Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Neata fetele! Cafea? Bautura energizanta sau pastile cu cofeina aveti? ca in curand ajung la performanta sa nu mai dorm deloc. De data asta nu a fost de vina Radu, ca el a dormit ca de obicei, cu o trezire pt papa la 2.30 si pana la 6.00 nu am avut treaba lui, dar ieri am fost la ginecolog sa imi pun sistemul Mirena ( alta metoda de contraceptie nu merge la mine pt ca am un fibrom destul de mare pe uter, iar prezervativele nu prea imi plac)si dupa interventie care a durat max 10 min, m-au apucat niste dureri si o senzatie de corp strain cam nasoale si ca atare nu am dormit bine sau mai bine zis aproape deloc. Dar spre bucuria mea acum ma simt muuult mai bine si cred ca o sa dispara de tot senzatiile astea "de catifelare". Fetele care aveti sistemul asta, puteti sa imi spuneti daca e ok, daca aveti ciclu, daca in general il mai simtiti sau ati utat de el sper eu.

alexia3

quote:
iunita ce bine ma simt, credeam ca sunt singura tzicnita care spala parchetul cu fel si fel de solutii si de nu-s cate ori pe zi ...pentru ca apoi vine C.T.C -ul lu fi-miu. care gusta (fara gluma) parchetul si gresia din sufra..nu stiu de ce, probabil de la dinti si ii place ca este mai rece...

uimirea mea mare este ca, dupa ce l-am frecat l-am parfumat, pantolonii lui albi tot mai fac urme negre in genunchi...de unde frate atata praf ...ca ma dispera...voi aveti probleme de-astea? sau wash and go este perfect? poate incerc si varianta asta daaca spui ca da rezultate

nu sunteti singurele cu mopul si matura in mana si toate solutiile pamantului pe parchet, gresie, covor si fara rezultate prea mari, si la mine Radu e mai tot timpul murdarici pe genunchi desi am incercat toate variantele, plus ca trebuie sa fiu foarte atenta sa nu fie scame pe covor ca Radu face pe aspiratoru, adica se plimba in patru labe, le aduna si le baga in gura, mai tot timpul tre sa il controlez si sa ii golesc gurita de toate alea, bine ca le depoziteaza doar si ca nu le inghite.
vazut pozici de albinute si bonsdarei!- ce sa mai zic decat ca ai nostrii sunt cei mai frumosi
Revi ca Radu ma cheama la raport

la toata lumea de la Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Pt. imunizarea Elenei... intai avem tratament ca sa scape de tusea care nu mai trece de vreo luna...
Apoi... Ribomunyl cate un plic pe zi:
- prima luna 21 de zile, 7 zile pauza;
- luna a doua 7 zile, 21 zile pauza;
- luna a treia 7 zile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

neatza
intru sa dau si eu bilantul la 7luni si fug la mopuit

greutate 7.200
lungime 69,5

vigntol 3pic/zi
ca natural 3ml/zi
vit c nat 7 pic/zi

avem bilet de trimitere pt HLG, glicemie si coprocultura (de rutina)

nu avem nimic nou in meniu pana la 8 luni
dupa 8-9 luni a zis ca o sa bagam pestele, gris/orez cu lapte.

a zis ca e super ok gaza mea, ca e dezv frumos. mi-a repetat sa nu o pun in premergator . a zis ca imi plateste ea remedierile la coloana

doina.todor medicul nu ti-a spus la ce sa te astepti? din cate stiu eu e normala reactia organismului. uitewww.reclamamascataatentie/a_116_2626_Steriletul.html" target="_blank">aici cate ceva despre mirena. am intrebat si eu ieri doc ce parere are si daca mi-ar recomanda si mi-a zis clar ca el nu imi pune pt ca sunt atanara, ca cel mai probabil o sa mai vreau un bb si pana la 35 ani ma tine pastilata. ca io cum sunt zuzu..uit sa mai iau cate o pastiluta si... as cam fi vrut...dar m-a convins sa nu.eu o intrebasem si pe a mea mama ce ama sfatuieste si din cate mi-a zis ea nici o pers dintre cunoscutele ei nu a avut pb deci sper sa nu ai nici tu!

vazut si eu gemenuti demonica_b. doamne cat am mai pandt pinguinii sa se nasca...cand va citeam din umbra...

karra80 de imunogrip zicea elyanne pt mandra care e >2 ani ba chiar de 3. ioanaradu zicea de imunobaby parca.

magdalena76io nu vad cum de nu ar fi motiv de ingrijorare..da' ma rog.. ea a facut studiile de specialitate si nu eu. cert e ca daca as fi patit-o eu..as fi fost destul de ingrijorata. si da, am zis si aseara daca 2 zile nu a facut in a 3-a zi incerci pe rand ceai d emusetel concentrat, gimnastica cu picioarele siropel..si daca nu si nu juma de supozitor.

pup, urati-mi spor la parchetat. azi vom alege... habr nu am...am un sampon cu chinina de la herbology.. poate s eindeseste parchetul... gluma gluma da io caut pe cineva cu produse amway ca stiu ca la ei aveai d'alea de spalai vasele, punei la flori, dadeai si la catel sa bea apa aia si nu patea nimeni nimic..da atunci am intreb io... parazitu... cum moare? de ciuda?


edit sau nu zicea elyanne de imunogrip..oops! sorry!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

Dragele mele,
am un mesaj de la Ana pentru voi

" Niciodata sa nu ii mai dati mamei mele retzete !!!! Va implor!!!Nu am gustat in 8 luni porcarie mai mare decat budina-ciorbica facuta de ea.Daca totusi va hotarati sa-i mai oferiti retete, va rog eu mult sa specificati cantitatile(inclusiv de apa).Azi m-a omorat! Dupa ce ca eram rupta de foame,am mai si gustat porcaria asta.Ca drept urmare,am facut revolutie si am obtinut biberonul de cereale! Astazi am scapat ,habar nu am ce va fi maine! Doamne ce rau este ca sunt mica si nu imi pot lua singura de mancare!!! O sa cresc eu! Va pup si ma bazez pe sprijinul vostru!"

Cam asta a avut fata mea sa va transmita! Cat despre mine.....sunt varza!!!

Minunea noastra la 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

loradin da-mi un mesaj pe iunia_ro (messenger) ca vreau sa vb. daca ai un nr de fix e si mai bine. pupici

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

acuma am citit din urma si gabi78 a zis de imunogrip.
Gabi pediara cum ti-a zis sa-l folosesti ce indictii ti-a dat? ma refer la dozare

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 8

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

quote:
Originally posted by iunita


doina.todor medicul nu ti-a spus la ce sa te astepti? din cate stiu eu e normala reactia organismului. uitewww.reclamamascataatentie/a_116_2626_Steriletul.html" target="_blank">aici cate ceva despre mirena. am intrebat si eu ieri doc ce parere are si daca mi-ar recomanda si mi-a zis clar ca el nu imi pune pt ca sunt atanara, ca cel mai probabil o sa mai vreau un bb si pana la 35 ani ma tine pastilata. ca io cum sunt zuzu..uit sa mai iau cate o pastiluta si... as cam fi vrut...dar m-a convins sa nu.eu o intrebasem si pe a mea mama ce ama sfatuieste si din cate mi-a zis ea nici o pers dintre cunoscutele ei nu a avut pb deci sper sa nu ai nici tu!


pup, urati-mi spor la parchetat. azi vom alege... habr nu am...am un sampon cu chinina de la herbology.. poate s eindeseste parchetul... gluma gluma da io caut pe cineva cu produse amway ca stiu ca la ei aveai d'alea de spalai vasele, punei la flori, dadeai si la catel sa bea apa aia si nu patea nimeni nimic..da atunci am intreb io... parazitu... cum moare? de ciuda?



Multumesc de raspuns! M-a informat doctoru de toate cele inclusiv de faptul ca il tin 4-5 ani dupa care sunt mari sanse sa nu mai raman gravida prea repede, la tine mi se pare ok sa nu il pui ca esti foarte tanara si avand in vedere ca esti si sanatoasa e perfect cu pastile, si eu am luat pastile inainte de Radu si nu am avut nimik, nu m-am ingrasat, nu am avut nicio reactie dar eu sunt cam babaciune si alt copil nu am in plan sa fac, deoarece pe cand voi fi io pregatita de al doilea s-ar putea sa fiu deja la menopauza ( glumesc, chiar nu il fac pe al doilea) in primul rand nu e indicat sa ma apuc de bebe cu fibromu cat casa poporului de mare, daca ma operez sa il scot adio uter deci iar cade varianta cu bebele, asa ca am incercat sa micsoram fibromu cu o injectie cu progesteron, a functionat spre bucuria mea dar am sangerat trei luni deci a doua injectie nu am mai facut-o, asa ca a ramas sistemul Mirena care am inteles de la Dr ca e indicat in cazul meu, el fiind foarte optimist ca vom reusi sa micsoram fibromul foarte mult si ca mai sunt sanse sa mai fac un copil fata de acum cand sansele sunt zero. Eram doar curioasa de experiente reale, nu de teoriile de pe hartie.

cred ca v-am cam plictisit cu problema mea, scuze !

despre Amwai am aceeasi intrebare ca si tine iunita

revin si promit sa nu va mai plictisesc cu prostiile mele

la toata lumea de la Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

doinooo ca altfel nu poci sa iti zic..daca as fi mai mare ti-as da si o pereche de "palmi". cum adica prostii? pai ce? ai vb despre chilotii lu vecin'ta? e chiar o pb serioasa... si mi se pare normal sa intrebi acilea si s ane spui daca te mai doare in sterilet . bafta multa cu tratamentul!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

quote:
Originally posted by loradin


" Niciodata sa nu ii mai dati mamei mele retzete !!!! Va implor!!!Nu am gustat in 8 luni porcarie mai mare decat budina-ciorbica facuta de ea.Daca totusi va hotarati sa-i mai oferiti retete, va rog eu mult sa specificati cantitatile(inclusiv de apa).Azi m-a omorat! Dupa ce ca eram rupta de foame,am mai si gustat porcaria asta.Ca drept urmare,am facut revolutie si am obtinut biberonul de cereale! Astazi am scapat ,habar nu am ce va fi maine! Doamne ce rau este ca sunt mica si nu imi pot lua singura de mancare!!! O sa cresc eu! Va pup si ma bazez pe sprijinul vostru!"






imunobaby noi ii dam lui matei.

imunojunior zicea gabi78 de el, ca i l-a recomandat dr.

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

quote:
Originally posted by iunita

doinooo ca altfel nu poci sa iti zic..daca as fi mai mare ti-as da si o pereche de "palmi". cum adica prostii? pai ce? ai vb despre chilotii lu vecin'ta? e chiar o pb serioasa... si mi se pare normal sa intrebi acilea si s ane spui daca te mai doare in sterilet . bafta multa cu tratamentul!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza



- promit ca iti zic

la toata lumea de la Doina & BB Radu (23 Martie 2007)
Poze Radu
Filmulete Radu

Varsta lui Radu

Mergi la inceput