linistit un pic...daca bebe ne lasa,perseveram perseveram....tre' sa reusim!
Teo bravos! Mihnutu' garsunul si frumosul!

Pupici pt toti papanasii si dulceturile,mai ales pt cei bolnaviori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza si de la noi!
Sabina, imi pare rau ca ai probleme cu bb Gheo.
Si Stefan e foarte marait. Asta-noapte s-a trezit pe la 3 direct urland, de am sarit din pat ca arsa, nu stiam ce a patit. De dimineata pe la 10 l-am adormit si am sters-o pana la Mall ca a ramas mama acasa. Ei, dupa nici o ora m-a sunat ca urla rau. Oricum, eram deja langa bloc, parcam masina. L-am pus la tzitzi, dar nu a supt mare lucru si a adormit. Cum l-am pus pe pat, iar urlete puternice. Nu cred ca e vorba de alint, inclin sa cred ca e de la dintisori pentru ca gingia e din ce in ce mai alba. Beyyyyyy, in curand o sa imi faca iar rani, sa vezi ce o sa muste din mine .
La faza cu dulciurile nu ma pronunt inca pentru ca nu am experienta. Dar, totusi, Ana are dreptate, tipul care a scris articolul a fost destul de ingust, nu cred ca e doar vina strainilor.

Sim si Stefan (25.08.2007)
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Alehiam, si Vlad doarme noapte ca vai de el (mai mult vai de mine). Abia azi noapte a dormit si el ca lumea. Eu am luat infanrix hexa si il aveau in stoc. Daca intri pe site-ul sensiblu, poti sa cauti farmaciile care au stoc din vaccinul pe care il vrei. Mi se pare ca si Help net-ul si Donna mai au optiunea asta. Mie mi se pare utila, ca nu mai stau sa orbecai prin farmacii. Ma duc la cea mai apropiata care are ce caut.



Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Hmmmm, scrisesem un mesaj si l-am pierdut pentru ca am apasat din greseala tasta de inchidere rapida
bebelusilor care implinesc azi o luna sau doua
Multa sanatate bebelusilor bolnaviori, recuperare rapida!

Sim si Stefan (25.08.2007)
BB Stefan creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Picca, ce rau imi pare pentru puiutz... Asa suntem si noi. Azi e mai bine. De dormit doarme saracul aproape in fund si scoica e cea mai buna prietena a lui zilele astea.

Sim, o si vremea asta de vina, ca vad ca sunt multi bebelushi maraiti, inclusiv al meu. Petrecere frumoasa maine.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

'Neata la amiaza!

La multi ani bebelusilor care azi implinesc o luna sau doua!

Cecilia iritatia nu arata ca niste cosuri.Intai a avut ca niste pete rosii,care s-au extins pe toata putica si parca s-ar fi dus pielea...apoi au aparut pe picioruse si pe fundulet.Dupa ce am dat cu bepanthen,a disparut roseata de pe fundulet,dar pt. putin timp,ieri a aparut din nou.Cred ca de aia nici nu prea a dormit ieri,toata ziua a fost agitata si n-o puteam linisti.Abia spre seara a adormit putin.Dar mergem marti la control la pediatra si daca nu trece pana atunci,poate ne da ea o solutie..

Ce bine de fetele ale caror bebei dorm asa mult noaptea,a noastra se trezeste tot din 3 in 3 ore.


Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
http://community.webshots.com/user/bogdan_mihaisidana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Ana multumesc. Asa o sa fac, caut intai pe net .




Mad, mamica de www.flickr.com/photos/9465085@N07/1466689554/" target="_blank"> Robert Stefan (09.09.2007)

Mergi la inceput