Colectia de toamna-iarna 2005 (165)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Wooooow, a nascut Ioana!!!! Sa-ti traiasca elefantelul drag, sa ai mult laptic si sa revii indata pe forum in gasca!

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

buna,

nu stiu ce a avut steff aseara dar de abia a adormt pe la 12.....si a dormit pana la 7 dimineata. Acum doarme de la 12...deci daca doarme e ok, zic eu, nu?

Adormitul lui steff la amiaza e ok, adica usor...spun "nani" ii dau sticla ceai sau lapte si el merge in aptul amre, se urca...si bea ce are d ebaut, dar eu trebuie sa fu langa el, ca ma tot mangaie pe maini, coatele sunt baza...ce frast o fi si asta...e un tic deja! dar nu ma stresez pentru asta.Uneori adoarme in timp ce bea bibe, alteori dupa ce-l bea imi intoarce fundul si nani de voie.

BLOGUL MEU

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

quote:
Originally posted by maria_alexia
... Asta e cea mai mare grija a mea: efectiv nu stiu cum vom putea distribui atentia la 2 pui fara sa-i defavorizam pe niciunul, in conditiile in care acum ne e arhi-suficient programul pe care ni-l face Cristi...



Exact asta ma macina si pe mine, am inteles ca vine cumva de la sine …off


ioane…galerie …..cine ne da vesti despre ioana, am intrat in contul comun sa aflu numarul ei de telefon si nu este !!!
te asteptam cu vesti despre minunea mica

leea, fumos foc e fii-tu! Ptiu ptiu ce ochi are..e frumos ca ma-sa.
Pupici pe vanataie.

Am vizionat toate pozele, Kristi de mandy…scumpic foc si inalt. La capitolul tort mi-a cam cazut o plomba, andreas..e neschimbat, lasa burtica mada ca nu-I nimc grav.

mirabilis, nu mananci deloc carne??? Si iuliei ii dai? Succes maine, o sa fie bine

noki cum merge tratamentul, sarah e mai bine? Ai gasit ceva prin magazine?


Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Ioana ,felicitari!Sa-ti traiasca grasunelul iar tu sa-ti revii cat mai repede!!

Abia a adormit ploduletzu' meu ,era frint ,am bintuit 2 ore p'afara ,de minuta ,ca nu mai iesim de mult cu ,,mijloace de trasport'' ,va dati seama dupa atita mers cat de rupt era.Cind ne-am intors a mincat o ditamai bucata de friptura de vitel la cuptor ,e preferata lui ,o maninca asa bucatele ,goala fara paine ,fara nika iar dupa o portie de adult mai cerea ,i-am dat apa si la nani ca mi-e frica cu atita carne.
Ma duc sa-mi savurez cafeluta neterminata si niste tigari ,multe la numar:))))ca n-am fumat de mult ,revin!

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

1.7-2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Ioana bb sanatos si tie refacere rapida!
Ce scumpi mi se par astia mici! As vrea si eu bb 2...insa tare mult imi doresc sa plec din rom, poate il fac pe alte meleaguri...

Roxi nu,nu mai mananc carne dar mananc peste. Asta de vreo 8 ani. Iuliei ii dau desigur, cu masura, nu in fiecare zi si nu un piept de pui intreg cum am mai auzit. E f imp proteina animala pt dezvoltarea copilului. Daca va decide in viitor sa nu manace carne, e treaba ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu sunt prinsa si stresata rau cu tata, sora-mea e un pic ametita ca nu prea a avut de lucru prin spitale si iaca asa. Dar sper sa o scoatem la capat cumva.

S-a internat la chirurgie la spitalul CFR, aia i-au facut eco si vor sa-l opereze luni, tomografie zic ca n-are rost sa-i faca
(???), maine ii fac investigatie cu bariu, de tumoare pe pancreas nu se pronunta (??). Am vorbit cu prietena unei prietene (drita in TM) care a zis ca investig cu bariu e cam depasita si nu e OK operat asa, neinvestigat prea bine; ne-a indrumat la un dr foarte bun, gastroenterolog, prof, seful sectiei de la sp judetean care zice ea ca ii poate pune un diagnostic sigur. Si eventual sa-l mutam la el in spital/sectie/saloane daca o fi cazul. Norocul e ca proful chiar maine vine in tara si astia vor sa-l opereze luni, am obtinut cu greu posibilitatea de a-l vedea maine in regim de urgenta la cab particular, trebuie numai sa-l scoata sora-mea din spital sa-l duca. Nu mi-e clar daca are sau nu tumoare la pancreas si am impresia ca cei care l-au vazut pana acum cam bajbaie. Bine ca intre timp zice el ca i-a mai scazut pigmentatia icterica si simptomele aferente, dar zic chirugii ca poate face icter negru si sa moara ca se degradeaza ficatul.

Acestea fiind zise sa trec la oile colectiei, ma scuzati dc nu raspund complet ca-s cam vraiste.

ioana felicitari, ai vazut ca n-a mai durat 2 zile si 2 nopti nasterea! Marisor domnu, sa va traiasca, sa creasca mare, sanatos, sa aiba parte numai de lucruri bune! Iar tie refacere rapida si mult laptic!

Ripley bine ca n-ai abandonat alaptatul, peste infectie o sa treci dar e bine sa alaptezi floricica cat poti de mult, mai ales pana e numai un bobocel . Multa sanatate!

Leea aoleu ce mai pocinog! Refacere rapida!

Nu stiu prin ce mister, dupa urlete si lupte sinistre aseara si azi dimineata, in a doua parte a aerosolului Nati s-a potolit si a stat cuminte. In schimb reactiile adverse la dexametazona suna tare aiurea, bine ca seara asta terminam tratamentul, maine o duc la dr P sa vedem cu ce continuam, ceva mai "soft" sper.

mirabilis suna f bine meniul tau; rafinat, tot ce vrei. Platoul de carnuri a mers f repede, am pus asa: muschiulet de porc facut la cuptor si taiat felii (rece), salam de Sibiu, somon afumat roluri si 2 feluri de sunci din alea uscate, culoare rosu inchis nu roz, numai carne, sare si nitriti, fara apa, soia, etc. Am luat 2 casolete de la Aldis cred, una de muschi file cealalta de ceafa, gata feliate si au fost f bune. Spor!

mihaelutat bafta cu serviciul, nici eu nu stiu ce vreau dar deocamdata am lasat problema in suspensie, sa ma linistesc cu tata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cuscra mersi ptr info ref la locul de joaca..o sa ma duc sa ma interesez si eu ce si cum...Pupici la gineri-miu...ma bucur ca e asa mancacios, mi-aduc aminte si acum ce plangeai la intalnirea de la IOR ca nu papa decat mozarella.

Noki sa vad daca am inteles...acolo unde faci tu costa 40ron/pers, cu tot cu mancare? Sau doar mancarea?

Miruna doarme cu tasu', prilej ptr mine sa ma relaxez in fata comp cu o ditai cutia de inghetata in brate

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Roxi, ce cumparaturi..ca-s plina de spume. taman ma sunat mama ca a racit si ca sa nu i-o mai duc pe Sarah. deci adio bantuit prin magazine dupa-amiaza. Imi vine sa mooor de ciuda, ca puteam merge ieri si am rata ocazia, ca am iesit cu fetele in parc.

Sarah e mult mai bine, as zice, haraie ff rar si de tusit o singura ata am auzit-o azi.Picaturile de Ambroxul i le-am pus in sucul de porto, deci le-a luat!

Madutza+restul de fumatoare- imi vine sa va bat au de tot. O sa ajungeti camama mea, fumatoare inraita care efectiv nu mai poate renunta la acest vicu infect si care are plamanii varza si-mi povestea adineauri cum elimina numai porcarii din plamani. Si si acuma, cand are bronsita si e bolnava tot la tigari ii sta capul.

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ioana, felicitari! Sa-ti traiasca elefantelul dragalas, sa fie sanatos si mancacios! Tie refacere rapida iti doresc si mult laptic pentru mancacios!

Leea draga, azi-dimineatza chiar ma gandeam la voi si voiam sa postez o intrebare despre voi ! Imi pare rau ca ati patit-o cu buba la ochi, dar , slava Cerului ca nu a fost mai grav! -am ochisorul lui Tudor!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Lavi ,imi pare rau pentru tatal tau ,sa dea Dumnezeu ca dr la care urmeaza sa mearga sa va dea vesti mai bune !
Cuscra ,maninca bine acum dar fructe tot nu vrea sa vada ,asta-i problema mea ,ma oftic rau.
I-ai cumparat cizmulitze?
Noki ,m-as bate singura ,stiu ca nu-i bine deloc cu fumatul asta dar nu pot renunta ,mi-a fost extrem de greu sa ma las si-n timpul sarcinii dar pt bb a trebuit.
Leea ,super pozele ,frmusel tare T ,sa nu mai zic de dezvoltat ,cat despre gradinita chiar ca n-am mai vazut una la fel

Tocmai m-a anuntat sor'mea ca-i cumpara ea masinuta sau motor electric lu' fi'miu de ziua lui ,pai si io ce dracu' ii mai iau?
Dati-mi si mie idei de cadou pt plod,toale exclus ca nu-l incanta si i-am luat deja tinuta pt ziua lui ,camasa si blugi de la Zara care-mi plac la nebunie ,n-am mai asteptatca ma gindeam ca nu mai gasesc ,blugii erau utilma pereche pt 2 ani ,sint tari rau

Pentru cine vrea masinuta electrica ,bagati un ochi aici ,sint la super preturi ,dau o fuga si eu simbata ,sa le vaz live ,chiar sint foarte ieftine .http://www.protipdl.ro/index_files/JUCARII.htm
http://www.protipdl.ro/index_files/Page346.htm


Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

1.7-2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput