Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by loradin


" Niciodata sa nu ii mai dati mamei mele retzete !!!! Va implor!!!Nu am gustat in 8 luni porcarie mai mare decat budina-ciorbica facuta de ea.Daca totusi va hotarati sa-i mai oferiti retete, va rog eu mult sa specificati cantitatile(inclusiv de apa).Azi m-a omorat! Dupa ce ca eram rupta de foame,am mai si gustat porcaria asta.Ca drept urmare,am facut revolutie si am obtinut biberonul de cereale! Astazi am scapat ,habar nu am ce va fi maine! Doamne ce rau este ca sunt mica si nu imi pot lua singura de mancare!!! O sa cresc eu! Va pup si ma bazez pe sprijinul vostru!"


--------------------------------------------------------------------------------


ce m-am mai distrat


Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Luna 8

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.youngnutrition.net/member/tickers/76195/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

neatza la amiaza


loradin mama ce facusi acolo mai? pai de ce nu ai zis ca vrei reteta de ciorba? am si de-aia dar ...nu mai pun retete ...promit!!!
mai distrat de numa...

io ma pregatesc de MUNTE..yupyyyyy
maine mergem la munte, copilu ramane cu mama asa ca RELAXAREEEE scrie pe fruntea mea..desi voi fi cu gandul tot la edy..sigur!

asa ca sa nu ma puneti absenta, ca sunt motivata, daaa??!

luni poate va pun si poze...daca sunteti cuminti.

una bucata copil doarme...si io sunt in pana de idei ce sa fac de papa pt astia mari adik io si sotu

pup




Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Iunita - pai tie iti convine sa vorbesti ca parca Iarina ta era cea care detinea recordul la lapte mancat. Cum sa stau linistita cand vad ca nu este OK?
Parca ai fi barbatul meu care la ultimul control mi-a zis "asa acum ca tot i-ai facut abonament sa o duci toata ziua la controale". Dar nu sunt nebuna sa ii fac investigatii daca totul este in regula.

Magdalena si noi avem probleme mari cu constipatia, adica deocamdata suntem bine. Am luat o perioada Lass Baby si mancam pere cu prune zilnic. Acum am ramas doar cu piureul de fructe sa vedem daca merge asa.
Oricum mie pediatra mi-a zis sa nu o las mai mult de 2 zile constipata, chiar o zi jumate daca se vede ca o deranjeaza. Asa ca eu ii pun supozitor daca nu are scaun, dupa maxim 2 zile. Si noi am avut o experienta neplacuta cu kk atat de mare ca parca era de adult. Si tare s-a chinuit saracuta. A plans de mi s-a rupt sufletul.

Eu i-am schimbat si laptele, in sensul ca acum ii dau Similac cu Humana 2 jumate/jumate. Similac este mai fluid si ii place si mai mult

Loradin - si a mea spune la fel despre mine, dupa cum arunc mancarea in fiecare zi. Tot laptele este mai bun.

Laura weekend placut. Ce mult as vrea sa plec si eu pe undeva. ca nu am mai fost in concediu de un secol. Dar nu cu cine sa o las pe Maria si sa o luam cu noi, nu ar fi cea mai buna idee.

Pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

" Niciodata sa nu ii mai dati mamei mele retzete !!!! Va implor!!!Nu am gustat in 8 luni porcarie mai mare decat budina-ciorbica facuta de ea.Daca totusi va hotarati sa-i mai oferiti retete, va rog eu mult sa specificati cantitatile(inclusiv de apa).Azi m-a omorat! Dupa ce ca eram rupta de foame,am mai si gustat porcaria asta.Ca drept urmare,am facut revolutie si am obtinut biberonul de cereale! Astazi am scapat ,habar nu am ce va fi maine! Doamne ce rau este ca sunt mica si nu imi pot lua singura de mancare!!! O sa cresc eu! Va pup si ma bazez pe sprijinul vostru!"



tare de tot



Raluca, mama Nectariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Val eu cred ca ma prostesc, mie pediatra mi-a spus sa nu-i mai dau para ca para constipa. asa ca nu i-a mai dat.
si apropos de lapte, Vlad papa numai laptic de tzitzi, exceptie masa de seara cand ii dau biscuiti cu lapte(de la milupa) asta daca nu i-am dat deja cereale la masa de fructe de dimineata, plus ca de ceand cu dintisorii are zile in care nu vrea decat tzitzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

quote:
Originally posted by magdalena76

Val eu cred ca ma prostesc, mie pediatra mi-a spus sa nu-i mai dau para ca para constipa. asa ca nu i-a mai dat.
si apropos de lapte, Vlad papa numai laptic de tzitzi, exceptie masa de seara cand ii dau biscuiti cu lapte(de la milupa) asta daca nu i-am dat deja cereale la masa de fructe de dimineata, plus ca de ceand cu dintisorii are zile in care nu vrea decat tzitzi.

Magda si Vladut (31.03.2007)



magda eu n-am mai auzit ca para sa constipe.
ce ne-a mai ajutat pe noi la constipatie a fost gimnastica. adica ... daca-l vedeam ca se screme si nu poate sa faca, sau daca nu facea toata ziua ... seara, inainte de baie, il desfaceam de scutec si incepeam gimnastica: flexat genunchii spre burtica, amandoi, de cate 10 ori, apoi pe rand, tot de cate 10 ori. faceam pauza, ne mai jucam si o luam de la capat. la noi avea efect garantat. e drept ca dura uneori si cate 20 min pana facea, dar macar nu se mai chinuia copilul. daca nu facea si nu facea ii puneam jumatate de supozitor, pe care il dadea imediat afara.
multa rabdare iti doresc!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

quote:
Originally posted by ioanaradu

quote:
Originally posted by magdalena76

Val eu cred ca ma prostesc, mie pediatra mi-a spus sa nu-i mai dau para ca para constipa. asa ca nu i-a mai dat.
si apropos de lapte, Vlad papa numai laptic de tzitzi, exceptie masa de seara cand ii dau biscuiti cu lapte(de la milupa) asta daca nu i-am dat deja cereale la masa de fructe de dimineata, plus ca de ceand cu dintisorii are zile in care nu vrea decat tzitzi.

Magda si Vladut (31.03.2007)



magda eu n-am mai auzit ca para sa constipe.
ce ne-a mai ajutat pe noi la constipatie a fost gimnastica. adica ... daca-l vedeam ca se screme si nu poate sa faca, sau daca nu facea toata ziua ... seara, inainte de baie, il desfaceam de scutec si incepeam gimnastica: flexat genunchii spre burtica, amandoi, de cate 10 ori, apoi pe rand, tot de cate 10 ori. faceam pauza, ne mai jucam si o luam de la capat. la noi avea efect garantat. e drept ca dura uneori si cate 20 min pana facea, dar macar nu se mai chinuia copilul. daca nu facea si nu facea ii puneam jumatate de supozitor, pe care il dadea imediat afara.
multa rabdare iti doresc!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!



Iote ca io-s una d-aia anapoda pe care para o constipa, dar eu o pap cu tot cu coaja si kotor, asa ca nush care o fi de vina .


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Am si eu o propunere suie. Ia bagati pe mailul comun adrese de Yahoo ca din 134, cate suntem, cica, nu am in lista decat 49. Hai ! Exexutarea!


pentru tot !

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua stup!

io iar sunt pierduta pe undeva prin capitolul trecut...

La multi ani albinutelor si bondareilor care mai implinesc o lunita, care au mai inregistrat un progres sau mai au un dintisor

Ghibuadina io am mai comnadat de la ei, cam trei saptamini, o luna dureaza; dar mie nu prea mi-a convenit ca nu mi-a venit toata comanda o data, adik io vroiam totul inainte de Craciun (comandasem niste cadouri) si o parte din produse mi le-au trimis prin ianuarie, cind nu mai aveam nevoie.
Despre calitate no comment - pulover, papuci, jucarii - ok, unde scrie bumbac pai ala e.

Mickyn si o , toate reusim la un moment dat sa ne ignoram reciproc...aku o saptamina io ca nu imi admirase nimeni bebelina, in noile poze....si dupa au umplut fetele trei pagini de aprecieri..si uite asa...

Absoluta sunt intru totul de acord cu Flopici, numai ca la mine poza e pe desktop: "Eu am inceput serviciul si imi pusesem pe birou o poza cu Martha...si de cate ori o vedeam, mi se facea un doooor de ea...asa ca am luat poza de acolo. Greu e dimineata cand plec...pe urma ma obisnuiesc...si cel mai placut e seara cand plec de la birou...nu plec acasa, cum pleaca colegii...plec la copilasul meu."

Roxanici super tare faraonu`...noi suntem la capitolul ciini in perimetru

Crina_Mio si bebelina mea lasa jucaria din mina daca e rost de un ambalaj prin zona...scrie si in carte ca ei sunt atrasi mai mult de ambalajul jucariei decit de jucarie in sine...apropo tot cu referire la bebelina mea, pe locul I in topul preferintelor: telecomnada, apoi laptopul + mouse + cablurile sale, servetele, ziare, reviste...si undeva pe ultimul loc jucariile ei.

Ramiha - sotu imi spunea ca sunt "expirata" dinainte sa ramin gravida (daca n-a cerut certificat de garantie cind m-a luat io ce sa-i fac?...asa ca aku nu stiu in ce categorie sa ma mai incadrez...ca am de toate...mai rau ca mamaie...discopatie, astigamtism (mi-am refacut ochelarii de distanta), ginecologice...etc ca lista poate continua...io cu durerea nu m-am inteles niciodata...asa ca asta nu s-a schimbat

Val lasa copilu` in pace...ca o sa fac de toate...cind o sa aibe chef...asa a facut bebelina mea

Noi - stam in fundulet sprijiniti, gingurim nedeslusit, uneori chiuim, ne rostoglim cind vrem, batem apa in cadita, aseara am pus-o in picioare linga masuta din sufragerie si se tinea bine de ea...mai ales ca vroia sa ajunga la telecomnada

...hai ca m-am intins


Pupici
Roxygeo si Teodora Maria 13.04.2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Iunita, (Era sa scriu Iarina) aici sunt niste patch-ri pe care le lipest pe spate, sau pe unde vrei si nu mai iei pastilele in fiecare zi, petnru din astea uituce...cred ca din astea o sa iau si eu.Asta il schimbi o data pe luna, cred, nu stiu sigur , da ma interesez daca vrei.
Maqi aveam de spus, da' s-a trezit manzu'.

Ama si Lucas 12 Martie 2007

Mergi la inceput